„Kas labiausiai išryškėjo. Tai, kad yra institucijų ar įstaigų, kurios mato situaciją labai siaurai, žiūri tik savo daržo. Ir jie visiškai nenori matyti konteksto ir siuntinėja biurokratiniais ratais“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė V. Čmilytė-Nielsen.
„Biurokratijos mažinimas yra procesas, kuris niekados nesibaigia. Šis skaudus labai pavyzdys yra labai papurtymas, kad reikia daryti daugiau ir greičiau. Nes reklaminės ir rinkiminės frazės nebūtinai tampa realybe. Tai dar vienas įpareigojimas ir politikams, ir žmonėms, valstybės tarnautojams turintiems vykdyti jų valią, tai daryti efektyviau ir greičiau“, – komentavo ji.
Nors daugelis politikų kritikuoja buvusią valdžią, kaip nepakankamai prisidėjus prie biurokratijos mažinimo, parlamentarė tvirtino – patys verslo atstovai pastebi, jog sąlygos buvo palengvintos.
Pranešė stabdantis 3,5 mlrd. eurų vertės technologijų parko statybas
ELTA primena, kad „Teltonika“ grupės įmonės „AGP Investments“ vadovas Arvydas Paukštys penktadienį pranešė, jog stabdo 3,5 mlrd. eurų vertės „Teltonika High-Tech Hill“ parko statybas Liepkalnyje.
Verslininkas nurodė, kad šalyje trūksta projektui būtinų elektros pajėgumų, užsitęsė žemės sklypų paskirties keitimas, kilo kitų iššūkių, bendraujant su ministerijomis bei joms atsakingomis institucijomis.
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ tvirtina, jog kliūčių tiekti elektros energiją bendrovės „Teltonika“ aukštųjų technologijų parkui Vilniuje, nėra.
Savo ruožtu ministerijų vadovai tikino apie „Teltonikos“ projektui kilusias problemas sužinoję tik iš paties A. Paukščio įrašų socialiniame tinkle „LinkedIn“.
Į žinią apie stabdomą projektą netruko sureaguoti ir politikai. Nueinančios Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė pranešė, jog pirmadienį susitiks su „Teltonikos“, atsakingų ministerijų ir kitų įmonių vadovais ir spręs, kaip užtikrinti sklandų projekto statybų tęstinumą.
Projekto „gelbėjimo“ žada imtis ir būsimoji Vyriausybė – apie būtinybę užtikrinti technologijų parko statybas prakalbo ir kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas, ir potencialus ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas.
Savo ruožtu Prezidentūra pabrėžė – susiklosčiusi situacija išryškino „nedovanotinas institucijų ir valstybės įmonių tarpusavio bendradarbiavimo spragas“. Šalies vadovo Gitano Nausėdos atstovai teigia, kad renkama informaciją, siekiant nustatyti dėl „Teltonikos“ investicijų sustabdymo atsakingas institucijas ar bendroves.
Į situaciją sureagavus ne tik aukščiausiems šalies politikams, bet ir kitų verslų atstovams, A. Paukštys „nelaidoja vilties“ ir mano, kad bent dalį projektų dar pavyks išgelbėti.
Jie kaip žasys buvo buvo maitinami iš LIetuvos išvagamais pinigais...
#politika
Biologinė įvairovė
Kušplaukių kaimo vargeta amžinai alkanas Variokas Vargelis atsidūrė apsisprendimų kryžkelėje: nebežino, ką daryti. Kasčiūno su Nausėdos pritarimu paskirtas vietiniu komendantu aršus konservatorius Visiškas Patriotas liepia kautis su Putinu ir klimato atšilimu. Vargelis, neatsimenantis, kada paskutinį kartą turėjo burnoje kąsnį, mano, kad klimatui jis esąs gan neutralus ir draugiškas. Jau spėjo pamiršti, ką reiškia persti, jau nekalbant apie kakučio darymą. Galų gale Variokas Vargelis pirmiausia nusprendė kautis su blusomis ir utėlėmis, kurias veisti nurodė europinės biologinės įvairovės direktyvos. Mat nelabosios neleidžia naktimis miegoti ir sapnuoti, kaip jis skanauja sužiedėjusį pasibaigusio galiojimo dar tinkamą valgyti Armonaitės batoną. Jei jau prakalbom apie biologinę įvairovę, reikia paminėti, kad Bulbianosis Švabelis pakvietė į savo partijos gretas įsilieti buvusius nesuvaržytųjų partijos fanus, retkarčiais pavartojančius atpalaiduojančios materijos: Vištą Gaidaitį ir Žydrių Žydriuką.