Vulkanologai ir geologai pranešė, kad Nevados ir Oregono pasienyje esančioje McDermitto kalderoje yra iki 120 mln. tonų ličio. O tai potencialiai gali sutrikdyti ličio kainų ir pasiūlos dinamiką visame pasaulyje.
Šiandien ličio jonų baterijos naudojamos viskam – nuo išmaniųjų telefonų iki elektrinių transporto priemonių. Pasak mokslininkų, dėl didžiulės ličio paklausos, šiandien pasaulyje įsisiubavo „ličio karšinė“.
Dabartinės pasiūlos prognozės rodo, kad iki 2040 m. pasaulinei paklausai patenkinti reikės maždaug 1 mln. metrinių tonų ličio – tai yra aštuonis kartus daugiau nei pernai buvo pagaminta visame pasaulyje.
Mokslininkų skaičiavimais, McDermitto kalderoje gali būti iki 120 mln. tonų ličio, t. y. dvylika kartų daugiau nei Bolivijos druskų plynaukštėse, kurios anksčiau buvo laikomos didžiausiu ličio telkiniu Žemėje.
Prieš pradedant gavybą iš pradžių reikės išspręsti dvi problemas. Viena iš jų – tai, kad telkinys, bent iš dalies, yra šventoje vietinių gyventojų žemėje. Be to, jau dabar savo nuomonę ir pasipiktinimą reiškia dalis aplinkosaugininkų, kurie protestuoja prieš kasybą, baimindamiesi dėl poveikio aplinkai.
Vis dėlto, jeigu vyriausybei pavyks realizuoti savo tikslus, ličio gavyba šioje vietoje galėtų prasidėti jau 2026 m.