Savaime suprantama, kad priprasti prie naujos gyvenamosios vietos ir naujų žmonių nėra paprasta. Kai kurie žmonės dėl vidinės dezorientacijos ir sumišimo susidūrus su visiškai skirtinga socialine aplinka bei gyvenimo būdu, netgi patiria lengvą kultūrinį šoką. Kelionių tinklalapis independenttraveler.com pataria, ką gi reikėtų daryti, kad ir svečioje šalyje jaustumėtės lyg namie:
Išsinuomokite dviratį
Apsistoję užsienyje ilgesniam laikui, išsinuomokite dviratį arba motorolerį. Tai pakankamai greita ir nebrangi transporto priemonė. Be to važiuodami dviračiu galėsite geriau atkreipti dėmesį aplinkinius žmones ir pravažiuoti tokius takelius, kurie automobiliais nepasiekiami.
Arba išbandykite viešąjį transportą
Nesvarbu kokia viešojo transporto priemone - traukiniu, autobusu ar metro - važiuosite, tai puiki galimybė pamatyti o galbūt ir susipažinti su pačiais įvairiausiais žmonėmis. Independenttraveler.com redaktorė Sarah Schlichter sutinka: „Važiuokite autobusu. Ir ne turistiniais, o viešuoju. Tai puik galimybė įsilieti į tos šalies kultūrą ir visuomeninį gyvenimą.“
Ieškokite gerų „taškų“ pavalgyti
Valgyti viešumoje - dar viena galimybė pažinti kito miesto kultūrą bei žmones. Pietauti eikite ten, kur matote daugiausia vietinių gyventojų. Jie, paprastai, renkasi nebrangų, bet kokybišką maistą. O jei dar pabandysite užmegzti pokalbį su vietiniais gyventojais, galite netikėtai įgyti naujų draugų.
Užsisėdėkite kavinukėse
Užsisakykite puodelį kavos „Starbucks“ kavinėje ir būkite ten, kiek tik panorėję. Vietiniai gyventojai čia renkasi ne tiek pasimėgauti kava, kiek susitikti su draugais ir nesišnekučiuojant gerai praleisti laiką. Būdami tokioje aplinkoje, galite daug ko išgirsti bei sužinoti apie vietinį gyvenimą ir žmones.
Apie vakarėlius klauskite barmenų
Užsukę į kokią nors ilgiau dirbančią kavinę ar naktinį barą, užsisakykite prie baro ko nors išgerti ir užmegzkite pokalbį su barmenu. Jei norite dar labiau įsilieti į visuomenę, pasidomėkite kur įsikūrę geriausi naktiniai klubai bei kada ir kur artimiausiu metu nusimato geri renginiai. Patikėkite, barmenai apie tai suteiks pakankamai informacijos.
Ieškokite namo
Net jeigu ir turite nuolatinę vietą, kur gyventi, nesiliaukite ieškoję kitų, geresnių ir pigesnių nuomos pasiūlymų. Susitarkite su nekilnojamojo turto agentu aplankyti kelis jums patinkančius nuomojamus namus ar butus. Apsilankę svetimuose namuose, turėsite galimybę pamatyti kaip gyveni svetimi ir kuo jų gyvenimo būdas skiriasi nuo jūsiškio.
Padarykite ką nors nepaprastai kasdieniško
Pabandykite daryti tai, ką daro kiti: užsirašykite į kirpyklą, nueikite į sporto klubą, soliariumą ar kitas viešas vietas, kur, kaip įprasta, lankydavotės savo mieste. Šios įprastos procedūros leis pasijausti lyg būtumėte namuose.
Susiraskite hobi
Jei prieš išvažiuodami į užsienį turėjote kokių nors pomėgių, pasidomėkite, ką panašaus galėtumėte nuveikti svečioje šalyje. Nesvarbu ar tai būtų jogos treniruotės, gitaros grojimo pamokos ar fotografų klubas – visa tai egzistuoja ir svetur.
Skaitykite knygą
Vienas patyręs keliautojas, E. McGrandas, viešint užsienyje siūlo skaityti knygą, kurios veiksmas vyktų toje šalyje ar mieste, kur esate apsistoję. Perskaityti knygoje apie vietą, kurioje jums jau teko lankytis ar matyti, suteiks didelį pasitenkinimą, be to, galite sužinoti apie kitus objektus ir lankytinas vietas, kur dar nė karto nebuvote.
Žiūrėkite žinias
Nėra unikalesnės galimybės įsilieti į visuomeninį, politinį ir socialinį šalies gyvenimą, nei žiūrint vietos žinias. Tai ypač naudinga, jai apie miestą ar šalį, kurioje gyvenate, žinote ypač nedaug.