Kaip rašoma pranešime spaudai, pakeitimais buvo siūloma, kad siuntimus valstybės laiduojamoms (nemokamoms) sveikatos paslaugoms gauti galėtų išduoti ne tik Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priskiriamų, bet ir privačių, sistemai nepriklausančių įstaigų gydytojai.
Pagal dabar galiojantį įstatymą, siuntimus gali išduoti tik su Valstybine ligonių kasa ar teritorinėmis ligonių kasomis sutartis turinčių gydymo įstaigų gydytojai.
Šis valdžios sprendimas sužlugdė viltis neseniai įkurtai aukščiausio lygio privačiai klinikai „Sostinės medicinos centras“ vykdyti visavertę veiklą, teigiama pranešime. „Sostinės medicinos centras“ – inovatyvi ir šiuolaikiška gydymo įstaiga, į kurią „Norfos“ savininkas D. Dundulis investavo apie 40 mln. eurų.
„Sostinės medicinos centro“ gydytojai negalės išrašyti pacientams siuntimų sveikatos paslaugoms gauti, skirti jiems kompencuojamųjų vaistų, taip pat ir kitų esmingų, gydymo įstaigos ir jos medikų veiklai būtinų dalykų.
Todėl, nuo kitų metų sausio mėn. 1 d., „Sostinės medicinos centras“ visiškai nutrauks savo veiklą, – sakė D. Dundulis (klinika jau buvo pradėjusi vykdyti pirminę sveikatos priežiūrą). – Tenka apgailestauti, kad Lietuvoje, net esant tokiai kritiškai sveikatos priežiūros sistemos būklei, žlunga svarbūs projektai. Buvo įdėta labai daug darbo ir pastangų. Gaila, bet, atrodo, kad rūpindamasis kitų sveikata, gali sugadinti savąją“.
Buvo planuojama, kad ši, pagal inovacijas ir dirbtinio intelekto integruotą lygmenį Lietuvoje dar nematyta klinika, pacientams pilnai atsivers dar šiemet. Pasak klinikos vadovo prof. hab. dr. Kęstučio Strupo, klinikos gydytojų kabinetuose įrengta naujausia įranga.
„Sostinės medicinos centre“ įrengtos šešios operacinės ir tiek pat reanimacinių palatų, skirtų intensyviam stebėjimui.
Kabinetai suprojektuoti taip, kad pacientui nereikėtų dėl vieno ar kito tyrimo keliauti nuo durų iki durų, daugelį reikiamų tyrimų gydytojas gali atlikti viename kabinete. Centras turi vienintelę Lietuvoje endoskopų plovimo ir dezinfekavimo mašiną bei endoskopų džiovinimo mašiną su dirbtiniu intelektu.
Klinika gali pasigirti ir specialiu ligonio vestibuliariniam aparatui atstatyti skirtu įrenginiu, kurio nėra jokioje gydymo įstaigoje ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse. Be to, klinika turi radiologinį skyrių, kuriame jau dabar puikuojasi visa eilė inovatyvių, ligų diagnostikai skirtų prietaisų, sakoma pranešime.
„Matyt, šalyje „Teltonikos“ istorijų, tik gal mažesnio mąsto, yra apstu. Tikiuosi, kad gydymo centras įgys naują šeiminiką, kuris ras būdų, kaip panaudoti unikalią klinikos įrangą žmonių sveikatai taisyti“, – apibendrino „Sostinės medicinos centro“ įkurėjas D. Dundulis.