• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skaudi nelaimė Lazdijuose – ketvirtadienio vakarą žaisdamas krepšinį sukniubo ir mirė 54 metų vyras. Atvykę medikai dar bandė vyrą gaivinti, tačiau išgelbėti gyvybės nepavyko.

Skaudi nelaimė Lazdijuose – ketvirtadienio vakarą žaisdamas krepšinį sukniubo ir mirė 54 metų vyras. Atvykę medikai dar bandė vyrą gaivinti, tačiau išgelbėti gyvybės nepavyko.

REKLAMA

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai patvirtino, kad nelaimė nutiko apie 19 val. 25 min. Lazdijuose, Vytauto gatvėje, esančios Motiejaus Gustaičio gimnazijos sporto salėje.

„Atvykę medikai konstatavo mirties faktą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti“, – teigia policijos atstovai.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos laikinai direktorės pareigas einanti Virginija Spitrienė apie pačią nelaimę nedaugžodžiavo: „Įvykį tiria policijos pareigūnai. Galiu tik patvirtinti, kad nelaimė nutiko mūsų gimnazijos sporto salėje. Laisvu laiku salė yra naudojama bendruomenės reikalams. Mirė ne mūsų gimnazijos darbuotojas.“

V. Spitrienė teigė, kad defibriliatoriaus gimnazijos sporto salėje nėra. Šis prietaisas, portalo tv3.lt duomenimis, nėra privalomas mokyklose, tačiau esama pavyzdžių, kai būtent defibriliatoriaus panašiomis aplinkybėmis padėjo išgelbėti žmogaus gyvyvę.

REKLAMA
REKLAMA

Sukniubo žaisdamas krepšinį

Naujienų portalas tv3.lt rašė apie vieną tokią sėkmės istoriją. Vilnietis Mantvydas dabar turi du gimtadienius, mat prieš keletą metų jam sustojo širdis tiesiog laisvalaikiu žaidžiant krepšinį. Tik dėl neabejingų žmonių jis buvo atgaivintas ir dabar gali džiaugtis gyvenimu.

REKLAMA

Išgyvenęs netikėtai jam kirtusį infarktą Mantvydas sako neturėjęs jokių sveikatos problemų, nerūkė, sportavo, yra buvęs kariškis, nubėgdavęs ne po vieną dešimtį kilometrų.

Apie tai, kad yra buvęs prie mirties, dabar rodo belikęs vaizdo įrašas, jame matoma, kaip prie vyro pribėga kitas žmogus, kaip vėliau paaiškėjo, jis yra policininkas, ir jauna mergina, tuo metu medicinos studentė.

Jie pradėjo gaivinti suklupusį Mantvydą rankomis ir tik paskui kažkas iš buvusiųjų patalpoje prisiminė, kad mokykloje, kurioje vyko varžybos, yra defibriliatorius. Tęsiant Mantvydo gaivinimą, laiku pajungtas defibriliatorius ir vyro širdis buvo gelbėjama juo, kol atvyko greitoji pagalba.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar, jau praėjus keliems metams po nelaimės, Mantvydas yra visiškai grįžęs į gyvenimą, tiesa, įvykio detalių neprisimena iki šiol.

Už išgelbėtą gyvybę jis yra dėkingas kitų žmonių neabejingumui, bet kartu siunčia žinią, kad defibriliatorius yra kritiškai svarbus norint išgelbėti žmogų, kai jo širdis sustoja.

Kardiologai, ištyrę Mantvydo sveikatos istoriją, nustatė, kad jam buvo užsikišusi priekinė tarpskilvelinė šaka, neretai liūdnai apibūdinama kaip „našlės arterija“. Šios kraujagyslės pralaidumo sutrikimai yra dažna Lietuvos vyrų mirties priežastis.

Rizikos veiksniai mirti dėl širdies ir kraujagyslių ligų ypač padidėja, jei žmogus rūko, turi viršsvorio, per mažai juda, turi aukštą nereguliuojamą kraujospūdį, aukštą nereguliuojamą cholesterolio lygį, diabetą.

 

Pacientas, papuolęs į reanimaciją, kur jį gaivina visa komanda turėdama maximalias galimybes (medikamentai, patirtis, gebėjimai, defibriliacija, monitoravimas) - ir tai pacientas neišgyvena... Tiesiog jo laikas atėjo. Nors tu darai viską, kas įmanoma ir neįmanoma. O čia šita išorinių defibriliatorių mada pristatoma, kaip panacėja. Bele kur ir bele kaip tiesiog nukritusį "nušovei" - pyst ir gyvas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų