Kiekvienas savo meilę automobiliams išreiškia savaip. Tu ją išreiški rankoje laikydamas pieštuką. Kodėl? Kaip susidomėjai piešimu?
Tadas - Mane nuo pat vaikystes traukdavo automobiliai. Būdamas 4 ar 5 metų, iš tolo galėdavau įvardinti automobilio markę ir modelį. Buvau tarsi vaikščiojanti enciklopedija. Panašiu metu pradėjau piešti automobilius.
- Kaip dabar atsimenu, turėjau paprastą sąsiuvinį į kurį piešdavau vien tik automobilius. Kai tik sąsiuvinys pasibaigdavo, imdavau nauja ir piešdavau toliau. Kas įdomiausia, būdamas vos 4-5 metų, aš automobilių nekopijuodavau, o juos piešdavau iš savo vaizduotės, bandydavau sukurti kažką neįprasto, ko dar nebuvo tais laikais. Dar ir dabar turiu išsisaugojęs visus tuos sąsiuvinius ir kaskart juos bevartant pasidaro linksma bežiūrint ką tuo metu keverzodavau.
Piešiančių automobilių mūsų šalyje netrūksta, tačiau tavo pasirinkta meno forma yra truputėlį kitokia. Tu pieši automobilius ant atvirlaiškio. Kodėl?
Tadas - Per daugelį metų esu nupiešęs daugybę automobilių. Didžioji dalis - nepavykę bandymai, eksperimentai, mano kurti eskizai. Mano nuomone, yra du automobilių piešimo tipai. Piešdamas automobilį atsižvelgti į menkiausias smulkmenas ir stengiesi sukurti realistiškai atrodančią kopiją arba pieši automobilį palikdamas kažką neužbaigto, palikdamas paslaptį, kuri žavi.
- Esu kelis automobilių paveikslus nutapęs atsižvelgdamas į įvairiausias smulkmenas, mažas detales. Vis gi, mano širdžiai mielesnis yra antrasis būdas. Man patinka automobilį nupiešti greitai, staigiai, tvirtesnėmis linijomis.
- „Brushely“ atvirlaiškių idėja atėjo netikėtai. Norėdamas išnaudoti vasarą turiningai, man į galvą šovė mintis sukurti išskirtinius automobilių paveikslus, kurie patiktų ne tik man, bet ir kitiems.
- Po pirmųjų eskizų supratau, kad atvirlaiškiai galėtų būti miela smulkmena. Draugai pamatę šiuos išskirtinius piešinius buvo labai maloniai nustebinti ir pasakė, jog jie atvirlaiškio norėtų labiau negu normalaus paveikslo. Kadangi atvirlaiškis yra A5 formato, jo kaina taip stipriai nesikandžioja kaip normalaus paveikslo.
Piešdamas automobilį, pieši jį iš atminties ar žiūrėdamas į nuotrauką? Papasakok plačiau apie piešimo procesą.
Tadas - Kartais piešiu iš atminties, bet ne visada. Vaizduotės pagalba piešiu tik eskizus ir automobilių vizijas, tai kas man patinka labiausiai. Kalbant apie „Brushely“ atvirlaiškius, automobilius piešiu žiūrėdamas į nuotrauką, kurią išsirenka ar atsiunčia klientas.
Iš kur semiesi įkvėpimo?
Tadas - Neturiu mūzos iš kurios galėčiau semtis įkvėpimo. Mane ši sritis traukia, aš tuo gyvenu, man ji patinka, tad dažniausiai būna taip - atsisėdu ir piešiu.
Šių metų rudenį pradėsi studijuoti automobilių ir transporto dizainą. Kodėl pasirinkai būtent šią specialybę?
Tadas - Tai viena iš mano mėgstamiausių sričių. Kadangi mėgstu automobilius ir mėgstu juos piešti, jaučiau ir žinojau, kad užaugęs norėsiu dirbti darbą susijusį su menais, piešimu. Iš pradžių galvojau apie architektūrą, bet vėliau sužinojęs, kad egzistuoja automobilių ir transporto dizaino specialybė - net neabejojau.
Papasakok plačiau apie savo pasirinktą specialybę. Ar mokydamasis šią specialybę turi realią galimybę tapti automobilių gamintojo darbuotojų ir dirbti dizaino studijoje?
Tadas - Tai specialybė, kurią studijuodamas išmoksiu kurti 2D ir 3D automobilių dizainą, maketuoti ir iš molio daryti modelius. Praktiškai, tai specialybė, kurioje išmokstama visko ką daro automobilių kompanijose dirbantys dizaineriai. Universitete mokysiuosi 3 metus, vėliau vienerius metus atliksime praktiką, ne kur kitur, o kurioje nors automobilius gaminančioje kompanijoje.
Koks tavo nuomone yra pats gražiausias automobilis ir kodėl?
Tadas - Mane labiausiai traukia automobiliai iš septinto ir aštunto dešimtmečio. Tiesą sakant, vieno svajonių automobilio neturiu, nes jų labai daug ir net labai. Vis gi, didžiausią priklausomybę turiu „Mercedes Benz“ markės automobiliams. Mano svajonių garaže būtų „W123“, „W126“, „W126 SEC“, „W201“ ir „W124“.
Norintiems įsigyti automaniškus atvirlaiškius arba užsisakyti savo automobilio piešinį, keliaukite į
„Brushely“.