Padangų slėgis. Kokis jis turėtų būti ir kaip dažnai reikėtų tikrinti padangų slėgį?
Padangų slėgio tikrinimas užtrunka maždaug tiek pat laiko, kiek prireikia automobiliui pripildyti degalų. Juk net tose pačiose degalinėse būna įrengti specialūs stendai, kuriuose galima patikrinti padangų slėgį.
Įprastai, daugelis gamintojų rekomenduoja palaikyti 2,2 bar siekiantį padangų slėgį, tačiau tai nebūtinai galioja jūsų automobiliui. Daugelis apynaujų automobilių turi specialias lenteles, kuriose nurodomas rekomendacinis padangų slėgis. Šios lentelės galite ieškoti ant vairuotojo pusės slenksčio. Kai kurie gamintojai šią informaciją pateikia ant degalų bako dangtelio.
Verta pridurti, jog automobilių su „Run-Flat“ padangomis vairuotojai turėtų oro slėgį tikrinti bent kartą per mėnesį. Matote, šių padangų slėgio jutiklio ir storų šoninių sienelių pažeidimai gali užmaskuoti nepakankamą oro slėgį, o perkaitusi padangos konstrukcija gali sprogti.
Kokią įtaką daro per mažas padangų slėgis?
Per mažas slėgis padangose taip pat lemia greitesnį padangų nusidėvėjimą. Vos 0,5 baro slėgio sumažėjimas stabdymo kelią pailgina iki 4 metrų ir net trečdaliu sutrumpina padangos tarnavimo laiką.
Dėl nepakankamo oro pripūtimo taip pat padidėja padangos deformacija ir pakyla jos temperatūra, todėl važiuojant ilgesnį atstumą ar didesniu greičiu, padanga gali sprogti.
Pernelyg mažai oro turinti padanga taip pat įtakos automobilio elgseną posūkiuose. Pavyzdžiui, posūkiuose automobilis gali būti nestabilus ir vangiai reaguoti į vairuotojo reakcijas.
Kokią įtaką daro per didelis oro slėgis padangose?
Gerokai didesnis oro slėgis padangose reiškia prastesnį sukibimą su kelio danga, nes tuomet padangos sąlyčio plotas su kelio danga yra sumažėjęs. Didesnis oro slėgis taip pat įtakoja vairavimo komfortą, didesnį triukšmą ir netolygų padangų protektoriaus nusidėvėjimą.