Balso.lt pakalbinta stilistė Agnė Gilytė Akromė teigia apskritai nežinanti, kaip žmonės dabar renkasi drabužius. „Jie turėtų būti labai pasimetę. Nuėjus į parduotuves atrodo, kad madinga viskas: ir gėlėta, ir languota, ir taškuota, ir juoda, ir balta, ir ryšku, ir pasteliška… Neįsivaizduoju, kaip žmogus išsirenka, kaip susiorientuoja, ką pirkti.“
Lietuva vėluoja
Stilistės teigimu, peržvelgus naujausius madų katalogus matyti, kad neoninių spalvų šiemet garderobe mažiau. A.Gilytė Akromė svarsto, kad galbūt Lietuvoje mada truputį vėluoja, dėl to pas mus neoninės spalvos vis dar „ant bangos“. Jos čia atkeliavo bene metais vėliau: Lietuvos prekeiviai neiškart drįsta užsisakyti tokių ryškių drabužių ar aksesuarų, o ir pirkėjai ne iškart pasiryžta tokių įsigyti ir nešioti.
„Vakar grįžau iš Romos, kur buvau susitikusi su bičiuliais, dirbančiais panašų darbą kaip ir aš. Kaip tik apie tai kalbėjome ir, pavyzdžiui, ten parduotuvėse neoninių spalvų jau nėra. Galbūt kažkur jų gali atsirasti, dar yra jų likę aksesuaruose – kaklo papuošaluose, plius nagų lakai dabar madingi ryškūs, tačiau šiaip spalvos populiaresnės – juoda, balta, pastelinė, žydra, žalia, – pasakoja stilistė. – Be to, pastaruoju metu visi esame tolerantiškesni, liberalesni. Mada pasidarė lanksti, prie visko prisitaikiusi. Juk ir gėlėti drabužiai laikomi nebe močiučių apranga. Dabar kaip niekada turime didelę laisvę pasirinkti tai, kas mums tinka, ir galvoti ne tik apie madą, bet ir apie stilių kaip asmeninį pasirinkimą.“
Neoną derinkite prie kūno formų
Vis tik, renkantis neoninių spalvų drabužius ar aksesuarus, reikėtų jausti saiką ir pamiršti didelę mados laisvę. Nebent jums keturiolika metų – tokiu atveju galėtumėte nuo galvos iki kojų būti apsivilkusi salotiniais, ryškiai rožiniais ar ryškiai oranžiniais drabužiais. Jei nebesate paauglė, A.Gilytė Akromė duoda keletą patarimų, kaip nepadauginti neoninių spalvų ir būti stilingoms.
„Super rėkiančios spalvos turėtų būti kaip detalės ar akcentai, bet ne kaip visuma. Kalbu nebūtinai apie neoninį nagų laką, laikrodžio dirželį ar apyrankę. Tai gali būti batai, diržas ar paprastos baltos suknelės ir ryškiai geltono švarkelio derinys – pastarasis labai tinka brunetėms. Arba kelnės gali būti aptemptos iki kauliukų, ryškiai oranžinės, o viršuje – džinsiniai marškiniai ar pilki trikotažiniai marškinėliai. Svarbiausia neįlįsti į dažų bačką nuo galvos iki kojų.“
Stilistė pataria neonines detales derinti prie neutralių tonų – taip jos bus prigesintos. Nors juodos ir neoninės spalvų kontrastas labai išraiškingas, A.Gilytė Akromė pataria tokį derinį palikti vakarinei aprangai, o kasdienai derinti neoną su balta, pilka ar pastelinėmis spalvomis.
Paskutinis specialistės patarimas – jei turite kažkurią kūno dalį, kuri jums nepatinka, geriau jos nesprauskite į neoninį drabužį, nes problemą tai tik paaštrins. Pavyzdžiui, jei jūsų klubai labai platūs, ryškiai salotinės kelnės dar labiau atkreips dėmesį į juos. Neoninės spalvos rėkia: pažiūrėk į mane!