Nuo neatmenamų laikų, kai pirmieji žmonės paliko Afriką, migracija tapo nepaneigiamu planetos reiškiniu. Vengrai, visgotai, mongolai, vandalai, vikingai – visi istorijos tėkmėje ieškojo žemių, kurias galėtų vadinti namais.
Moderniuose amžiuose žmonės „šturmavo“ Ameriką, tikėdamiesi naujos pradžios ir naujų galimybių. 10 imigrantų miestų sąraše žmonių migracija iš dalies buvo sukelta dirbtinai – bandant užpildyti darbo jėgos poreikį. Kaip bebūtų, visi naujakuriai į šiuos miestus įnešė savo muzikos, virtuvės, mados ir kalbos tradicijas. Imigrantų pilni miestai yra daug kosmopolitiškesni ir atviresni naujovėms.
10. Meka, Saudo Arabija
Imigrantų kiekis – 37,75%
Žinant, jog kiekvienam musulmonui per gyvenimą bent kartą privalu apsilankyti Mekoje, nesunku suvokti, kodėl šis Islamo tikėjimo miestas-šventovė traukia įspūdingas atvykėlių minias. Dar 1996 m. Mekoje gyveno 1,7 mln. užsieniečių. Šiuo metu į miestą kasmet persikelia bent keturi milijonai imigrantų. Kadangi Meka išgyvena statybų bumą – jos gatvėse dygsta vis nauji dangoraižiai – darbo užtenka visiems. Tačiau dažniausiai su atvykusiais darbininkais yra elgiamasi žymiai blogiau negu su vietiniais.
9. Ženeva, Šveicarija
Imigrantų kiekis – 38, 37%
Nors Ženeva savo dydžiu panaši į Vilnių, joje yra įsikūrę maždaug 200 tarptautinių organizacijų. Todėl dauguma užsieniečių mieste yra išsilavinę profesionalai, atvykstantys dirbti vienoje iš daugianacionalinių kompanijų. Nuo seno Ženeva garsėja urbanistika ir kosmopolitiškumu. Be to, pietrytinėje Šveicarijos dalyje įsikūręs miestas siūlo labai palankius mokesčius turtingiems atvykėliams.
8. Auklandas, Naujoji Zelandija
Imigrantų kiekis – 39%
Didžiausias Naujosios Zelandijos miestas svetimšalius traukia švelniu klimatu ir gamtos įvairove. Be to, neįprasto grožio saloje yra išvystytos puikios verslo galimybės ir infrastruktūra. Kasmet šalyje rengiami japonų, italų ir čiabuvių kultūros festivaliai byloja apie margaspalvę visuomenę.
Auklandas
7. Haga, Olandija
Imigrantų kiekis – 40%
Hagoje yra įsikūręs Tarptautinis Teisingumo ir Tarptautinis Baudžiamasis Teismas bei daugybė kitų tarptautinių organizacijų, todėl kaip ir Ženevoje, čia didžiąją dalį imigrantų sudaro išsimokslinę daugiakalbiai, gaunantys solidžius atlyginimus.
6. Maskatas, Omanas
Imigrantų kiekis – 44,61%
Omane, kaip ir kai kuriose kitose Artimųjų Rytų valstybėse, įspūdingą skaičių migrantų pradėjo pritraukti „naftos pinigai“. Todėl nenuostabu, jog daugiausia imigrantų Maskate – pigi darbo jėga iš Azijos. Kaip ir Mekoje, atvykėliai čia neišvengia diskriminacijos iš vietinių pusės.
5. Vankuveris, Kanada
Imigrantų kiekis – 45,6%
Kanada – dar viena gera vieta gyventi. Ji puikuojasi gražiausiu gamtovaizdžiu šiaurės Amerikoje ir aukštu pragyvenimo lygiu. Vankuveryje beveik pusę gyventojų sudaro atvykėliai iš Europos ir Azijos, kurie dažniausiai ten lieka visam laikui ir visom išgalėm bando gauti Kanados pilietybę.
Maskatas, Omanas
4. Amsterdamas, Olandija
Imigrantų kiekis – 47,28%
Amsterdamas ne vieną užsienietį žavi laisvės dvasia. Paskaičiuota, kad iš 750000 miesto gyventojų, 350000 – ne vietiniai. Dažniausiai į Amsterdamą atvyksta žmonės iš buvusių Olandijos kolonijų – Surinamo, Antilų ar Arubos. Tačiau netrūksta atvykėlių ir iš Afrikos bei Azijos.
3. Torontas, Kanada
Imigrantų kiekis – 49,9%
Antrojo Kanados miesto patekimas į sąrašą byloja apie šalies plano pritraukti jaunų žmonių, kurie turėtų išspręsti senstančios visuomenės problemą, sėkmę. Torontas garsėja kaip vienas iš įvairiapusiškiausių miestų žemėje. Be to – jame saugu gyventi.
2. Majamis, JAV
Imigrantų kiekis – 59,9%
Majamyje iš 1,2 mln. iš 2,2 mln. gyventojų sudaro imigrantai. Dažniausiai – atvykėliai iš Kubos arba Nikaragvos. Ispanų yra kalbama viena greta su anglų. Šio amžiaus pradžioje miestas išgyveno statybų bumą, pritraukdamas vis naujų verslo kompanijų bei turistų.
1. Dubajus, Jungtiniai Arabų Emyratai
Imigrantų kiekis – 71%
Nors oficialiai Dubajuje gyvena 71% užsieniečių, kai kurių studijų teigimu, jų skaičius mieste gali siekti net 80-90%. Dubajaus spindesį kuria ne tik pigi darbo jėga iš Azijos, bet ir išsilavinę inžinieriai iš Vakarų. Deja, labiausiai miesto įvaizdį teršia žvėriškos sąlygos, kuriomis yra verčiami dirbti imigrantai.
Svetimo miesto gatvės