Venkite trumpų kelionių
Galima įsivaizduoti, kad kelionės akumuliatoriui yra tarsi treniruotės, kurių metu jis įsikrauna ir o generatorius užtikrina tinkamą įkrovos lygį. Visgi, jeigu tokios išvykos bus trumpos ir dažnos, akumuliatoriaus įkrova palaipsniui tik mažės, tad vieną dieną paprasčiausiai negalėsite užvesti automobilio. Tai ypač aktualu, jeigu automobilis turi „Start/Stop“ sistemą ir jos neišjungiate rankiniu būdu.
Norint išvengti akumuliatoriaus iškrovų, reikėtų pasiplanuoti ir ilgiau trunkančių kelionių, o jeigu dėl vienų ar kitų priežasčių negalite to padaryti, pravartu įsigyti akumuliatoriaus įkroviklį – tikėtina, kad anksčiau ar vėliau teks juo pasinaudoti.
Nepamirškite, jog turite automobilį
Jei transporto priemonę dažniausiai naudojate trumpoms kelionėms, susipažinus su pirmuoju patarimu, gali kilti noras paieškoti kitų transporto priemonių alternatyvų. Visgi, jeigu norisi pasirūpinti akumuliatoriaus ilgaamžiškumu, to daryti nereikėtų. Ilgą laiką palikus automobilį stovėti, akumuliatoriaus įkrova po truputį mažėja – tai vadinama savaiminiu išsikrovimu. Nors tai neskamba pavojingai, iš tiesų dažnas akumuliatoriaus išsikrovimas gali ženkliai patrumpinti akumuliatoriaus tarnavimo laikotarpį. Tad idealiu atveju bent kartą per savaitę ar dvi reikėtų pasivažinėti automobiliu ir leisti įsikrauti akumuliatoriui.
Atsakingai naudokite elektronikos įrenginius
Daugeliui yra tekę susidurti su situacija, kuomet kurį laiką reikia palaukti automobilyje. Ne paslaptis, jog tai norisi daryti su muzika ir įjungtu šildymu, tačiau nepamirškite, kad šių prietaisų naudojimas išjungus variklį yra ypač kenksmingas akumuliatoriui.
Taip paprasčiausiai eikvosite jo energiją, visiškai jos nepapildydami, tad tokio įpročio būtų naudinga atsisakyti. Prieš išlipant iš transporto priemonės, visuomet reikėtų patikrinti, ar išjungėte visas šviesas – net ir maža salono lemputė gali tapti priežastimi, jog ryte nepavyks užvesti automobilio.
Reguliariai patikrinkite akumuliatoriaus voltažą
Kaip ir minėjome prieš tai, akumuliatoriaus tarnavimo trukmė ženkliai trumpėja tuomet, kai jis yra visiškai išsikrovęs arba netoli šios ribos, tad pravartu patiems pasekti jo būklę. Įsigiję voltmetrą, maždaug kartą per mėnesį turėtumėte patikrinti, kokia yra akumuliatoriaus įtampa.
Jeigu ji siekia 12,5 – 12,7V ar daugiau, papildomai nieko daryti nereikės. 12 – 12,5V rodikliai byloja, kad jau reikėtų pasirūpinti įkrovimu, o jeigu įtampa nukritusi žemiau nei 12V, akumuliatorius yra visiškai išsikrovęs.
Tinkamai prižiūrėkite transporto priemonę
Tikėtina, kad švarūs
ratlankiai neprisidės prie sklandesnio akumuliatoriaus darbo, tačiau pakankamai pripūstos padangos ir tvarkingai veikiančios su šiuo įrenginiu susijusios sistemos tikrai gali prailginti jo ilgaamžiškumą.
Kitaip tariant, transporto priemonei reikalinga reguliari priežiūra. Taip pat reikėtų dėmesio paskirti ir pačiam akumuliatoriui – ypač teigiamam ir neigiamam poliams, kurie ilgainiui pasidengia korozija.
Pritaikę visus šiuos patarimus, būsite tikri, jog iš savo pusės padarėte viską, jog akumuliatorius tarnautų kuo ilgesnį laikotarpį. O jeigu nuspręsite atsinaujinti, platų šių prietaisų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę ant šios
nuorodos.