Žolininkas aiškina, kad vaistažolės tinka ne visiems, kadangi vienus jos gali veikti gydomai, o kitus atvirkščiai – dar labiau susargdinti. Taip pat Jurijus Merzlikinas pabrėžia, jog vaistažolių arbatų jokiu būdu negalima gerti kada tik panorėjus, jos turi atlikti gydymo funkciją, deja, tačiau daugelis tai pamiršta.
Žolininkas pateikia vienas populiariausių vaistažolių ir nurodo, kaip neatsakingas jų vartojimas gali pakenkti žmogaus sveikatai.
Valerijono lašai dažniausiai vartojami nerimo, dirglumo slopinimui, taip pat esant miego sutrikimams. Šis augalas pasižymi ir širdies darbo bei kraujo apykaitos gerinimu. Vis dėlto, per dažnas valerijono vartojimas gali sukelti energijos trūkumą, silpnumą, sutrikdyti skydliaukės, virškinimo organų veiklą ar sukelti galvos skausmus.
Žolininkas pabrėžia, jog norint išvengti neigiamo poveikio, valerijono lašus reikėtų gerti ilgiausiai savaitę arba 10 dienų, tačiau jokiu būdu negerti valerijonų arbatos, kadangi taip suvartojamą vaistažolės kiekį sudėtinga kontroliuoti.
Čiobrelis
Ši vaistažolė pasižymi dezinfekcinėmis savybėmis, tai ypač efektyvus būdas mažinti gerklės skausmą bei kovoti su kvėpavimo takų ligomis, kaip bronchitas ar laringitas. Vis dėlto, per dažnas ir gausus čiobrelių arbatos vartojimas gali pakenkti sergantiems kepenų ar inkstų ligomis, šios arbatos dažnas vartojimas kai kuriais atvejais net paskatina akmenų susidarymą inkstuose.
Jonažolė
Vaistažolė, padedanti nerimo mažinimui, blogos nuotaikos, nemigos gydymui. Vartojant jonažolę slopinami depresijos simptomai, žmogus tampa darbingesnis, lengviau galintis susikoncentruoti, mažėja vidinė baimė ir nepasitikėjimas. Vis dėlto, pasak žolininko, šios vaistažolės negalima vartoti vyrams, kadangi ši mažina potenciją. Taip pat dažnas jonažolės vartojimas gali padidinti kraujo spaudimą ar sutrikdyti žarnyno veiklą.
Melisa ir mėta
Šių vaistažolių arbatos taip pat turi raminamąjį bei skausmą malšinantį poveikį. Neigiamas jų poveikis – vyrų potencijos mažinimas, o nuolatinis mėtų ar melisų arbatų vartojimas gali sukelti ir galvos skausmus.
Ramunėlės
Ramunėlių arbata pasižymi įvairius uždegimus malšinančiu poveikiu: pradedant nuo burnos ertmės ir baigiant skrandžio, žarnyno uždegimais. Vartojama ramunėlių arbata didelėmis ir dažnomis dozėmis gali sukelti įvairias alergines reakcijas, taip pat moterims sutrikdyti mėnesinių ciklą.