Atkreipkite dėmesį į kvapus
Namuose surinkite viską, ką galima pauostyti: kvapias žvakutes, citrusinius vaisius, medų, žalumynus, prieskonius ir pan. Pasiūlykite vaikui pauostyti ir apibūdinti, ką jis jaučia, kai uodžia vieną ar kitą aromatą.
Klausykitės muzikos
Leiskite pakaitomis paklausyti linksmų ir liūdnų dainas. Kodėl viena ar kita daina atrodo liūdna? Dėl tempo? Balso? Garso? Jeigu vaikui ji patinka – išklausykite iki galo. Jeigu ne – klausykitės kitos. Tai puikus pratimas, kurį galima atlikti ilsintis namuose arba prieš miegą.
Pasidarykite „Laimės lentą“
Kartu su vaikais atsispausdinkite keletą šeimyninių nuotraukų, paprašykite vaikų, kad jie nupieštų savo malonius prisiminimus, arba iškirpkite iš žurnalo kelis smagius paveiksliukus. Padarykite iš jų koliažą ir pakabinkite ten, kur vaikai jį dažnai matys (pavyzdžiui, netoli pietų stalo arba prie lovos). Prieš valgį arba miegą atkreipkite vaiko dėmesį į koliažą. Laimės hormonai gaminasi ne tik tada, kai mes patiriame ką nors malonaus, bet ir kai atsimename tokias akimirkas.
Įsiklausykite į aplinkos garsus
Kai vaikštinėjate lauke, paprašykite, kad vaikas išvardintų visus girdimus garsus: medžių ošimą, mašinų pypsėjimą, vaikų krykštavimą, paukščių čiulbėjimą ir t.t.
Sutelkite dėmesį į kvėpavimą
Vaikams būna sudėtinga paaiškinti, kaip reikia giliai įkvėpti (pavyzdžiui, kad paverkę pagaliau nusiramintų). Tegul vaikas atsigula ant grindų, o ant pilvo užsideda minkštą žaisliuką. Paprašykite, kad atžala įkvėptų per nosį ir stebėtų, kaip pakyla ir nusileidžia žaisliukas. Gebėjimas sutelkti dėmesį į kvėpavimą pravers ateityje ne kartą ir ne du.
Rezonuojantys garsai
Paprašykite vaiko kelis kartus giliai įkvėpti, ir tuo metu paskambinkite varpeliu, paspauskite pianino klavišą ar tiesiog stuktelėkite šaukštu į metalinį puodą – trumpai tariant, vaikas turi išgirsti kokį nors garsą. Kai vaikas jį išgirs, tegul atkreipia dėmesį į tai, kaip šis sklinda, sklaidosi ir nutyla. Tegul atžala pakelia ranką, kai visai nustos jį girdėti.
Mokykite dėkingumo
Tegul dėkingumas taps jūsų šeimyninio ritualo dalimi. Pavyzdžiui, vakarieniaudami ar pakeliui į užsiėmimus pasakokite vieni kitiems, kam ir už ką esate dėkingi.
Praktikuokite jogą
Mūsų poza, laikysena siunčia smegenims žinutę. Išbandykite su vaiku keletą pozų. Ar jis pajus savo jėgą? Ypač tai bus naudinga, jeigu vaikas jaudinasi prieš kontrolinį arba varžybas.
- Supermenas: kumščiai sugniaužti, rankos ištiestos, kojos – pečių plotyje ir tvirtai stovi ant žemės.
- Bosas: kumščiai sugniaužti, rankos ant liemens, kojos – tvirtai ant žemės.
- Sfinksas: atsigulkite ant pilvo, alkūnės po pečiais, palaiko kūną, delnai ant žemės, žvilgsnis nukreiptas į priekį.
Suaktyvinkite vaiko supergalias
Sugalvokite, ant kokios kūno vietos bus stebuklingas taškas, kurį palietus kaskart „įsijungs“ ypatingas sugebėjimas (rega, klausa ir t.t.).
Kontakto taškas
Kartu namuose išsirinkite vietą, kuri visiems primins apie sąmoningumą. Pavyzdžiui, susitarkite, kad kaskart, kai paspausite ar pasuksite durų rankeną, atkreipsite dėmesį į tai, kas vyksta aplinkui.