Tarptautinė įmonių grupė atstovauja net 7 gamintojus: „Alfa Romeo“, BMW, „Fiat“, „Jeep“, „Maserati“, MINI, „Porsche“, tad kiekvienais metais „Modus Group“ pateikiamas sąrašas būna vienas gausiausių. Šiemet jame – keturi gamintojai („Alfa Romeo“, „Fiat“, „Jeep“ ir MINI), pristatantys po vieną automobilį ir BMW, kurio naujienų – net trys.
Augantis padidinto pravažumo poreikis
Stebint „Metų automobilio“ konkursus, nesunku pastebėti vieną tendenciją – augantį padidinto pravažumo automobilių skaičių. Dvejus iš trejų pastarųjų konkursų Lietuvos metų automobiliais tapo būtent tokie modeliai: 2015-aisiais „Nissan Qashqai“, 2017-aisiais – „SEAT Ateca“.
Krosoverių ir visureigių skaičius konkurse paprastai sudaro apie pusę visų dalyvių, o „Metų automobilio 2018“ dalyvių sąraše padidinto pravažumo modelių skaičius gali netgi būti didesnis nei tradicinių sedanų bei hečbekų.
„Mes pristatome keturis padidinto pravažumo automobilius, du hečbekus ir vieną sedaną. Toks sąrašas neatsitiktinis – pirkėjai Lietuvoje ir visame pasaulyje vis labiau vertina krosoverius. Pavyzdžiui, BMW padidinto pravažumo X serijos modelių pardavimai sudaro beveik pusę visų Lietuvoje parduodamų BMW. Puikius pardavimo rezultatus ir tendenciją augti Lietuvoje demonstruoja ir kiti mūsų atstovaujamų prekių ženklų krosoveriai. Sėkmingu startu pažymėta ir „Alfa Romeo Stelvio“ prekyba“, - pasakojo anksčiausiai visų dalyvių paraiškas pateikusios įmonių grupės „Modus Group“ automobilių ir motociklų pardavimų direktorius Aurimas Tamašauskas.
Tokių modelių populiarumą paaiškinti nėra sunku: savo savybėmis jie neatsilieka nuo arčiau žemės esančių automobilių, o jų siūlomą praktiškumo derinį įvertina vis daugiau klientų.
„Tokie automobiliai labai vertinami ir dėl savo saugumo. Įsigijus krosoverį, sumažėja rūpesčių ir dėl stambesnių gabaritų daiktų ar atostogų bagažo gabenimo“ , - teigė „Modus Group“ atstovas.
SUV užkariauja rinką
Padidinto pravažumo automobiliai vis populiaresni tampa ne tik „Modus Group“, bet ir visoje rinkoje. Daugelis gamintojų savo gamoje turi krosoverius – pastaraisiais metais tokius modelius pristatė net ir „Alfa Romeo“, „Bentley“, „Maserati“, o artimiausiu metu turėtų parodyti ir „Lamborghini“. Apie didesnį atstumą tarp žemės ir kėbulo turintį modelį kalba ir „Rolls-Royce“, tiesa, gamintojo atstovai šį automobilį vengia vadinti SUV.
„Prieš dešimt-penkiolika metų konkurse dalyvaudavo vienas kitas padidinto pravažumo automobilis. Dažniausiai tai būdavo dideli visureigiai, kuriais nebaisu lįsti į bet kokį purvyną ar bandyti įveikti pusmetrio gylio vandens telkinį“, - prisimena vienas iš ilgamečių Lietuvos „Metų automobilio 2018“ komisijos narių, TV laidos „Ne vienas kelyje“ prodiuseris Valdas Valiukevičius.
Retas dabar gaminamas krosoveris gali pasigirti tokiu pravažumu, tačiau dar rečiau žmonėms to prireikia – daugelio pirkėjų poreikius pilnai patenkina aukštesnė prošvaisa ir keturi varomi ratai.
Didėjantis SUV modelių skaičius konkurse keičia ir vertinimą. Jeigu anksčiau užtekdavo visureigiais įveikti kelis sudėtingesnius ruožus ir jų privalumai bei trūkumai tapdavo akivaizdūs, SUV bandymai dabar panašesni į laboratoriją. Tam „Metų automobilio“ konkurse naudojama speciali „Peak Point“ platforma, kurioje patikrinamas visureigių gebėjimas įveikti įvairaus statumo įkalnes ir kliūtis, užvažiavimo bei nuvažiavimo nuo stačių objektų galimybės, kėbulo standumas bei diferencialų darbas.
„Praėjusiame konkurse pirmą kartą išbandėme šią platformą. Ji puikiai atskleidžia paprasto važiavimo metu sunkiai pastebimus skirtumus, kurie yra svarbūs renkant geriausią iš geriausių“, - teigia V. Valiukevičius.