Plungėje startavo automobilių sporto kroso čempionatas, sutraukęs rekordinį skaičių dalyvių – 61. Varžybose taip pat susirinko virš 1000 žiūrovų, o tiesioginę varžybų transliaciją stebėjo 2600 žmonių.

„Pirmas Lietuvos automobilių kroso čempionatas Plungėje praėjo labai sklandžiai, turėjome puikias sąlygas varžyboms, oras leido palaikyti puikią trasos dangą“, – sakė varžybų organizatorius ir „EM Sport“ komandos vadovas Edvinas Miknius.

„Apibendrinant renginį: visą dieną viskas pagal planą, be jokių didelių problemų, neturėjome didelių incidentų ar avarijų. Bandėme ir naujas sistemas varžybų metu. Buvo naudojamos naujos programos leidžiančios sutaupyti laiką ir pagerinti komunikaciją su dalyviais. Esame patenkinti renginiu ir visas įdėtas pastangas vertinų kaip įdėto darbo rezultatą“, – pridūrė jis.

2023 m. Lietuvos automobilių kroso čempionato I etapas

Jauniausioje  „Mini bugy“ įskaitoje, kurioje varžosi 5-10 metų vaikai pirmąjį sezono trofėjų iškovojo Patrikas Dungveckis, vos vienu tašku nuo jo atsiliko Germantas Geležinis, o trečioje pozicijoje liko kaimynė iš Latvijos Patricija Neiksane.

„Super 1600“ įskaitoje karaliavo trasos šeimininkai „EMSPORT“ sportininkai Matas Pocius ir Irmantas Pupšys atitinkamai užėmę 1 ir 2 vietas. Trečioje vietoje liko biržietis Erikas Narbutas.

Dviejų litrų klasėje greičiausias buvo Arnas Kanapeckas, „SUPER CARS“ Deividas Vareika.

Arši kova tarp antros ir trečios vietos vyko „1600“ įskaitoje, kur Ignas Petreikis lenkė Vidmantą Šakinį, o ant aukščiausio podiumo laiptelio lipo Vismantas Gricius.

Gausiausioje Kroso B lygos čempionato klasėje tarp 13 dalyvių greičiausiai trasą įveikė Andrius Jonušas, antrą ir trečią vietas pasidalino „Ekrosas“ atstovai Modestas Banelis ir Gediminas Ašakėnas.

Trijų litrų automobilių klasėje triumfavo Dainius Dambrauskas, antrąją vietą iškovojo Stasys Brunza, trečioje vietoje liko Mantas Snukiškis.

Komandinėje įskaitoje A lygoje etapą laimėjo „Mūša Kross Ak“, antrieji – „Kupiškio AMSK“, treti – „EMsport“.

Kroso B lygos čempionato komandinėje įskaitoje vienvaldžiais lyderiais tapo šeimininkai „EMsport“, antroje vietoje „CROSS team“, o treti – „Ekrosas“.

Artimiausias kroso čempionato etapas vyks Marijampolėje, liepos 1-2 dienomis.