Pastebėjus vėžį ankstyvoje stadijoje, tai gali išgelbėti gyvybę, tačiau svarbu žinoti, į kokius požymius atkreipti dėmesį. Požymiai gali būti bendresni, pavyzdžiui, svorio kritimas ir nuovargis, arba jie gali paveikti konkrečias kūno dalis, pavyzdžiui, odą.
Kiti dažni įspėjamieji požymiai yra gumbai, guzai, nepaaiškinamas kraujavimas ar ilgalaikis pilvo pūtimas, rašo mirror.co.uk.
Vėžį gali išduoti 1 požymis ryte
Tačiau vienas mažiau žinomas vėžio simptomas yra ne toks akivaizdus – jo padarinius galima pastebėti ant paklodžių ir pagalvių kiekvieną rytą. Tai yra naktinis prakaitavimas.
Prakaitavimas naktį gali būti įspėjamasis vėžio požymis, kurio dažnai nepastebime, ypač vasarą.
Specialistai rekomenduoja ryte pasitikrinti patalynę, kad sužinotumėte, ar miegodami neprakaitavote. Jei taip, jūsų paklodės ir pagalvės greičiausiai bus tokios sudrėkę, kad ryte tai bus aiškiai pastebima.
Vėžio tyrimų organizacijos duomenimis, infekcija yra viena dažniausių vėžiu sergančių žmonių prakaitavimo priežasčių. Infekcija gali sukelti aukštą temperatūrą, tad kūnas prakaituoja bandydamas ją sumažinti.
Dėl kai kurių vėžio tipų taip pat galite prakaituoti daugiau nei įprastai, pavyzdžiui, jei sergate:
- Ne Hodžkino limfoma;
- Hodžkino limfoma;
- Karcinoidiniais navikais;
- Leukemija;
- Mezotelioma;
- Kaulų vėžiu;
- Prostatos vėžiu;
- Inkstų vėžiu;
- Lytinių ląstelių navikais;
- Pažengusiu meduliniu skydliaukės vėžiu.
Žmonės, sergantys išplitusiu bet kurios rūšies vėžiu, taip pat gali prakaituoti daugiau nei įprastai.
Vėžys gali pasireikšti įvairiais simptomais, todėl svarbu atkreipti dėmesį į tai, kas jums yra normalu, įprasta, o kas ne ir pranešti gydytojui, jei nerimaujate dėl kokių nors sveikatos būklės pokyčių.
Prakaitavimas nebūtinai reiškia, kad sergate vėžiu, tačiau jei jis jums nėra normalus, svarbu apie tai pasikalbėti su gydytoju.