• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelį metų buvo manoma, kad gerai uždirbti žemės ūkyje yra neįmanoma. Tačiau verslininkas Gediminas Kvietkauskas savo pavyzdžiu neigia tokį mitą.

Daugelį metų buvo manoma, kad gerai uždirbti žemės ūkyje yra neįmanoma. Tačiau verslininkas Gediminas Kvietkauskas savo pavyzdžiu neigia tokį mitą.

REKLAMA

Jo vadovaujama bendrovė „East West Agro“, kuri verčiasi žemės ūkio technikos pardavimu ir nuoma, sėkmingai veikia jau ne vienerius metus.

Dabar G. Kvietkauskas imasi naujos ir neįprastos veiklos – jis tapo TV3 laidos „Rykliai. Lietuva“ investuotoju ir spręs, į kokią projekto dalyvių verslo idėją verta investuoti pinigų.

Įmonės vadovas naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kaip pats ėmėsi verslo, su kokiais iššūkiais susidūrė, kokių klaidų geriau nekartoti ir kokiems dalykams pinigų neduotų savo vaikams.

O laidą „Rykliai. Lietuva“ žiūrovai išvys jau nuo sausio 13 d., 19.30 val., per TV3.

Verslo pradžia buvo sunki

G. Kvietkauskas neslepia, kad pirmieji laidos filmavimai buvo iššūkis tiek rykliams, tiek dalyviams, nes visiems buvo pirmas kartas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Nežinojome, ko laukti. Tikrai stebina verslo idėjų ir talentų įvairovė. Kartais stebino ir nepamatuoti lūkesčiai. Na, o labiausia nustebino Ryklių komandos progresas.

REKLAMA

Vos įsijungus kameroms mes visi akimirksniu tapome komanda, nors kartu dirbame pirmą kartą ir nei vienas neturime televizinės patirties“, – džiaugėsi verslininkas.

Jis, kaip ir kiti verslo rykliai spęs, į kokias laidos dalyvių idėjas investuoti. Paklaustas apie savo verslo pradines investicijas G. Kvietkauskas pripažino, kad pradžioje į jo idėjas niekas neinvestavo.

„Jau gerokai paauginus verslą ir susidūrus su verslo augimo iššūkiais kilo mintis plėtrai prisitraukti išorinio kapitalo – taip atkeliavome į „Nasdaq“ akcijų biržą. „Traktorių pardavėjai beldžiasi į biržą“ – tokios buvo antraštės. 

REKLAMA
REKLAMA

Net ir dabar skamba kiek ironiškai. Norint sėkmingai įgyvendinti IPO (pirminis akcijų platinimas) reikia tinkamai pasiruošti, turėti patirtį. Patirties neturėjom, mokiausi pakeliui“, – pasakojo verslininkas.

Jis prisiminė, kad tuomet buvo daug susitikimų su potencialiais investuotojais, kiekvieną savaitę teko pardavinėti verslo viziją skirtingoms auditorijoms Baltijos šalyse.

„Buvo labai sunku, nes mūsų investuotojų pasaulis visiškai nepažįsta agro sektoriaus veikimo principų, todėl teko griauti daugybę klaidingų mitų apie žemės ūkį. Pavyko – mūsų verslo viziją nupirko daug smulkiųjų investuotojų akcijų biržoje“, – džiaugėsi pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nesėkmės – nuolatinės verslo palydovės

„Nudegti versle yra kasdienybė. Svarbu nesudegti. Esu tikrai išbandytas nevaikiškais sunkumais. Teko svarstyti ir bankroto scenarijų, bet krizėse sparčiausiai ir mokiausi. 

Negaliu įvardinti prarastos pinigų sumos, nes finansiniai praradimai dažniausiai tampa finansiniais atradimais – išmoksti pamokas, tampi išmintingesnis“, – sako G. Kvietkauskas.

REKLAMA

Jo įsitikinimu, panašių dalykų teks patirti ir laidos „Rykliai. Lietuva“ dalyviams.

„Iš pirmų epizodų pamačiau, kad kai kurie iš jų stipriai pervertina savo vertę ir „užsišaukia“ labai nepamatuotas pinigų sumas. Projekto taisyklės neleidžia verslo rykliams siūlyti mažiau, nei dalyvis paprašė, todėl kartais neblogą idėją tenka paleisti, nes finansiškai nesusidėlioja investicijos grąža“, – aiškino verslininkas.

REKLAMA

Pasak jo, projekto dalyviams tikrai reikia kuo objektyviau ir kritiškai įsivertinti dabartinę verslo vertę, kad investuotojai galėtų ateiti į jų verslo vystymą.

„Geriau paprašyti mažiau ir turėti galimybę derybose išlošti dar daugiau. Dalyviui visada geriau derėtis į viršų, o ne į apačią“, – mintimis dalijosi pašnekovas.

Kokiems dalykams pinigų neduoda

G. Kvietkauskas pripažįsta, kad investuotojus gali sudominti ir abejotinos verslo idėjos, jeigu tik jų imasi tinkami žmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Niekada nesakau niekada, nes projekte ir mes tobulėjam, susipažįstam su naujomis verslo idėjomis, klausydami pristatymų stipriai mankštiname smegenis. 

Šiandien gal ir turiu nusistatymų prieš tam tikras idėjas, bet charizmatiškas dalyvis gali mane įtikinti, kad klystu. Todėl nesakau niekam „ne“, – tikino verslininkas.

Jis prisipažino, kad savo vaikams yra dosnus tėvas. Tačiau yra dalykas, kuriam pinigų savo vaikams neduotų.

REKLAMA

„Tikrai neduočiau bitcoinams! Nemėgstu mąstyti sąvokomis „niekada“ arba „visada“. Gyvenimas dinamiškas, aplinkybės keičiasi. Niekada neduočiau tam, kas kertasi su mūsų šeimos vertybėmis. Mano, kaip tėvo, pareiga išmokyti vaikus ne gauti, o užsidirbti“, – kalbėjo pašnekovas.

Jis pasakojo galvojantis apie šeimos konstituciją – ten ir suguls turto ateities planas. Kol kas jis esą dar labai miglotas – turi užaugti vaikai, galbūt net anūkai, todėl palikimo forma gali keistis dar šimtus kartų.

REKLAMA

„Kadangi aš savo turto nepaveldėjau, o užsidirbau – neturiu įpėdinystės planavimo patirties. Man teko pradėti nuo dugno, todėl labai vertinu savo kelionės į viršų patirtį. Faktas, kad viskas liks šeimai“, – neslėpė G. Kvietkauskas.

Jis atsargiai vertino skambias filantropines iniciatyvas, kai turtingi žmonės garsiai skelbia apie tai, kam atiteks jų turtas.

„Filantropija gerokai devalvuotas žodis, dažnai nuvulgarinamas iki asmeninės savigyros ir pijaro. Man tokie dalykai – svetimi. Kiekvienas verslas privalo dalintis. Šiuo metu didžiausią savo resursą atiduodu Ukrainos pergalei – tai ir finansinė parama, ir savanorystė, ir logistine pagalba. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visada turim biudžetą krepšiniui. Esu VDU Žemės ūkio akademijos mecenatas. Prisidedu prie Kauno Nacionalinio dramos Teatro veiklos. Yra dar daugybė mažų pagalbų, bet to nelaikau filantropija. Aš tai laikau natūraliu sveiko verslo elgesiu. Jei turiu galimybių padėti – padedu“, – sakė verslininkas.

Visame pasaulyje milžiniškos sėkmės sulaukęs verslo šou „Shark tank“ keliasi į Lietuvą. „Rykliai. Lietuva“ – gyvenimus keičiantis šou, kuriame verslo investicijos patvirtinamos vos vienu rankos paspaudimu. O žiūrovai jį išvys jau nuo sausio 13 d., 19.30 val. per TV3.

REKLAMA

Kiekvienoje laidoje penki „rykliai“ – žinomiausi Lietuvos verslininkai ir investuotojai – rizikuos savo asmeniniais pinigais ir iškart turės apsispręsti, ar juos sudomino ir įtikino ką tik išgirsta verslo idėja. Ar verta surizikuoti ir į ją investuoti? Ar verta pirkti šio verslo dalį ir padėti augti potencialiems verslams bei už jų stovintiems talentams? 

Visi, svajojantys apie investicijas į savo verslo idėjas ar jau egzistuojančius verslus, įtikinti „ryklius“ savo genialumu turės ribotą laiką. Antro šanso čia nebus – kiekviena minutė prieš televizijos kameras ir patyrusius „ryklius“ yra lemiama. Žodžiai – neatšaukiami, derybos vyksta iš karto, o gyvenimus ir ateitį keičiantys sprendimai priimami nedelsiant.

Nori tapti projekto dalyviu? Pildyk anketą jau šiandien: https://www.tv3.lt/rykliai

Morda net perkreipta nuo gerimo
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų