Pradėkime nuo pradžių. Kada ir kokiu tikslu buvo įkurta „Slalomo akademija“?
Slalomo akademija buvo įregistruota 2017 metų pradžioje, tačiau ši idėja jau gyvavo ne vienerius metus. Viskas prasidėjo nuo suorganizuotų pirmųjų „Slalomo dvikovos“ varžybų. Buvo noras atgaivinti klasikinį slalomą, padaryti tokį formatą, kuris pritrauktų ir daugiau žiūrovų, ir patiems dalyviams būtų azartiškiau. Norėjome būti tuo išskirtiniai. Manome, jog mums tai puikiai pavyko. Na ir, žinoma, visada ir visur mus darbuose lydėjo ir akademinė veikla.
Ar esate tik varžybų organizatoriai? Galbūt ir patys dalyvaujate savo arba kitų automanų organizuotose varžybose?
Esame kuo tikriausi auto/moto sporto fanai. Dalis mūsų komandos narių padeda organizuojant renginius, dalis sėda prie vairo, dalis teisėjauja. Be varžybų organizuojame treniruotes ir ne tik patyrusiems automobilių sporto asams, bet ir plačiajai visuomenei. Lankomės varžybose visoje Lietuvoje ir kaip sportininkai, ir kaip teisėjai.
Sprendžiant iš varžybų dalyvių atsiliepimų, susidaro įspūdis, jog tai nėra tik eilinės slalomo varžybos. Ar tai savotiška edukacinė programa, kurioje iš tikrųjų siekiama padėti vairuotojams suprasti kaip automobilis elgiasi „ant ribos“ arba kritinėje situacijoje?
Taip, siekiame šviesti visuomenę, mokyti vairuoti ekstremaliomis sąlygomis. Komandoje dirba patyrę auto sporto vilkai, kurie įgijo patirties dalyvaudami tiek mėgėjiškame, tiek profesionaliame auto/moto sporte. O mokytis visada yra ko, nesvarbu ar tu esi patyręs, ar ne.
Žiemos metu stengiamės organizuoti kuo daugiau mokymų ant slidžios dangos, žinoma, kiek leidžia oro sąlygos. Kitais sezono laikais irgi organizuojame treniruotes, su skirtinga mokymų medžiaga. Dažnai mūsų klausia ar bus ką veikti ant sausos dangos – patikėkite TAIP.
Praėjusiais metais sugrįžote su trenksmu. Kaip vertinate 2017 metų sezoną?
2017 metus pradėjome labai entuziastingai nusiteikę. Pamatę, kad turim gerą žiemą ir ledo storis pakankamas užvažiuoti automobiliams, Vilniaus mieste ant ežero surengėme „Ledo kelias“ treko varžybas. Buvo ir motociklų, ir keturračių, ir automobilių. Renginys tikrai buvo vertas dėmesio. Tik gaila lietuviška žiema dabar yra trumpa ir nenuspėjama.
Toliau sezoną tesėmė organizuodami jau tradicija tapusias „Slalomo dvikovos“ varžybas. Turėjome galimybę suorganizuoti kelis Lietuvos greituminio slalomo čempionatus. Iš tų kelių prisidėjo dar keli. O dalyvių atsiliepimai kalba patys už save. Komanda puikiai susidirbo ir toliau su komanda ruošiame namų darbus, kad ir šie metai būtų kupini teigiamų emocijų ir gerų renginių!
Šiemet planuojate įjungti aukštesnę pavarą?
Po kiekvieno renginio analizuojam kaip pavyko varžybos, kur reikia daugiau darbo įdėti, ką pakeisti. Tad kiekvieną renginį stengiamės padaryti kuo kokybiškesnį ir geresnį. Taip pat, labai laukiam sportininkų komentarų. Norime, kad visiems būtų smagu, tad jei turite kokių pasiūlymų- laukiame ir esame atviri diskusijai.
Artėjantį šeštadienį „Nemuno žiede“ organizuojate „Ledo kelias“ varžybas. Kas tai per varžybos?
„Nemuno žiede“ tokio tipo varžybas organizuojame pirmą kartą. Praeitais metais varžybos buvo ant užšalusio ežero, deja, šiais metais žiema nepakankamai šalta ir neturim tam galimybių. Pradėjome ruošti treko trasą, kuri jau ilgą laiką nebuvo naudojama, įdėjome labai daug laiko ir lėšų, tačiau paskutiniais duomenimis vienas posūkis staiga pradėjo tvinti, tad nusprendėme perkelti varžybas į „senąją sprinto“ trasą. Varžybos vyks ratu, yra galimybė dalyvauti dviem būdais – t.y. važiuoti vienam – siekant vieno geriausio rato rezultato arba varžytis grupėje, kai tam tikras dalyvių skaičius paleidžiamas tuo pačiu metu ir laimi pirmas finišavęs. Dalyvių klasės išliko tokios pat, kaip kad turėjome ir per pirmąjį „Ledo kelias“ renginį, turėsim motociklus, keturračius, automobilius. Deja, pakeitus trasos lokaciją nebeturėsime klasės su dygliuotomis padangomis.
Kokios trasos konfigūracijos gali tikėtis varžybų dalyviai?
Trasos konfigūracija bus pilna senoji sprinto trasa su dvejomis greičio gesinimo zonomis. Tačiau matydami rezultatus po treniruočių sesijos, galime ir pakeisti konfigūraciją. Taip pat yra planuojamas ir „džokerio“ posūkis, kur dalyviai galės įvesti ir strategijos.
Koks bus varžybų principas?
Varžybos vyks žiedo principu. Startuojama bus iš neutralios starto zonos ir važiuojama nustatytą laiko tarpą, paverstą į ratus. Važiuojama bus po 4 dalyvius vienoje grupėje. Už finišo vietas bus skiriami taškai. Geriausieji susitiks finale.
Kur, kaip ir kada reikia registruotis norint dalyvauti varžybose?
Registracija iki penktadienio popietės dar vykdoma šiuo adresu:
https://reg.slak.lt/
Jei kyla klausimų dėl renginio techninių reikalavimų ar turite kokių kitų klausimų, susisiekite su „Slalomo akademija“ ir atsakysime į visus klausimus.
Ar automobiliams/keturračiams keliami kažkokie išskirtiniai reikalavimai?
Svarbiausias reikalavimas – būti techniškai tvarkingiems.
O vairuotojams? Saugos šalmas – privalomas?
Tikrai taip! Saugumas pirmoje vietoje.
Kada prasideda „Ledo kelias“ varžybos?
Varžybos vyks šį šeštadienį (vasario 10 d.). Dalyviai renkasi anksčiau, o žiūrovų laukiam nuo ryto, planuojamas varžybų startas- 10 val.