Jeigu vykstant iš ES narės nebereikės stoviniuoti spūstyse, tačiau Kroatija vis tiek privalo saugoti savo išorinės sienas su Serbija, Bosnija ir Hercegovina bei Juodkalnija, todėl vykdami į šias šalis susitaikykite su mintimi, jog prie sienos gali tekti laukti ilgėliau.
Apskritai, Šengeno erdvės vidaus sienas galima kirsti bet kurioje vietoje – ne tik keliais, geležinkeliais, bet ir kitais perėjimo punktais. Oro transporto srityje Kroatijos prisijungimas prie Šengeno erdvės įsigaliojo nuo 2023 m. kovo 26 d.
Kelių mokesčiai
Nepriklausomai nuo to, ar keliaujate lengvuoju automobiliu, ar sunkiasvore transporto priemone, Kroatijoje, visos transporto priemonės privalo mokėti kelių mokesčius. Mokesčio dydis priklauso nuo nuvažiuotų kilometrų ir atitinkamos transporto priemonės kategorijos. Nepaisant to, mokamų kelių sistema yra labai paprasta naudotis.
Kroatijoje veikia trys skirtingi mokamų kelių operatoriai: „Hrvatske Autoceste“, „Bina Istra“ ir „Autocesta Zagreb-Macelj“.
Skirtingai nei Austrijoje, Kroatijoje nėra vaizdo kamerų ar reikalavimo įsigyti atskirą vinjetę. Vietoje to, šalyje veikia dviejų tipų kelių mokesčių rinkliavos sistemos:
- Prie tiltų, tunelių ir trumpesnių greitkelio ruožų, kurie naudojami kaip įvažiavimo ir išvažiavimo iš greitkelio vietos, įrengtos rinkliavos būdelės.
- Įvažiuojant į greitkelį išduodamas bilietas, o rinkliava, apskaičiuojama pagal nuvažiuotą atstumą ir transporto priemonės kategoriją, mokama išvažiuojant iš greitkelio.
Kelių rinkliavą galima sumokėti grynaisiais pinigais (eurais), taip pat debeto ar kredito kortele.
Kaip ir minėjome anksčiau, tarifų dydžiai priklauso nuo transporto priemonės kategorijos. Žemiau pateikiame kelionių traifus įprastam lengvajam automobiliui:
- Zagrebas - Splitas: 24 eur
- Zadaras – Splitas: 7,40 eur
- Splitas - Dubrovnikas: 6,70 eur
- Zagrebas -Rijeka : 9,20 eur
Kroatijoje kelių mokesčiai taikoma tik greitkeliuose. Važiuojant visais kitais keliais jokių mokesčių nėra.