Pomidorus iš sėklų geriausia pradėti sodinti prieš mėnesį namuose, o tik po to sodinti juos į lauko dirvą. Jeigu tai planuojate daryti gegužę, daigais pasirūpinkite jau kovą arba balandį. Net jeigu ir nepasirūpinote sėklomis, galite tai padaryti dabar, tačiau turėkite omenyje, kad derliaus sulauksite kiek vėliau.
Kaip sodinti pomidorus?
Pomidorai mėgsta šviesią ir saulėtą vietą, o dar geriau, jei ji yra būti apsaugota. Sodinkite pomidorus į gilią dirvą, kuri vasaros metu sulaikys karštomis dienomis drėgmę. Pasirūpinkite, kad augalas neaugtų pavėsyje ar skurdžioje dirvoje, nes sumažės tikimybė sulaukti gausaus derliaus.
Jeigu norite, kad augalai augtų aukštesni, turite iš anksto pasirūpinti derlinga žeme, kuri būtų aprūpinta šviežiu kompostu. Idealu, jeigu bus naudojamos tokios trąšos, kuriomis augalai maistingas medžiagas gaus viso sezono metu.
Savo darže galite naudoti ir profesionalius trąšų mišinius ir taip vadinamą „komposto karalių“ – jūros dumblius.
Jūros dumbliai yra puikiai tinkami naudoti ne tik todėl, kad yra ekologiški, tačiau ir padeda užauginti stiprius augalus, kurie geba apsisaugoti nuo kenkėjų ar ligų. Nors jūros dumbliai tiesiogiai nemaitina augalų, jie visgi, išskiria organines gėrybes ir mikroelementus, kurie patenka į augalus ir šie ima klestėti. Naudojant tokį kompostą, neretai derlius būna ir skanesnis.
Pradėdami sodinti pomidorų daigus, nupjaukite apatinius užaugusius lapus ir iškasę gilią duobę, pasodinkite juos daigus į žemę. Tuomet augalas išleis dar daugiau šaknų, kuriomis jis gaus daugiau maistingų medžiagų ir bus tvirtas. Be to, sodindami būkite atsargūs, kad netyčia nepašalintumėte pagrindinio ūglio.
Kai tik pasodinsite pomidorus, pridėkite tvirtą, aukštesnį stovelį, kuris prilaikys augalą ir esant vėjui neleis išrauti naujai pasodinto augalo šaknų. Vėliau, augant augalui, galėsite jį pririšti.
Pomidorams taip pat patinka nuolat cirkuliuojantis oras, kuris padeda išvengti galimų atsirasti ligų. Vėliau, sezono metu, jei ant vaisių gūželių susigrūs lapai, pašalinkite keletą jų. Tai padės atnaujinti oro cirkuliaciją aplink augalus ir leis išvengti ligų. Taip atsiras ir daugiau šviesos, o tai tik paskatins pomidorų nokimo procesą.
Gudrybė su aspirinu
Yra vienas svarbus patarimas, apie kurį girdėjęs turbūt yra retas. Kai kurie sodininkai rekomenduoja kartą per savaitę prieš sodinant pomidorus į žemę, įlašinti porą lašų ištirpinto aspirino. Šio vaisto tabletes galite paprasčiausiai ištirpinti laistytuve ir tuomet gautu vandens ir aspirino mišiniu palieti žemę.
Manoma, kad tokiu būdų pomidorų augalams bus skatinamas imuninis atsakas. Tai ] reiškia, kad jie galės daug geriau kovoti su kenkėjais ir ligomis. Be to, sakoma, kad tai netgi apsaugo nuo baisaus pomidorų maro.
Tai taip pat sustiprina augalo ryžtą prieš stresines sąlygas, tokias kaip didelis karštis ar esant mažiau drėgmės, rašoma express.co.uk.
Jeigu dirva aplink pomidorus bus per daug dehidratuota – prastas ir nenuoseklus laistymas gali sukelti vaisių įtrūkimus arba, dar blogiau, būklę, vadinamą žiedų galo puvimu, kai besivystančio vaisiaus galas paruduoja ir pradeda pūti.
Kad to išvengtumėte, žemėje, kai sodinate, šalia sodinimo duobės iškaskite antrą duobę ir kuo giliau „pasodinkite“ švarų pieno ar limonado buteliuką pilną vandens. Naudokite jį kaip piltuvą visiems augalams laistyti ir maitinti. Jį galite pastatyti tiesiai prie šaknų, kur to labiausiai reikia.
Sezono pabaigoje, kuomet būsite atsidžiaugę derliumi ir ruošitės kitam sezonui, reikės nupjauti augalo viršūnę ir sustabdyti augalo augimą aukštyn, kad jis visą energiją galėtų sutelkti tik į duodamus paskutinius vaisius.