2020-ųjų metų Dakaro ralyje jis kartu su Sauliumi Jurgelėnu startuos naujai įsigytu „Mini John Cooper Works Rally“ automobiliu. „X-Raid“ kompanijos sutvertas bolidas ralio komisarams nesukėlė jokių klausimų, tad „Agrorodeo“ komanda techninę apžiūrą įveikė sklandžiai. Dar greičiau susisuko pirmasis iš Lietuvių prieš teisėjus stojęs Antanas Juknevičius.
„Praėjome antri iš visų Europiečių, praleidome vieną „MINI“ į priekį starte – reiks iki Dakaro su reakcija padirbėti starto šviesų,“ – juokėsi 11-ą kartą į Dakarą besirengiantis sportininkas. „Neturėjome jokių užlaikymų ar problemų – visus antspaudus gavome, plombos užklijuotos, užtrukome apie 1,5 val. Tiesa, galima matyti, kad prancūzus lokacijos pasikeitimas veikia ne itin teigiamai – organizacijoje daug išsiblaškymo, pasimetimo. Dabar laukia kelionė iki Uosto. Priešingai nei Le Havre, kur viskas buvo vienoje vietoje, čia reiks pavažiuoti virš 80 km. Gerai, kad kartu su mumis dar vis yra „Manvestos“ safarinis autovežis – pasikrausime automobilius ir nusivešime į paskutinį atsisveikinimą.“
Kelionei iš techninės patikros Dakaro dalyvių laivo link susikooperavo net kelios lietuvių komandos. Kartu su „KREDA“ lenktyniniu automobiliu, A. Juknevičiaus autovežiu iki uosto keliavo ir kitų Dakaro lietuvių – Arūno Gelažninko ir Vaidoto Žalos – technika.
Atsisveikinimas su technika
Marselyje yra tikrinami ne tik lenktyniniai automobiliai, tačiau ir serviso sunkvežimiai, personalo transportas, žurnalistų visureigiai. Juose privalo būti sumontuota nuotolinio stebėjimo įranga, kuri organizatoriams leidžia sekti technikos judėjimo vietą ir greitį realiu laiku.
Po šių procedūrų visa technika turi keliauti 90 km iki Marselio uosto, kur Dakaro organizatoriai yra užsakę krovininį laivą, kuris po poros dienų išplauks į Saudo Arabiją. Dalyviai artimiausiam mėnesiui turės atsisveikinti su savo technika.
„Šiandien savo techniką organizatoriams atiduoda visos komandos iš Europos. Dabar ji išplauks ir kitą kartą ją mes pamatysime tik sausio 1 dieną. Laivas tikriausiai atplauks anksčiau, bet technika visiems bus išduodama vienu metu“, - pasakojo „Agrorodeo“ komandos lenktynininkas V. Žala.
Po sausio pirmosios komandos galutiniam technikos paruošimui ir sukalibravimui lenktynėms turės 4 dienas. Sausio 5 dieną bus duotas startas Dakaro ralio maratonui.