Nors automobiliai visuomet atliko vieną didžiausių vaidmenų „American Spirit“ festivalyje, tačiau bent kartą šioje renginyje pabuvoję dalyviai ir žiūrovai sutiks, jog didžiausias „American Spirit“ išskirtinumas yra ne automobiliai, o žmonės, kurie juos vairuoja ir puoselėja.
2023-ųjų festivalis persikėlė į naują vietą
Rugpjūtis daugelis amerikietiškos technikos gerbėjams buvo siejamas išskirtinai su „American Spirit“ festivaliu ir kelione į Palangos miestą. Ištisus 15-a metų, Palanga buvo virtusi amerikietiškų automobilių globėja ir gimtaisiais namais, tačiau už poros metų pilnametystės sulauksianti šventė šiemet persikėlė į naują, ne visiems automobilistams prieinamą erdvę – Druskininkų aerodromą.
„American Spirit“ organizatorius Donatas Žukauskas neslėpė, jog šiemet surengta šventė išaugo kelis kartus ir tuo pačiu pridūrė, jog šiemet surengtas festivalis buvo pats didžiausias. Ne tik festivalio ploto, bet ir dalyvių skaičiaus, žiūrovų masiškumo prasme.
„Kuomet žmonės prieina ir sako, jog viskas buvo idealu – tai skatina galvoti, jog toliau reikia daryti“, – savo emocijas apibendrina D.Žukauskas.
„American Spirit“ festivalyje – talentingas svečias iš Estijos
Kiekvienais metais didžiąją daugumą dalyvių parko, be abejonės, sudaro iš skirtingų Lietuvos kampelių atvykę automobilistai, jų antrosios pusės, kiti šeimos nariai bei bičiuliai. Vis dėlto, „American Spirit“ dalyvių parką kasmet papildo ir nemažas būrys svečių ir skirtingų šalių.
Vienas iš jų – Jarmo Nuutre. Estijoje įsikūrusių „One Eyed Morse Kustoms“ dirbtuvių bei tarptautinio žurnalo apie automobilių kultūrą „Diskustom Magazine“ leidėjas nepraleido progos tapti didžiausios tokios pobūdžio šventės Baltijos šalyse dalyviu. Juolab, festivalis yra puiki proga ne tik pademonstruoti savo sugebėjimus, bet ir susipažinti su žmonėmis, kurie turi silpnybę JAV automobilių kultūrai.
Daugiau apie šiųmetinį „American Spirit“ festivalį – mūsų bičiulių iš „Krown Lietuva“ reportaže.