Flagmanas
Daugeliui „Lancia“ markės automobiliai asocijuojasi su dviejų rūšių modeliais: ralio trasose užaugusiais „Stratos“, „037“ ar „Delta“, ir kasdieniškais „Thema“, „Kappa“ sedanais ar „Ypsilon“ bei „Delta“ hečbekais.
Šeštame ir septintame dešimtmetyje „Lancia“ buvo asocijuojama su aukštesnės klasės ratuočiais, kvapą gniaužiančiais meno kūriniais. Tai buvo prestižinių automobilių gamintoja, kuri didžiulį dėmesį skyrė išliekamajai vertei.
„Lancia Flaminia“ buvo sukurta vadovaujantis tuometiniais kompanijos vadovo reikalavimais. Tai turėjo būti elegantiškų formų sedanas, kuriam kompaniją palaikytų išskirtinių formų kupė ir kabrioletai. Bet tai dar ne viskas. Standartines sedano ir kupė modelių versijas kūrė „Pininfarina“ dizaino studijos specialistai, tuo tarpu dar kelias skirtingas versijas su kupė kėbulo tipu konstravo „Carrozzeria Touring“ bei „Zagato“. Ir visa tai jie darė rankomis.
Turėjo vieną išskirtinumą
Net jeigu esate vienas didžiausių „Lancia“ entuziastų, vargu ar nuo 1957 iki 1970 metų gaminta „Flaminia“ po tam tikro laiko įstrigtų jūsų galvoje. Techniškai – tai nebuvo itin pažangus ar kažkuo gebantis išskirti automobilis. Atvirkščiai – „Lancia“ kurdama šį modelį panaudojo jiems puikiai pažįstamus komponentus ir formules, kurios leistų sukurti visiems įtiksiantį „Lancia“ šeimos narį.
Vis dėlto, „Lancia“ inžinieriai nebūtų „Lancia“ inžinieriais, jeigu už sveiką protą atsakingas saugiklis netikėtai perdegtų. Konvencionalus eksterjero dizainas bei visuotinai priimtini techniniai sprendimai niekam nerūpėjo, nes visų dėmesį pritraukė kita įmantri savybė.
„Lancia“ su „Flaminia“ sedanu dar kartą pateko į istorijos vadovėlius, kaip gamintojas, kuris pirmasis pristatė automobilį su dviem galinio lango valytuvais. Viena valytuvų pora buvo sumontuota išorėje, kita pora – viduje.
Gamintojos inžinieriai šį sprendimą priėmė vadovaudamiesi pakankamai logiška priežastimi. Galiniai valytuvai turėjo užtikrinti maksimaliai įmanomą matomumą, net ir pliaupiant stipriam lietui, važiuojant 100 km/val. greičiu. Sumanu? Be abejo, bet ar reikalinga? Geras klausimas.