„Tikimybę susirgti tiek onkologinėmis, tiek kitomis ligomis mažina sveika gyvensena, švari aplinka, net atsparumas, atlaidumas nepakantiems žmonėms ir mus supančiai neigiamai atmosferai. Taip pat geranoriškumas, siekis ramiu elgesiu, kantrybe, pakeisti mums nepalankias gyvenimiškas situacijas, gebėjimas ramiai priimti iššūkius bei pokyčius daro labai didelę įtaką mūsų sveikatai, nors ne kiekvienam tai lengva pripažinti“, – sako J. Balvočiūtė.
Skrandžio sutrikimai – palankios sąlygos vėžiui
„Jei jaučiate, kad skrandis dažnai sudirgintas dėl padidėjusio jo sulčių rūgštingumo ar, priešingai, esant nepakankamam sulčių kiekiui, žolelės gali padėti pasiekti reikiamą skrandžio būklę, t.y. tinkamą skrandžio sulčių balansą. Šios situacijos valdymas daro nemenką įtaką kepenų ir kasos darbui, tulžies nutekėjimui. Nuolatinė iškreipta organizmo veiklos būsena neleidžia sklandžiai vykti medžiagų apykaitai ir tai gali išprovokuoti ligas bei įvairius negalavimus. Negydoma ar nesėkmingai gydoma opaligė ilgainiui sudaro labai palankias sąlygas išsivystyti skrandžio vėžiui“, – perspėja žolininkė.
Žinojimas, kad giminėje yra onkologinių susirgimų, itin verčia susimąstyti, kaip apsisaugoti, kad šis rizikos faktorius nepasireikštų ir mus aplenktų. Norint sumažinti riziką susirgti vėžiu labai svarbus maisto racionas. Šis privalo būti turtingas vaisių ir daržovių, maisto, kuriame gausu įvairių žmogui reikalingų maistinių medžiagų, vitaminų bei mineralų. Pašnekovė pataria, kad pirmiausia reikia įvertinti savo sveikatą ir vengti ligą provokuojančių veiksnių. Be to, primena, kad itin svarbus pilnavertis miegas, maistas, aktyvus judėjimas, įvairių žolelių vartojimas: prieskonių, arbatos ar kitokiais pavidalais.
Cukrus – vėžio maistas
Pasak žolininkės, didelė bėda – cukrus. Gausybę jo galime rasti įvairiausiuose produktuose, o juk jis yra vėžio maistas. Jadvyga ragina nesaldinti arbatų, kuo mažiau vartoti saldžių konditerinių miltinių gaminių ir juos palikti tik šventinėms progoms.
„Teko klausytis panevėžiečio oficialaus liudijimo, kaip jis turėdamas kraujo vėžį (IV st.) ir sergantis cukralige, abu negalavimus išsigydė becukre dieta per 1 metus. Yra ir daugiau dėmesio vertų žinių literatūroje ir kasdieninėje praktikoje.
Būkime gurmaniški, atidūs renkantis maistą, tada organizmas veiks natūraliai, nesukels funkcinių sutrikimų, kas ir provokuoja įvairius pakitimus organizme. Vartokite kuo švaresnį, ekologišką maistą, stenkitės nesusigundyti pigiu, skonio stiprikliais, neaiškiomis kvapiosiomis medžiagomis papildytu maistu. Taip pat nepiktnaudžiaukite alkoholiniais gėrimais, ypač alumi, degtine. Maitinkitės kuo natūralesniu maistu. Svarbiausia, laikykimės elementarios buitinės, psichologinės ir dvasinės higienos. Taip pat visi žinome apie nuostabų gydomąjį nuoširdžios šypsenos poveikį.
Stenkitės neapleisti ir visada stiprinti imuninę sistemą. Aktyvus fizinis judėjimas, buvimas gryname ore ypatingai stiprina plaučius bei galvos smegenis aprūpina deguonimi. Kuo daugiau važinėkite dviračiais, ypač tie, kurie daug laiko praleidžia prie kompiuterių, klasėse, auditorijose ar dirbdami sėdimą darbą. Tai puiki prevencija rimtoms plaučių ir kitoms ligoms.
Jau nuo mažens vaikams derėtų paaiškinti žolelių, arbatų reikšmę, kad šie kuo greičiau susiprastų ir sąmoningai mokėtų save stebėti, kas padeda įsitikinti, kad žolelių vartojimas padeda palaikyti gerą savijautą ir švarų organizmą, padeda jausti pagarbą supančiai augmenijai“, – patarimais dalinasi pašnekovė.
Išgijimų atvejai
„Nežinau ar mūsų išsivysčiusios medicinos laikais galima sakyti, kad yra atvejų, kada vėžys išgydomas būtent natūraliais būdais, bet tokių atvejų yra nemažai. Apie juos rašoma, pasakojama ir aš tuo tikiu bei džiaugiuosi, tačiau norint to pasiekti, reikia sukaupti begalę patirties ir žinių. Visgi, nusprendus, pavyzdžiui, pašalinti auglį natūraliomis priemonėmis, vis tik reikėtų aktyvaus gydytojo stebėjimo bei tyrimų. Verta prisiminti, kad kiekvieno organizmas skirtingas ir beatodairiškai taikant siūlomas natūralias priemones galime sulaukti neigiamo rezultato.
Yra tekę susidurti su viena moterimi, kurios mamai buvo diagnozuotas gimdos vėžys ir gydytojų nuosprendis teigė, kad jos išgelbėti nebeįmanoma. Moteris nenuleido rankų ir kreipėsi į žinomą vaistininką, kuris ją intensyviai gydė. Nepatikėsite, tačiau moteris sėkmingai nugyveno dar du dešimtmečius ir vėliau mirė visai ne nuo vėžio
Žmonės į mane kreipiasi dėl įvairiausių negalavimų, dažniausiai tai būna prostatos, skrandžio ir kitų organų auglių atvejai. Pastojimo ir gimdymo problemos, kada po ilgų nevaisingumo metų bandau padėti moterims patirti džiaugsmą. Yra nemažai žmonių, kurie reguliariai atvyksta arbatų ir džiaugiasi jų teikiama nauda. Dažnai žmonės skundžiasi ne vienu, bet keliais negalavimais. Tokiu atveju jiems siekiu padėti sudarydama individualiai skirtą žolelių mišinį“, – pasakoja žolininkė.
Gydymas medikamentais – už ar prieš?
„Gydymas medikamentais pasaulyje yra priimtas kaip pagrindinis, rimtas, klinikiniais tyrimais paremtas ir įteisintas oficialioje medicinoje gydymo būdas. Nepropaguojant natūralių gydymo būdų, nesiekiant visapusiškai išsiaiškinti jų teikiamos naudos, šie liko nustumti ir lyg nepatikimi bei neaiškūs.
Manau, kad apjungiant visus gydymo būdus, visiems geranoriškai susivienijus, būtų pasiektas nepaprastai nuostabus rezultatas, tačiau dar reikia palaukti, kol žmonija, ypač vadovai, bus tam nusiteikusi. O dabar linkiu džiaugtis kiekviena diena, kiekvienu žmogumi, negailėti vieni kitiems nuoširdaus dėmesio ir saugoti savo sveikatą“, – skaitytojams linki Jadvyga Balvočiūtė.