Sodas ir daržas

 

Čia rasite visą naudingiausią informaciją, susijusią su sodu ir daržu: ekspertų interviu, sodininkų patarimai ir paprasti, tačiau aukso vertės patarimai visiems besidomintiems sodu.

Birutė atrado geriausias agurkų trąšas: ragina išbandyti

Agurkai – vienos populiariausių daržovių, augančių daugybės lietuvių daržuose ir šiltnamiuose, tačiau norint sulaukti gero derliaus, juos reikia tręšti. Nenorintiems naudoti prekybos centruose randamų trąšų, daržininkė Birutė išdavė geriausias natūralias agurkų trąšas. Pasak pašnekovės, agurkus tręšti būtina, kad ne tik užaugintumėte stiprų augalą ir sulauktumėte derliaus – netręšiamas augalas greičiau nustoja duoti derlių, tampa jautresnis stresui ir ligoms.
Sodas ir daržas Prieš 2 val.

Skruzdėlių kieme neliks nė kvapo: išdavė auksinius patarimus

Skruzdėlės gali greitai tapti bet kurios lauko erdvės prakeiksmu. Štai keletas būdų kaip atsikratyti šių nepageidaujamų vabzdžių. Stevenas Walley, „London Stone“ kiemo aikštelių ir grindinio ekspertas, pateikė keletą gudrių patarimų tiems, kurie kovoja su šiais vabalais, rašo mirror.co.uk. Jis įspėja: „Skruzdėlės ne tik trukdo, bet ir gali sukelti problemų, jei iš po terasos plokščių ar asfaltuoto privažiavimo kelio iškasa pakankamai smėlio.

Atskleidė skaniausias obelų veisles: užsirašykite

Obuoliai – ne tik skanūs, bet sveikatai naudingi vaisiai, turintys gilias tradicijas Lietuvos sodininkystėje. Anksčiau prie kiekvienos sodybos augo obelų sodai. Keičiantis klimatui ir žmonių skoniui, obelų vietas užima labiau egzotiniai vaisiai, tokie kaip persikai ar abrikosai. Vis dėlto obelų veislių tiek daug, kad tikrai galima rasti savo mėgstamiausią.

Šiltnamyje augalus palaistysite be vargo: padės šie patarimai

Vienas svarbiausių dalykų, auginant daržoves šiltnamyje yra jų laistymas, o tiems, kurie daržovių turi daug – didžiulis pagalbininkas yra laistymo sistema. TV3 laidoje „Svajonių ūkis“ UAB „Maidina“ direktorius Andrej Klunduk papasakojo, kaip įsirengti tinkamą šiltnamio laistymo įrangą. Laidos dalyviai svečiavosi Irmos ir Egidijaus Kučinskų, uogų ir daržovių auginimo bei perdirbimo ūkyje, įsikūrusiame Utenos rajone bei aprodė jų laistymo sistemą.

Rožės apdovanos įspūdingais žiedais: išdavė 1 gudrybę

Netrukus pražys rožės, o kad jų žiedai džiugintų ilgiau, ekspertas rekomenduoja naudoti paprasto vaisiaus žieveles. Rožės yra klasikinės gėlės, kurios puikiai tinka beveik kiekvienam sodui ir, priklausomai nuo veislės, gali būti auginamos apželdintuose sklypuose arba vazonuose. Jų būna nuostabių veislių bei spalvų ir jos gana atsparios, jei tinkamai prižiūrimos. Kai rožės žydi, jas reikia tręšti, taip pat genėti ir reguliariai šalinti lapus, rašo express.co.uk.

Padarykite tai savo braškėms: sulauksite dvigubo derliaus

Braškes gali sunaikinti amarai ir žaliasparniai, tačiau jas išgelbėti gali pigus ir paprastas namų apyvokos produktas. Amarai ir žaliasparniai kenkia braškėms ir kitiems sodo augalams, jie kasmet išgraužia milijonus brangių vaisių ir su jais tikrai labai sunku kovoti. Gera matyti, kaip klesti braškės, bet jei ant jų aptiksite šimtus mažyčių baltasparnių ar žaliasparnių amarų, tai reiškia, kad uogų derliumi gali netekti džiaugtis, rašo express.co.uk.

Šluotelinės hortenzijos augs kaip niekada anksčiau: išdavė, ką reikia padaryti

Jei manėte, kad neturite vietos nuostabiai šluotelinei hortenzijai, teks pagalvoti dar kartą. Bobo hortenzija yra viena tų, kuriai tikrai rasite vietos savo gėlyne. Šio prekinio ženklo hortenziją lengva įsimylėti, nes ji apsipila nuostabiomis žiedų kekėmis, o kompaktiška forma telpa itin nedidelėje erdvėje. Be to, Bobo hortenzija dar ir priežiūros nereikalauja – ją nepaprastai lengva auginti.

Ragina pasisodinti šį augalą: priežiūros nereikia, o žydi stulbinančiai

Melsvės – vienos iš populiariausių ir dažniausiai auginamų augalų šešėliuotuose soduose visame pasaulyje. Be to, tai puikus pasirinkimas pradedančiam sodininkui, nes nepavykti auginti melsvių tiesiog neįmanoma. Jos puošnios, lengvai prižiūrimos, gražiai derinamos su kitais gėlyno augalais. Vienoje vietoje gali augti net 30 metų.

Jau skina pirmąsias braškes: atskleidė, kiek kainuoja

Kėdainių rajono Kunionių kaime savo braškių ūkyje besidarbuojantys Sigita ir Nerijus Žilinskai skina pirmąsias uogas. Uogų jau užtenka ne tik sau pavalgyti, bet ir pardavimui. Tiesa, kol kas braškių paragauti tenka tik ištikimiausiems klientams, o didesnius kiekius ūkininkai planuoja skinti artimiausiomis dienomis. Žilinskai šiltnamiuose uogas augina beveik dvi dešimtis metų.

Gegužės mėnesio darbai sode ir darže: nepamirškite nė vieno

Gegužė – tikras pavasario mėnuo. Sodininkams ir daržininkams jau pats darbymetis. Žemė ir oras pakankamai įšilę ir dauguma augalų gali būti sėjami ar sodinami tiesiai į dirvą. Taip pat netrūksta ir kitų darbų: laikas tręšti, genėti, ravėti piktžoles, persodinti kambarinius augalus ir t.t. Tad peržvelkime, ką mums pataria gegužės mėnesio sėjos ir sodinimo kalendorius. Gegužės mėnuo dažniausiai jau tinkamas visoms daržovėms sėti bei sodinti.

Profesorius Unikauskas siunčia 1 svarbią žinią sodininkams: įsidėmėkite

Įpusėjus pavasariui, vis daugiau lietuvių užsiima sodo, daržo darbais. Visgi šie darbai yra ne tik naudingi, bet ir gali sukelti rimtų sveikatos pasekmių.  TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas ir į svečius pakvieta medicinos daktarė Eglė Marciuškienė pasakoja apie sodo, daržo darbų naudą bei įspėja apie tvyrančius pavojus.

Spanguolės augs it pašėlusios: štai ką reikia padaryti

Spanguolė (lot. Oxycoccus) priklauso erikinių (lot. Ericaceae) augalų šeimai. Yra kilusi iš Šiaurės Amerikos. Natūraliai auga užpelkėjusiose, durpingose vietovėse, atviruose pelkynuose. Savaime gamtoje auga paprastoji spanguolė (lot. Vaccinium oxycoccus) ir smulkiauogė spanguolė (lot. Vaccinium microcarpon), kuri laikoma paprastosios spanguolės porūšiu. Spanguolės yra daugiamečiai, visžaliai, žemaūgiai augalai.

Šilauogių derliaus nespėsite rinkti: išvardijo vienas geriausių veislių

Kas gi nežino šilauogių? Ji tapo viena populiariausių uogų po braškių. Šilauogės – tai lapuočių krūmai (Vaccinium uliginosum), viržinių šeimos (Vaccinium) genties augalai. Natūraliai gamtoje šilauogė aptinkama šalto ir vidutinio klimato zonose visame šiaurės pusrutulyje. Šiaurės Amerikoje ji paplitusi nuo Kalifornijos iki Aliaskos, o Europoje ir Azijoje – nuo Mongolijos ir Viduržemio jūros iki pat Islandijos.

Norite užsiauginti tokias orchidėjas? Išdavė, ką daryti

Orchidėjos – vienos elegantiškiausių kambarinių gėlių, kurioms atsispirti negali joks namiškis. Tačiau nutinka, kad dėl nenumatytų aplinkybių orchidėja ima „bloguoti“. Baigiasi juokai, kai orchidėja suserga, bet jei orchidėjų ligos bus pastebėtos anksti, yra didelė tikimybė, kad augalą pavyks išgelbėti! Sužinokime, kaip ir kodėl orchidėjos suserga, kokios orchidėjų ligos pasitaiko ir kaip jas gydyti.

Ūkininkas išdavė geriausias braškių veisles: šios tikrai nenuvils

Dažnas ūkininkas mėgsta pas save pasisodinti gardžių uogų – braškių. Tačiau norint, kad jų derlius būtų gausus, svarbu žinoti taisykles, kaip jas auginti, ir klaidas, kurių galima išvengti. Apie tai laidoje „Svajonių ūkis“ papasakojo ūkininkas Tautvydas Kvieska. Ūkininkas pasidalijo savo braškių auginimo patarimais.  Geriausios braškių veislės Ūkininkas Tautvydas tikino, kad savo darže augina šešių veislių braškes. Kiekviena iš jų turi savų privalumų, kuriuos vertina pirkėjai.

Jokiu būdu nedarykite to savo pomidorams: derliaus nesulauksite

Pomidorai yra viena iš mėgstamiausių lietuvių daržovių, kurie sezono metu atsiranda ant pietų stalo. Beveik kiekvieno sodininko šiltnamyje galima rasti šių daržovių, tačiau kaip tinkamai juos užauginti ir prižiūrėti, kad vasarą galėtume mėgautis sultingu ir skaniu derliumi? TV3 laidoje „Svajonių sodai“ ūkininkė, pomidorų priežiūros ekspertė Jonata Pauraitė papasakojo, kokių klaidų nedaryti, auginant pomidorus šiltnamyje.

Sodininkė Vilma atrado būdą, kaip atsikratyti kurklių: veikia 100 proc.

Prasidėjęs sodininkystės ir daržininkystės sezonas – vienas malonumas mėgstantiems sukišti rankas į žemę, tačiau neretai šį malonumą apkartina nekviesti svečiai – kurkliai. Kurkliai yra vieni nemėgstamiausių kenkėjų sode, nes dėl jų veiklos kenčia augalų šaknys. Jauniems augalams tai gali pakenkti negrįžtamai, todėl vos pamatę juos savo sode, daugelis griebiasi visų įmanomų priemonių, kad tik jų atsikratytų.

Ragina prisirinkti šio augalo: jis – aukso gysla organizmui

Kam gyslotis, o kam trauklapis – kalbėsime apie vieną ir tą patį augalą. Tikriausiai nusibrozdinus kelį atlėkdavo močiutė su gysločio lapu ir uždėdavo ant žaizdos – klasikinis vaizdelis. Bet gysločio naudos nereikia apriboti tik kraujavimo stabdymu – tai nuostabi priemonė sveikatai gerinti, jeigu naudosite jo lapus ar sėklas arbatai bei maistui.
Į viršų