Moteris pasakojo, kad iš pradžių Nikolo gimtadienį planavo švęsti namuose. „Galvojau, kad išpuošime namus, kieme pasikviesime kokį nors personažą, kad būtų smagi šventė, bet visai neseniai persigalvojau.
Nikolui kas dieną būti tarp keturių dienų yra labai nusibodę. Savaitgalį buvome zoologijos sode, vaikas net atgyja būdamas kitoje aplinkoje“, – pasakojo G. Žemaitė.
Kadangi artimųjų bei draugų į šventes kviesti vis dar negalima, gimtadienį G. Žemaitė perkėlė į nedidelę foto studiją. „Nieko nekviesim, nes sesė su vaikais negali atvažiuoti, draugai negali atvažiuoti... Nors Nikolas bus kaip ir vienas, vis tiek noriu padaryti jam šventę“, – atskleidė televizijos laidų vedėja.
G. Žemaitė pasakojo, kad studiją planuoja puošti dekoracijomis, balionais, jei pavyks – pasikviesti vaikams skirtą animatorių, persirengusį mėgstamu personažu. „Nusprendžiau, kad jam taip būtų linksmiau. Juk daugiau nei metus laiko negalima Nikolo nuvesti nei į vaikų žaidimo kambarį, nei kur kitur, visą laiką ta pati aplinka. Todėl ir nusprendžiau, kad šventė vyks ne namie“, – sakė moteris.
Labiausiai Nikolą domina automobiliai
G. Žemaitė pasakojo, kad labiausiai šeimos jaunėlį domina automobiliai, todėl ir gimtadienį planuoja daryti automobilių tema. Nors vairuotojų teisių Nikolui dar teks gerokai palaukti, po gimtadienio jis galės džiaugtis vairuodamas naują dviratuką.
„Aš netgi klausiau pas savo sekėjas, ką tokio amžiaus vaikui geriausia būtų dovanoti. Gavau labai daug patarimų dėl balansinio dviratuko, nes jis padeda išmokti laikyti pusiausvyrą, tai labai tinkamas daiktas vaikams nuo 2–jų metukų. Dovana jau paruošta, dabar tik laukia, kol bus įteikta“, – juokavo moteris.
G. Žemaitė atskleidė, kad Nikolas labai mėgsta šnekėti „savo kalba“, tačiau kartais ją ne tik nustebina, bet ir priverčia sunerimti. „Kai kuriuos žodžius, kurie lengvesni, jis renkasi sakyti anglų kalba, pavyzdžiui, prašydamas obuolio sako apple. Mes dabar ribojam filmukų anglų kalba žiūrėjimą, leidžiam daugiau lietuviškų filmukų, bet angliški jam įdomesni“, – su šypsena pasakojo moteris.
„TV pagalbos“ gelbėtoja pasakojo, kad 17–metis sūnus Markas puikiai sutaria su jaunesniuoju Nikolu, o amžiaus skirtumas geriems santykiams tarp brolių nėra problema. „Markas su juo žaidžia, labai užsiima su juo, ir gaudo vienas kitą, ir kamuolį spardo, labai fainas ryšys tarp jų.
Aišku, aš niekad neužkraunu Markui saugot Nikolą, palieku nebent 15 minučių, bet šiaip labai fainas ir gražus ryšys. Nematau visiškai jokios problemos, kad skirtumas didelis“, – pasakojo G. Žemaitė.
Išvaizda – tėčio, charakteris – mamos
G. Žemaitė taip pat pasakojo, kad ankstyva ir vėlyva motinystė – labai skiriasi. Moteris Marko susilaukė būdama 22–ejų, ir sakė, kad nors vaikai visada yra džiaugsmas, buvo ir labai sudėtingų laikotarpių. „Pamenu, kad buvo labai sudėtingų laikotarpių. Markas labai daug verkdavo, naktimis nemiegodavo. Kartu ir džiaugsmas, be ir vargo daug buvo. Žinoma, ir Nikolas kur kas ramesnis, nei buvo Markas“, – pasakojo pašnekovė.
Ji atskleidė, kad bėgant metams pasidarė daug kantresnė, o ir požiūris į dalykus stipriai pasikeitė. „Dabar, atrodo, ir kantrybės daugiau, brandesnė esi, kitaip žiūri į daugelį dalykų, bet labiausiai pastebiu, kad kantrybės daug daugiau. Brandi motinystė visiškai kitokia.
Ji tokia ramesnė, pernelyg dėl visko nepergyveni, ir į viską paprasčiau žiūri“, – atskleidė G. Žemaitė, pridurdama, kad dabar pakovoti tenka ir su Nikolo „ožiukais“ – jaunėliui dygsta krūminiai dantys.
G. Žemaitė taip pat pasakojo, kad dažnai girdi, jog Nikolas – visiška tėčio kopija. Nors iš išvaizdos Nikolas labai panašus į tėtį, moteris pasakojo, kad charakterį sūnus paveldėjo iš mamos. „Charakteris manau, bus mano. Ir ačiū Dievui“, – juokėsi pašnekovė.
„Ne todėl, kad Andriaus charakteris blogas, bet todėl, kad jis visiškai intravertas. Andrius mėgsta būti vienas, mėgsta savo veiklom užsiimti, nenori viešumo, o Nikolas, matau nuo mažens, yra komunikabilus, nori žmonių, nori draugų, nori bendrauti. Man labai džiugu, kad jis bus ekstravertas, kaip ir mama“, – pasakojo moteris.
Velykas švęs namuose
G. Žemaitė pasidalijo ir savo šeimos Velykinėmis tradicijomis: „Iš ryto pirmiausia važiuojame į prisikėlimo mišias, į bažnyčią. Po jų visada važiuojame pas mano krikšto mamą, kur susirinkdavo ir mano sesuo su šeima, ir mano mama.
Visi, aišku, margučius daužydavom, tikrai būdavo mieli, smagūs pusryčiai, smagiai pasibūdavom, ridendavom margučius.“ Antrus metus karantino sąlygomis švenčiamos Velykos pakoregavo ir Gerdos bei jos šeimos planus.
Moteris su šeima planavo Velykas sutikti pas Gerdos mamą, gyvenančią Marijampolėje, tačiau atšaukus socialinį burbulą, kai gyventojai yra iš skirtingų savivaldybių, planus teko atšaukti. „Kiek turėjau vilčių važiuoti pas mamą, tai visos jos sugriuvo, ir, panašu, kad švęsim namie, vieni“, – sakė pašnekovė.
Vis dėlto liūdėti Gerda su šeima neplanuoja, ir sakė, kad šeimos tradicijų laikysis ir namuose. „Vis vien pasidengsim stalą, vis tiek tos pačios tradicijos. Aišku, į bažnyčią nebus galimybės nueiti, todėl tiesiog margučius ridensim, žiūrėsim, kieno kiečiausias kiaušinis ir tikimės, kad bus geras oras, kad bent į lauką galėtume išeiti pasivaikščioti“, – pasakojo G. Žemaitė.