• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuostabus Ray‘aus Wraggo dosnumas pakeitė tūkstančių Šefildo bendruomenės žmonių gyvenimus, todėl jis ir jo žmona Barbara buvo apdovanoti specialiu prizu.

Nuostabus Ray‘aus Wraggo dosnumas pakeitė tūkstančių Šefildo bendruomenės žmonių gyvenimus, todėl jis ir jo žmona Barbara buvo apdovanoti specialiu prizu.

REKLAMA

Dosniausias Didžiosios Britanijos loterijos laimėtojas sako, kad atidavė didžiąją dalį savo 7,6 mln. svarų sterlingų pagrindinio prizo, tačiau parduotuvėse tiek neišlaidauja.

86 metų Ray‘us Wraggas ir jo žmona Barbara išdalijo daugiau kaip 5,5 mln. svarų sterlingų iš 2000-aisiais metais laimėto nacionalinės loterijos prizo. Tūkstančiai žmonių pasinaudojo poros iš Šefildo dosnumu, rašo mirror.co.uk.

Išdalijo daugiau kaip 70 proc. laimėjimo

Į pensiją išėjęs stogdengys Ray‘us ir Barbara, buvusi slaugytoja, išdalijo daugiau kaip 70 proc. laimėjimo. Pora, už savo filantropiją gavusi specialų loterijos organizatorių prizą, padėjo savo šeimai ir draugams bei 17 atskirų labdaros organizacijų.

Barbara, kuri 2018 m. mirė nuo sepsio, sulaukusi 77 metų, anksčiau sakė, kad jų laimėjimas buvo per didelis dviem žmonėms. Pora 31-erius metus iš eilės atostogavo Torquay, pajūrio kurorte šalies pietvakariuose, nes Barbara per daug bijojo skraidyti.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau po laimėjimo, kompensuodami prarastą laiką, jie apkeliavo pasaulį 29 kruiziniais laivais. Praėjus beveik ketvirčiui amžiaus nuo laimėjimo, R. Wraggas sako, kad pinigai jų, kaip žmonių, nepakeitė.

REKLAMA

„Aš dirbau, Barbara dirbo, vaikai dirbo. Mums viskas buvo gerai, – sakė jis BBC. – Kaip ir kitos šeimos, taupėme. Laimėjimas pakeitė mūsų gyvenimus, bet ne mus kaip asmenybes. Tai mums padėjo. Žinote, aš vis dar žiūriu, kiek kainuoja pora kojinių.“

Ray‘us atsidarė skardinę „Guinness“ alaus, o Barbara, prieš paskambindama savo vaikams ir pranešdama naujieną, išgėrė taurę vyno – taip jie atšventė laimėjimą. Ray‘us, ištikimas Šefildo „United“ futbolo komandos gerbėjas, paskambino savo viršininkui ir pasakė, kad pirmadienį 8 val. ryto statybų aikštelėje Pietų Velse jo nebus.

REKLAMA
REKLAMA

Tą vakarą 62 metų Ray‘us, kaip ir Barbara, kuri iki tol 22 metus dirbo naktinėse pamainose Karališkojoje Halamšyro ligoninėje, faktiškai metė darbus.

Pirmas dalykas, kurį Ray‘us padarė – nusipirko 52 000 svarų sterlingų vertės baltą „Range Rover“ automobilį, o tada pora išplaukė į prabangų kruizą po Karibus.

Tuomet jie pradėjo savo gyvenimo filantropiją, kuri galiausiai pelnė kvietimus į Bakingamo rūmus ir „Mirror‘s Pride of Britain“ apdovanojimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šefildo Hallamšyro ligoninei jie padėjo įsigyti šlapimo pūslės skenerį. Pora taip pat nupirko 30 televizorių, kad kiekvienas vietinio hospiso vaikas galėtų žiūrėti televizorių lovoje.

Šešerius metus per kiekvienas Kalėdas jie apmokėdavo 250 vaikų bilietus į Šefildo pantomimos spektaklį.

Barbara prisimena apsilankymą Karališkosios Halamšyro ligoninės krūtų klinikoje 2010 m. Laukdama vizito ji pastebėjo aukų dėžutę ir konsultacijos metu pasakė specialistui, kad norėtų išrašyti čekį.

REKLAMA

„Jis paklausė manęs, kiek noriu paaukoti, ir aš pasakiau, kad 5 000 svarų sterlingų“, –  pasakojo Barbara. Pora taip pat parėmė Antrojo pasaulinio karo veteranus, 2003 m. vykusius pagerbti žuvusių bendražygių.

2004 m. jie sumokėjo už 50 karo didvyrių kelionę į Italiją Monte Kasino mūšio 60-ųjų metinių proga, kai jiems nepavyko surinkti pakankamai lėšų.

Pora padėjo daugeliui labdaros organizacijų, tokių kaip „Meningito fondas“, „Macmillan slaugytojai“, „Vaikų linija“, „Pagalba pagyvenusiems“, „Pagalba didvyriams“, „Sugalvok norą“ ir Šefildo vaikų ligoninei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų