Specialia medžiaga padengti kamerų lęšiai ne taip greitai pasidengia dulkėmis ir purvu kaip įprasti veidrodėliai, o tai dar labiau padidina matomumą esant prastam orui. Taip pat tobulinama ir galinio vaizdo kameros valymo funkcija. Šiuo metu vyksta galutinis bandymų etapas ir planuojama, kad „Continental“ vaizdo kamerų stebėjimo sistema serijiniuose automobiliuose gali būti pradėta diegti jau 2018 metais.
Aiškus vaizdas be iškraipymų
Šoninės kameros yra sumontuotos ties priekiniais statramsčiais esančiuose langeliuose, o galinė kamera yra ant stogo esančioje GPS antenoje. Vaizdo apdorojimo sistema iš trijų kamerų siunčiamą signalą perduoda į atitinkamą ekraną, kuriame, skirtingai nei įprastuose veidrodėliuose, vairuotojas gali matyti ir tas zonas, kurios įprastai yra paslėptos, taip pat gali pasirinkti skirtingus automobilio šonų ir galo atvaizdavimo režimus. Ši optimali vaizdo projekcija užtikrina, kad neliks nepastebėta nei viena vieta, ypatingai taip vadinamosios aklosios zonos, ko nepavyksta išvengti naudojant įprastus veidrodėlius. Vaizdas yra matomas „Continental“ sukurtuose OLED monitoriuose, kurie, palyginti su įprastais ekranais, ne tik pasižymi mažomis energijos sąnaudomis, bet ir neatspindi tiesioginės šviesos, užtikrindami ryškų vaizdą esant bet kokioms oro sąlygoms.
Šoninių veidrodėlių atsisakymas sumažino pasipriešinimą orui, o tai leido ne tik sutaupyti degalų, bet ir sumažino triukšmą automobilio salone. Taip pat mažesnis automobilio plotis leidžia lengviau manevruoti ir prasilenkti esant siauroms eismo juostoms ar ankštose gatvėse.
Ateityje bus naudojami skaitmeniniai veidrodėliai
„Vaizdo stebėjimo sistema yra kur kas daugiau nei tik įprastų veidrodėlių pakeitimas“ – sako Marcas Simonas, Važiuoklės ir saugumo padalinio Veidrodėlių keitimo projekto vadovas. Tokia skaitmeninė sistema užtikrina žymiai geresnį eismo situacijos valdymą dėl vaizdo kameromis atpažįstamų objektų ir šių duomenų panaudojimo pažangiose vairuotojo pagalbinėse sistemose. Ekranuose yra atvaizduojami pavojingoje vietoje važiuojantys automobiliai, rodomas greitis ir atstumas tamsiu paros metu ir važiuojant dideliu greičiu, o tai leidžia vairuotojui laiku priimti tinkamus sprendimus.
Skaitmeniniai veidrodėliai žymiai padidina vairuotojo pagalbinių sistemų galimybes, nes padeda greičiau numatyti galimus pavojus esamoje situacijoje. Pirmieji bandymai ir „Continental“ atlikta tyrimų studija atskleidė, kad vairuotojai vietoje įprastų veidrodėlių mieliau rinktųsi skaitmeninę sistemą. Bandytojai atkreipė dėmesį, kad šių veidrodėlių informacija yra lengvai suvokiama, o visa sistema yra patraukli ir patogi naudoti.
Vaizdo kameros vietoje įprastų veidrodėlių krovininiuose automobiliuose
Krovininių ir specialių automobilių veidrodėliams taikomi ypatingi reikalavimai, todėl „Continental“ sukūrė „ProViuMirror“ vaizdo sistemą, kuri pakeis įprastus veidrodėlius. Jos pagrindą sudaro abejose automobilio pusėse sumontuotos vaizdo kameros ir automobilio salone ties priekiniais statramsčiais esantys 12,3 colių skersmens ekranai. Kadangi buvo atsisakyta milžiniško dydžio išorinių veidrodėlių, matymo laukas automobilio kampuose žymiai pagerėjo, taip pat toks sprendimas padidino eismo saugumą ir dėl mažesnio oro pasipriešinimo sumažino degalų sąnaudas.