Belgija garsėja gaminanti daugiau alaus rūšių, nei metuose yra dienų. Tačiau alus nėra vienintelis Belgijos pasididžiavimas. Pateikiame sąrašą dalykų, ką be alaus gėrimo galima veikti Briuselyje.
1. Pasikelti į „Atomium“
Konstrukcija „Atomium“ yra įstabus skulptūros ir architektūros mišinys. Ji buvo pastatyta 1958-aisiais, kai Briuselyje vyko pasaulinė mugė. Iš pradžių norėta mieste pastatyti Eifelio bokštą, apverstą aukštyn kojom. Vėliau apsistota ties mintimi, kad kūrinys, vaizduojantis geležies molekulę, daug geriau atspindėtų laikotarpio dvasią.
Statinį buvo planuota nugriauti po šešių mėnesių, bet jis liko stovėti jau gerus 50 metų. Apskaičiuota, jog „Atomium“ vaizduoja atomą, padidintą 150 tūkstančių kartų. Lankytojai yra kviečiami pakilti į tris iš aštuonių atomų sferų (rutulio formos erdvių). Pačioje aukščiausioje iš jų įsikūręs puikus restoranas.
„Atomium“ konstrukcija
Botanikos sodas Briuselyje
2. Apžiūrėti „mažąją Europą“
„Mažoji Europa“ yra įsikūrusi „Atomium“ papėdėje. Niekur kitur Europos žemyno neapžiūrėsite vos per kelias valandas. Parkas vaizduoja 80 miestų ir 350 garsiausių žemyno statinių. Jis garsėja savo aukštos klasės konstrukcijomis, iš kurių brangiausią įrengti kainavo per 350 000 eurų. Visos Europos įžymybės yra vaizduojamos masteliu 1:25.
Taigi nepraleiskite progos pasigrožėti miniatiūriniu Eifelio bokštu, Akropoliu, „Big Benu“ ir kitais europiniais šedevrais. Taip pat parke galima išvysti ugnikalnio Vezuvijaus išsiveržimą ar suomę mergaitę, šokančią į ledinį vandenį. Lietuvai parke atstovauja sumažinta Vilniaus universiteto centrinių rūmų ansamblio versija.
3. Atrasti senamiestį
„Grand Place“ – gotikinė aikštė, įrengta dar XIII a., yra neabejotinas Briuselio senamiesčio karūnos perlas. Malonu stebėti ja šurmuliuojančius žmones, jaukiai įsitaisius vienoje iš daugybės kavinių. Nuo jos šiek tiek pasukus į šalį laukia senovinių grįstų akmenimis gatvių labirintas.
Praleisti neverta ir „St. Hubert“ stiklinio pasažo su aibe kavinių, teatrų ir prabangių parduotuvių. Kita Briuselio įžymybė – į fontaną besišlapinantis berniukas „Manneken Pis“. Ši berniuko statula įvairiomis progomis papuošiama skirtingais drabužiais. Dabar „Manneken Pis“ turi apie porą šimtų kostiumų, kurių dėvėjimo grafiku rūpinasi ne pelno siekianti organizacija „Manneken Pis Friends“.
„Grand palace“ aikštė
Briuselio istorinis centras
Besišlapinantis berniukas
Pirmiausia, rekomenduojama apsilankyti Briuselio šokolado muziejuje, o tuomet pradėti žygį po miesto šokolado parduotuves. Nors belgiškas šokoladas kainuoja nepigiai, jo skonis paprasčiausiai užburs.
Belgišką šokoladą išskirtinį daro ingredientų proporcijos ir gamybos procese naudojamos senosios technologijos. Žavi tai, kad šiais masinės gamybos laikais belgiškas šokoladas tebegaminamas rankomis mažose parduotuvėlėse. Sakoma, jog šveicarai, kurie taip pat garsėja aukštos kokybės šokoladu, pirmąjį savo receptą pavogė iš... belgų!
5. Susipažinti su komiksų personažais
Ar žinote, jog tokie įžymūs komiksų veikėjai kaip Tintinas ar smurfai buvo sukurti būtent Belgijoje?
Komiksais besidomintiems ar vaikystės herojų išsiilgusiems Briuselio komiksų muziejus turėtų būti balzamas širdžiai. Ten galima ne tik išvysti vaikystės numylėtinius, bet ir susipažinti su turtingomis šalies komiksų kūrimo tradicijomis. Pokario laikais Belgijoje vystėsi net dvi komiksų piešimo srovės – prancūziškoji ir flamandiškoji.
6. Paskanauti moliuskų su bulvytėmis
Kai belgai valgo šį tradicinį patiekalą, jie pirmąjį moliuską išlukštena rankomis, o kitus vėliau gliaudena pasitelkdami pirmojo kiautą kaip įrankį.
Bulvytės yra paprasčiausiai mirkomos majoneze ir valgomos išvien su pikantiškaisiais moliuskais. Paragauti šio patiekalo siūloma beveik visuose Briuselio restoranuose.
Briuselis naktį
Kongreso rūmai
7. Stebėti marionečių pasirodymą
Įsikūrusi vienos grįstos gatvelės gale kavinė „Cafe Toone“ klientų laukia jau nuo 1969 m. Tai puikiausia vieta pabendrauti su vietiniais.
O jaukioje palėpėje svečiams yra rodomas marionečių spektaklis. Dažniausiai tai būna Šekspyro pastatymai ir kita klasika.
8. Dalyvauti ekskursijoje po miestą
Briuselio miestas siūlo itin patogius autobusų maršrutus miesto apžiūrai, neaplenkiant visų „karštųjų turistų taškų“. Autobusus galima pasigauti tiesiai nuo centrinės stoties.
Jei miestą visgi nutarsite apeiti pėsčiomis, tuomet nepamirškite pasidairyti po pasaulinio garso dizainerių parduotuvėles, antikinius ir „blusų“ turgelius bei miesto žaliąsias erdves.
9. Aplankyti Europos Sąjungos būstinę
Ko gero, gerai žinomas faktas, jog Briuselis yra ne tik Belgijos, bet ir „eurokratų“ sostinė. Būtent čia įsikūrusios visos svarbiausios Europos Sąjungos institucijos.
Verta išsinuomoti audiogidą po Europos Parlamentą. Jūs netgi galite dalyvauti oficialiose jo sesijose. Sesijų datas galima rasti Europos Parlamento puslapyje.
Briuselis - Europos sostinė
Briuselis iš aukštai
10. Atsigerti alaus
Ratas apsisuko ir būtų neteisinga nepagirti belgiško alaus skonio bei įvairovės. Alaus gamybos tradicijos Belgijoje buvo vystomos dar viduramžiais.
Dabar šalyje galima rasti daugiau nei 125-ias alaus daryklas. Kaip ir minėta, alaus rūšių čia daugiau nei metuose dienų – apie 500 šimtus. Kiekviena iš jų turi po atskirą taurę, į kurią gali būti pilamas tik tos šalies alus. Todėl nenuostabu, kad belgai išpliaupia kiekvienais metais vidutiniškai 93 litrus alaus.
Komiksai ir alus - tai, ką mėgsta belgai