„Visas laikas yra mūsų laikas. Dabar svarbiausia priimti ateinančių metų biudžetą, tikrai yra ką veikti, yra darbo, bus laiko ir kitoms diskusijoms“, – Seime susirinkusiems žurnalistams sakė premjerė.
Siekdama padidinti NT mokesčio bazę, Vyriausybė siūlo apmokestinti visą, įskaitant ir vienintelį turimą gyvenamąjį, nekilnojamąjį turtą. Spalio 26-ąją Seimas turėjo galutinai balsuoti dėl įstatymo pataisų, tačiau praėjusią savaitę nutarė šį klausimą nukelti į lapkritį.
Mokesčiui įnirtingai priešinasi valdančiojoje koalicijoje esanti Laisvės partija.
G. Skaistė ir M. Lingė prieš kelias savaites įregistravo siūlymą Seime svarstomoms pataisoms, numatantį, kad pagrindiniam gyvenamajam būstui savivaldybės galėtų nustatyti 0,05–0,5 proc. NT mokesčio tarifą.
Tokį tarifą siūloma taikyti ir 1,5 konkrečios savivaldybės NT verčių medianą viršijantiems fizinių asmenų valdomiems sodams, fermoms, šiltnamiams, garažams, taip pat pagalbinio ūkio, mokslo, religinės bei poilsio paskirties statiniams ir patalpoms.
Tuo metu aukštesnį – 0,5–4 proc. – tarifų intervalą siūloma taikyti apleistiems ir neprižiūrimiems NT objektams. Komercinio naudojimo fizinių ir juridinių asmenų nekilnojamajam turtui savivaldybės galėtų nustatyti 0,5–3 proc. mokesčio tarifą, numato siūlymas.
Vyriausybė siūlo, kad nauji NT mokesčio tarifai įsigaliotų nuo 2025 metų, o pirmasis mokėjimas būtų 2026 metais.
GPM (20 proc) - 88,44 (nes taikomas NPD)
PSD (6.98 proc) - 69,80
VSD (pensijai 12,52 proc) - 125,20
Pensijų fondai (3 proc) - 30.00
Lieka 686,56 eu
Tarkim tuos 686 išleidi sąskaitom apmokėti, maistui, transportui, rūbams, vaikams ir t.t. Visur taikomas 21 proc PVM. Tad dar -144,18 eu.
Žodžiu, realiai atlikęs darbų už 1000 eu, mokesčiand sumoki 457 eu. Beveik 50 proc. Ko po to stebisi, kad kas gali dirba nelegaliai ?
Žemiau skurdo ribos 568 tūkst. gyventojų,dar pusė tiek netoli jos...Demografinė padėtis baisi...senukai dar turės susimokėti už tai,kad turi kur lovą pasistatyti...