• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turbūt kiekvienas žinome kaip neestetiškai galvoje atrodo pleiskanos. Tačiau kas jos iš tikrųjų yra, kaip susidaro ir kokios jų atsiradimo priežastys – žino ne visi.

REKLAMA
REKLAMA

Pleiskanos – tai raginio odos sluoksnio atsiskiriančių ląstelių plokštelės. Pleiskanos yra požymis, kad galvos oda pažeista. Šios nemalonios baltos, pilkos ar gelsvos spalvos dalelės galvos plaukuose ne tik kad nesudaro estetinio vaizdo, bet ir sukelia niežulį, paspartina plaukų riebalavimąsi.

REKLAMA

Pleiskanos atsiranda dėl pagreitėjusio viršutinio odos sluoksnio (epidermio) atsinaujinimo ir padidėjusio riebalinių liaukų aktyvumo. Riebalų išsiskyrimas suaktyvėja brendimo metu, taip pat dažnai plaunant galvą šarminiais muilais ar netinkamu šampūnu. Sustiprėjusi riebalų liaukų funkcija sudaro palankias sąlygas veistis mieliagrybiui, kuris dirgina odą ir skatina pleiskanų atsiradimą.

REKLAMA
REKLAMA

Kartais galvos oda pleiskanoja ir dėl kitų priežasčių: sauso patalpų oro, metų sezonų kaitos, kaitrios saulės, sūraus jūros vandens, galvos odos jautrumo, išsausėjusių plaukų. Odą gali erzinti plaukų priežiūros priemonių : lako, putų, žele ,vaško, plaukų dažų ir netinkamo šampūno likučiai plaukuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ką daryti, norint išvengti pleiskanų?

1. Sveikai ir visavertiškai maitintis. Dauguma negalavimų prasideda nuo maistingųjų medžiagų trūkumo organizme. Stenkitės vartoti kuo mažiau riebaus ir labai saldaus maisto, taip pat produktų, kuriuose yra mielių. Jūsų organizmui neturėtų trūkti cinko, omega –3 riebiųjų rūgščių, vitamino B.

REKLAMA

2. Stiprinkite imunitetą. Nusilpus imuninei sistemai, sutrinka natūralus odos floros balansas ir apsauginis odos mechanizmas.

3. Atsisakykite žalingų įpročių.

4. Venkite stresų.

5. Tinkamai prižiūrėkite plaukus: labai svarbu, kokį šampūną naudojate. Naudokite švelnius, kuo mažiau cheminių medžiagų turinčius šampūnus ir balzamus.  Galite šampūną ir balzamą keisti ir bandyti, norint įsitikinti, kuris tinkamesnis plaukams. Tačiau nenaudokite kelių šampūnų vienu metu. Jūsų plaukai neturėtų būti sausi ir lūžinėjantys.

REKLAMA

6. Naudokite kuo mažiau plaukų formavimo priemonių. Jos sausina galvos odą. Kuo rečiau naudokites karštu oru džiovinantį džiovintuvą.

7. Esant sausai galvos odai, gerkite kuo daugiau skysčių, patariama – 2l per dieną.

8. Plaukite galvą tada, kai ji nešvari, nes per dažnas plovimas sausina.

9. Masažuokite galvos odą. Geriausia masažuoti pirštų galiukais, kad nepažeistumėte galvos odos. Norėdami pasiekti geresnių rezultatų, užtepkite ant odos kokoso arba alyvuogių aliejaus ir palaukite kol susigers.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

10. Valandą prieš plaunant galvą kartas nuo karto galite užpilti ant galvos odos vienos citrinos sulčių.

11. Cheminius dažus, kuriais dažote plaukus, rekomenduotina pakeisti natūraliais chna dažais. Jie skatina plaukų augimą, neturi jokio šalutinio poveikio, minkština plaukus, neišsausina galvos odos.

REKLAMA

12. Turite prižiūrėti daiktų, kuriuos liečiate prie plaukų, švarą. Plaukų šepetys, šukos, rankšluosčiai, pagalvės užvalkalas turi būti švarūs. Šukas ar šepetį vis pamirkykite karštame vandenyje, išplaukite juos antiseptiku ar šampūnu.

REKLAMA

13. Po plovimo plaukus galite skalauti žolelių nuovirais. Tinka: dilgėlės, ramunėlės.

Kaip gydyti galvos odą nuo pleiskanų?

1. Jei vargina pleiskanos, tą laiką, kol jas stengsitės pašalinti, venkite aštraus maisto, kavos, riebių gaminių, saldumynų, nevartokite alkoholio.

2. 30 lašų arbatmedžių eterinio aliejaus sumaišykite su 50 ml pašildyto jojobų, kokosų arba riešutų aliejaus. Šiuo mišiniu gerai įtrinkite galvą. Apvyniokite rankšluosčiu ir palaikykite apie valandą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Plaudami galvą į šampūną įlašinkite 5 lašus arbatmedžių eterinio aliejaus.

4. Naudokite alaus mielių ekstraktą, nes jis - natūralus B grupės vitaminų, proteinų ir aminorūgščių šaltinis. Biotinas saugo odos ir plaukų ląsteles nuo išsausėjimo, pleiskanojimo. Alaus mielių ekstraktas efektyviai lygina pažeistą paviršių, grąžina natūralų blizgesį ir tvirtumą, saugo nuo padidėjusio jautrumo, dirgimo ir uždegimų.

REKLAMA

5. Apynių spurguose yra organinių rūgščių, eterinių aliejų, alkaloidų, rauginių medžiagų ir vitaminų B, PP, C. Jų ekstrakto pilama ne tik į kremus, pienelius ir losjonus jautriai, riebiai bei spuoguotai odai, bet ir į šampūnus riebiems bei silpniems plaukams. Apynių spurgų nuoviras stiprina plaukų šaknis, naikina pleiskanas.

REKLAMA

6. Dirvinio asiūklio žolėje gausu silicio, karotino ir vitamino C. Jo nuoviru perskalauti plaukai tampa purūs ir blizgantys, sustiprėja.

7. Dilgėlių lapuose gausu vitaminų C, K, B, mineralinių ir rauginių medžiagų, karotino. Jos gerina galvos odos kraujotaką ir stiprina šaknis. Stiprus lapų nuoviras gali būti naudojamas plaukų slinkimui stabdyti. Kadangi augalas turtingas silicio rūgšties, mažina pleiskanojimą.

REKLAMA
REKLAMA

8. Pleiskanas naikinti padeda ramunėlė, levanda, dilgėlė, petražolė, rozmarinas, diemedis, čiobrelis, varnalėša, asiūklis, apynys, ąžuolo žievė, beržo lapai ir kt.

9. 50 g didžiosios varnalėšos šaknų, 20 g paprastojo apynio spurgų, 20 g didžiosios dilgėlės žolės. 1 šaukštą mišinio užpilkite 1 l vandens. 5 min pavirkite ant silpnos ugnies. Perkoškite, atvėsinkite. Nuoviru profilaktiškai galvą skalaukite kas 2 savaites.

10. Šviežios taukių šaknys sutarkuojamos. Dvi valandas laukiama, kol jos patamsėja. Po to galvos oda įtrinama ricinos aliejumi ir ištepama paruošta košele.

11. Saują džiovintos asiūklių žolės užpilkite 3 l vandens. Ant silpnos ugnies virkite 30 min. Perkoškite, atvėsinkite. Perskalaukite galvą.

12. Plaukus sustiprins ir nuoviras, paruoštas iš asiūklių žolės, riešutmedžio lapų, ajerų šaknų.

13. 3 šaukštai dilgėlių ir 3 šaukštai šalpusnių lapų užpilami 1 l verdančio vandens. Šiuo antpilu galvą įtrinkite2–3 kartus per savaitę.

14. Alavijas arba alijošius, taip pat veikia epitelio audinius ir imuninę sistemą. Sėkmingai gydo psoriazę. Augale esančios medžiagos maitina ir stiprina plaukų svogūnėlius, mažina riebalavimąsi, suteikia elastingumo ir žvilgesio.

REKLAMA

15. Sumaišykite keletą lašų rozmarinų aliejaus su 30 ml alyvų aliejaus ir gerai įtrinkite į galvos odą. Ryte išplaukite ir gerai išskalaukite galvą.

16. Sumaišykite du nedidelius kiaušinius su 50 g negazuoto mineralinio vandens ir 15 ml obuolių acto ar citrinų sulčių. Lėtai maišykite 30 sek. Gerai įtrinkite į galvos odą ir išplaukite šiltu vandeniu (jei vanduo bus per karštas, sutrauks kiaušinį).

17. 50 ml kefyro išplakite su kiaušiniu, pridėkite 5 ml jūros augalų miltelių ir 5 ml susmulkintos citrinos žievės. Gerai išmaišykite ir ištepkite plaukus. Apsukite galvą polietilenu ir palaukite 40 min. Išplaukite ir išskalaukite.

18. Spygliuočių ekstraktas užpilamas 3 l verdančio vandens ir 10 minučių skalaujami plaukai, prieš tai išplauti ūkišku arba vaikų muilu.

19. 2-3 valgomuosius šaukštus paprastojo čiobrelio žolės užpilkite keliomis stiklinėmis vandens. Nuovirą virkite 10-15 min., palaukite kol pritrauks ir nukoškite. Paprastojo čiobrelio nuoviru sutepkite švariai išplautus plaukus ir palikite džiūti. Procedūrą kartokite keletą kartų.

20. Tris lašus levandų ir snapučių aliejaus bei du lašus sandalmedžių aliejaus įlašinkite į penkis arbatinius šaukštelius alyvuogių, saldžiųjų migdolų ar kokio kito šaltai spausto augalinio aliejaus. Sausai ir pleiskanojančiai odai tinkantį mišinį įtrinkite į galvos odą.

REKLAMA

21. Į ąžuolo žievės nuovirą įdėkite vieną arbatinį šaukštelį medaus. Išmaišytą mišinį įtrinkite į plaukus ir po valandos išskalaukite.

22. Liaudies medicinos šalininkai rekomenduoja kiekvieną dieną galvą plauti išrūgomis ar ąžuolo žievės nuoviru.

23. Svarbu: jei natūralios priemonės nepadeda, naudokitės vaistinėse įsigytomis priemonėmis nuo pleiskanų arba kreipkitės pas gydytoją dermatologą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų