valerijonas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „valerijonas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „valerijonas“.
Valerijonas ar melatoninas: atsakė, kuris padeda lengviau užmigti
Sunku užmigti, o ir miegą lydi nuolatiniai prabudimai – tai vieni dažniausių miego sutrikimų, kurie gali pasireikšti kone kiekvienam. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pastebi, kad tokiais atvejais žmonės suskuba ieškoti tokių maisto papildų kaip valerijonas ir melatoninas. Vaistininkė įvardija pagrindinius jų skirtumus, bei atskleidžia, kuris yra veiksmingesnis einant miegoti – tai visiems nuo seno pažįstamas valerijonas ar dabar daug dėmesio sulaukiantis melatoninas.
Atsakė, ar valerijonas ir melatoninas padeda užmigti: įsidėmėkite
Sunku užmigti, o ir miegą lydi nuolatiniai prabudimai – tai vieni dažniausių miego sutrikimų, kurie gali pasireikšti kone kiekvienam.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pastebi, kad tokiais atvejais žmonės suskuba ieškoti tokių maisto papildų kaip valerijonas ir melatoninas.
Vaistininkė įvardija pagrindinius jų skirtumus, bei atskleidžia, kuris yra veiksmingesnis einant miegoti – tai visiems nuo seno pažįstamas valerijonas ar dabar daug dėmesio sulaukiantis melatoninas.
Valerijono griebiasi dažnas: štai ką būtina žinoti prieš jį vartojant
„Man reikia valerijono“ – šią frazę tikriausiai kiekvienam teko girdėti iš nurimti norinčio žmogaus. Tiesa, medicinoje valerijonas vertinamas ne tik kaip vaistinis augalas, padedantis palaikyti normalią nervų sistemos veiklą, bet ir stabilizuojantis užmigimo trukmę. Nors jis dažnai randamas įvairiuose maisto papilduose ir vaistiniuose preparatuose, tačiau specialistai pastebi, kad apie jo vartojimą dažnas žino ne viską.
Atskleidė tiesą apie valerijoną: pasakė, ar jis nekenkia
Su miego sutrikimais ir dažniausia, bei ko gero, labiausiai varginančia sutrikimo forma-nemiga bent kartą gyvenime susiduria kiekvienas žmogus. Pablogėjus užmigimui, dažnai prasibundant , jaučiantis nepailsėjus po miego, dažnai griebiamasi pagalbinių priemonių iš kurių populiariausia-valerijonas. Gydytojas neurologas Jokūbas Fišas naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kaip valerijonas veikia miegą ir ar jo vartojimas gali sukelti neigiamų pasekmių žmogaus organizmui.
Įspėja vartojančius valerijoną: nekartokite kelių klaidų
Valerijonas – augalas, kilęs iš Europos ir Azijos, auga ir Šiaurės Amerikoje. Valerijonas medicinoje buvo naudojamas nuo ankstyvosios Graikijos ir Romos laikų. Istoriškai valerijonas buvo naudojamas nemigai, migrenai, nuovargiui ir skrandžio spazmams gydyti.
Šiandien valerijonas vartojamas nuo nemigos, nerimo, depresijos, priešmenstruacinio sindromo (PMS), menopauzės simptomų ir galvos skausmo.
Neblaivus vairuotojas 2,30 prom. girtumą teisino vaistais: „Valerijono įsipyliau nemažai“
Policija gavo pranešimą, kad galimai neblaivus vairuotojas išėjęs iš parduotuvės sėdo prie automobilio vairo ir ruošėsi važiuoti. Pareigūnams radus vairuotoją šis teigė, kad alkoholio nevartojo, o į alkotesterį įpūstas promiles teisino išgertu valerijonu. Visą situaciją užfiksavo TV3 laidos „Farai“ operatorius.
Pareigūnams pranešėjai nurodė automobilio markę, todėl jį rasti buvo nesunku.
Rizikos grupei priklausantis dirigentas Katkus: nereikia ligų iškelti į viešumą, reikia tyliai savimi rūpintis
Šalyje jau antrą mėnesį besitęsiantis karantinas neabejotinai pakeitė daugelio žmonių kasdienybę. Kol vieni skundžiasi apribotomis laisvėmis, kiti mėgaujasi pagaliau galėdami daugiau laiko skirti sau ar šeimos nariams.
Vienas jų – dirigentas, prof. Donatas Katkus. Jam karantino laikotarpis – nuostabus metas užsiimti knygos rašymu, pakeisti gyvensenos įpročius, siekiant sustiprinti imunitetą ir net patinginiauti, rašoma pranešime spaudai.
Sukritikavo populiarias gydymo priemones: jos gali virsti nuodais
Vartojant cheminius vaistus įprasta laikytis gydytojo nurodymų ir jų neperdozuoti, tačiau renkantis vaistažoles, daugeliui atrodo, jog tai nepavojingi natūralūs vaistai. Vis dėlto, žolininkas Jurijus Merzlikinas tikina, kad neatsakingai vartojamos vaistažolės gali tapti nuodais. Žolininkas aiškina, kad vaistažolės tinka ne visiems, kadangi vienus jos gali veikti gydomai, o kitus atvirkščiai – dar labiau susargdinti.
Vaistažolės – veiksmingiausia priemonė kovojantiems su įtampa
Šiuolaikiniam žmogui dėl jį lydinčios kasdienės įtampos ypatingai svarbu tinkamai pasirūpinti nervų sistema, kadangi jai sutrikus tampame išsiblaškę, sutrikę bei persekiojami prastos nuotaikos. Visgi, šiandien, kada aplink teik daug chemijos ir kitų sveikatai kenksmingų medžiagų, vis dažniau atsigręžiame į gamtą ir griebiamės šimtmečių patikrintų vaistų.
Kates iš proto vedantys augalai
Visiems „į kraują įaugę“, kad katės dievina valerijonus. Galima išgirsti istorijų apie katinus, kurie braunasi į spinteles, kur laikoma valerijonų tinktūra ar net patys išsikasa valerijonų šaknis ir jomis mėgaujasi. Kitas „katinis“ augalas – katžolė. Šie augalai plačiai naudojami praktikoje - nuo žaisliukų iki elgesio problemų sprendimo. Tačiau dažnam kyla klausimas: kodėl ir kaip iš tiesų jie veikia?
Katžolė
Katžolės savo išvaizda šiek tiek primena melisas.
REKLAMA
REKLAMA
Gydytojai prabilo apie kontraceptikų pavojų
Gydytojai pagaliau kalba atvirai: kontraceptiniai vaistai pavojingi ne tik moterims, bet ir būsimų vaikų sveikatai. Prognozuojami dažnesni trečios - ketvirtos kartos apsigimimai. Medikai sako, kad kontraceptikus galėtų vartoti tik tos moterys, kurios neplanuoja turėti vaikų, rašo "Šiaulių kraštas". Vaistų gauti įmanoma Po pranešimų, kad kontraceptiniai vaistai parduodami tik pagal receptus atlikome tyrimą — pabandėme įsigyti receptinių vaistų be receptų.