Iš rikiuotės išeina viena iš penkių pagrindinių Lietuvos ligoninių, kuriose gydomi koronavirusu apsikrėtę žmonės – Klaipėdos universitetinė ligoninė. Čia sveikatos apsaugos ministro nurodymu, laikinai stabdomas daugumos skyrių darbas. Toliau veikia tik kituose pastatuose esantys būtniausi skyriai – onkologijos, akušerijos ir ginekologijos.
Dar dirba ir infekcinių ligų padalinys, kuriame toliau bus guldomi koronavirusu užsikrėtę žmonės. O visi nauji, skubūs pacientai jau nuo vakar vežami į kitą – Respublikinę Klaipėdos ligoninę. Prireikus pacientai bus vežami ir į už dviejų šimtų kilometrų esančias Kauno ligonines. Tokį nurodymą davęs ministras Veryga savo Facebook paskyroje informavo, jog šių žingsnių ėmėsi dėl ligoninėje aptiktų infekcijų kontrolės pažeidimų, keliančių grėsmę tiek medikams, tiek pacientams. Aurelijus Veryga savo socialinėje paskyroje rašo:
„Savalaikis pažeidimų likvidavimas gali sumažinti žalą, padarytą tiek medikų, tiek pacientų sveikatai. KUL paslaugų perorganizavimas ir skyrių uždarymas – glaudaus profesinių sąjungų ir SAM bendradarbiavimo rezultatas.“
Ligoninjėje visą savaitgalį patikrinimus atlieka Sveikatos apsaugos ministerijos sudaryta speciali komisija. Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis apie pažeidimus, kuriuos mini A. Veryga, nekalba. Jis sako laukiantis komisijos išvadų. O kol kas, pasak V. Janušonio tėra anonimiai skundai dėl tvarkos jo vadovaujamoje įstaigoje.
„Kol kas neturime jokių išvadų. Dabar kiek čia tarpiniai, tai pranešėjai, pagal kuriuos tikrina yra visi anoniminiai. Viskas remiasi kokiais tai mitiniais pranešėjais, mitine informacija, vadina medikais. Klausiam ar turi konkrečiai, pasirodo jie anoniminiai, tai iš kur mes žinom, kad jie apskritai jie tokie ir kas čia vandenį drumsčia?“, – kalbėjo V. Janušonis.
Klaipėdos universitetinės ligoninės profsąjungos atstovai šiandien nieko apie susidariusią situaciją kalbėti nenori. Tačiau TV3 žinių šaltinių duomenimis, profsąjunga ruošia oficialų raštą, kuriuo bus reikalaujama atstatydinti vyriausiąjį universitetinės ligoninės gydytoją. Lietuvos medikų sąjūdžio atstovai atviresni. Jie pasakoja, apie kokius galimus infekcijos kontrolės pažeidimus šioje ligoninėje kalbėjo ministras.
„Iki pat balandžio veikė bendra valgykla, kur tie darbuotojai susitikdavo. Ir tai palankios sąlygos tam virusui plisti. Turim labai didelį skaičių šios ligoninės sergančių darbuotojų, didelį skaičių izoliuotų darbuotojų. Turim mirštančius pacientus. Man atrodo, Klaipėdos universitetinės ligoninės – vienas iš didžiausių skaičių“, – sakė Lietuvos medikų sąjūdžio atstovė Jurgita Sejonienė.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialsitų teigimu, iš maždaug 100 koronavirusu užsikrėtusių medikų arti 40 užsikrėtusiųjų dirbo Klaipėdos apskrityje. Be to, balandžio 4-osios naktį nuo koronaviruso šioje ligoninėje mirė buvusi gydytoja. Tiesa, panašu, kad šį savaitgalį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje bėdos po vieną nevaikšto. Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad naktį sugedo technika laboratorijos, kurioje vyksta koronaviruso mėginių tyrimas. Čia buvusius mėginius medikai išskirstė po kitas šalies ligonines. Uostamiesčio meras tikina girdėjęs kitą laboratorijos sustojimo priežastį – neva pavedė ne technika, o iš Vilniaus atkeliavę nekokybiški reagentai.
„Dėl personalo Lietuvoje niekam neturėtų kilti abejonės dėl jų kompetencijos, ir profesinio pasirengimo. Dėl įrangos, specialistai turėtų atsakyti, bet aš girdėjau, kad techninių gedimų lyg ir nebuvo. Tai lieka klausimas dėl tų medžiagų, kurios yra naudojamos tų tyrimų atlikime“, – teigė Vytautas Grubliauskas.
Paskutinėmis žiniomis, ministerijos tikrinamoje Klaipėdos universitetinėje ligoninėje šiuo metu guli 58 užsikrėtusieji koronavirusu, o įstaigos stacionare 314 pacientų. Pastaruosius išleisti namo įstaigos medikai planuoja tik jiems pasveikus.