Sekmadienį teniso mėgėjų laukė tikras desertas. 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių finale susikovė serbas Novakas Džokovičius ir ispanas Carlosas Alcarazas.

37-erių veteranas sekmadienį Paryžiuje per 2 valandas 50 minučių 7:6 (7:3), 7:6 (7:2) nugalėjo ispaną Carlosą Alcarazą (ATP-3) ir pirmą kartą tapo olimpiniu čempionu.

Finalo pradžioje N.Djokovičius turėjo nemažai progų perimti iniciatyvą, bet antrajame geime jis nerealizavo „break pointo“, o ketvirtajame iššvaistė visas 3 tokias progas, nors pirmavo 40:0. Penktajame geime jau C.Alcarazas bandė išsiveržti į priekį, bet ir jis nerealizavo 3 „break pointų“. Pirmus 5 geimus tenisininkai žaidė net 39 minutes.

Devintajame geime C.Alcarazas vėl pabandė perimti iniciatyvą, kai demonstravo tiesiog stebuklingą gynybą ir turėjo penkias progas tašku laimėti varžovo padavimų seriją, bet N.Djokovičius kažkokiu būdu išsigelbėjo. Dvyliktajame geime C.Alcarazas padarė sau nebūdingą klaidą ir suteikė varžovui „set pointą“, bet čia pat sužaidė labai sėkmingai ir atstatė pusiausvyrą.

Pratęsime lygi kova vyko iki 7-o taško, kai N.Djokovičius po varžovo padavimo surizikavo ir vienu galingu smūgiu laimėjo tašką. Tada serbas du kartus sėkmingai sužaidė savo padavimų metu (6:3) ir susikūrė 3 „set pointus“. C.Alcarazas bandė „trumpinti“ kamuoliuką, bet N.Djokovičius iš anksto tam buvo pasiruošęs, gerai žaidė prie tinklo ir laimėjo setą.

Antrojo seto trečiajame geime N.Djokovičius turėjo „break pointą“, kurį C.Alcarazas panaikino galingu įstrižu smūgiu. Tai ir buvo vienintelis „break pointas“ per daugiau nei valandos trukmės setą, tad tenisininkams vėl teko žaisti pratęsimą. C.Alcarazas antrajame sete pasižymėjo kilniu elgesiu, kai po teisėjų klaidos sutiko, kad serbui būtų leista kartoti pirmąjį padavimą.

N.Djokovičius pratęsimą pradėjo fantastišku tašku varžovo padavimų metu, o C.Alcarazui beliko keiktis. Vėliau serbui atlikti antrąjį padavimą trukdė sirgalių skleidžiamas triukšmas. Galiausiai kamuoliukas buvo įžaistas ir C.Alcarazas perėmė iniciatyvą, bet serbas kažkokiu būdu grąžino kamuoliuką į kitą aikštės pusę ir laimėjo tašką (2:0). Kito taško metu C.Alcarazas toliau spaudė serbą ir šį kartą laimėjo varžovo įžaistą kamuoliuką (2:1).

C.Alcarazo treneris Juanas Carlosas Ferrero dėl šio finalo anksčiau laiko užbaigė savo atostogas ir atskubėjo į Paryžių.

N.Djokovičius dar ketvirtfinalyje pajautė kelio skausmus ir šlubčiojo. Tuomet buvo nerimaujama, kad pasikartojo „Roland Garros“ turnyre patirta trauma, bet kitą dieną N.Djokovičius jautėsi geriau ir galėjo tęsti olimpiadą.

Primename, kad pusfinalyje serbas per 1 valandą 48 minutes 6:4, 6:2 nugalėjo italą Lorenzo Musetti (ATP-16). Tai buvo 7-a serbo pergalė prieš italą per 8 tarpusavio dvikovas.

Tuo tarpu C. Alcarazas pusfinalyje tikrai nepervargo – 6:1, 6:1 sutriuškino kanadietį Felixą Auger-Aliassime (ATP-19).

Tiesa, C.Alcarazas tiek oficialiuose, tiek neoficialiuose mačuose prieš serbą žaidė 7 kartus ir laimėjo 4 iš tų dvikovų. Ant grunto anksčiau jie žaidė 2 sykius ir pasidalino po pergalę. Pastarasis šių žaidėjų tarpusavio mačas vyko ant žolės Vimbldono finale – vos prieš 3 savaites vykusiame mače N.Džokovičius prieš C.Alcarazą didesnių vilčių neturėjo (2:6, 2:6, 6:7).

Kovos dėl aukso įrašas – naujienos viršuje.