Tiesa, tai ne vienintelis įvaizdžio elementas, kuriuo jis mėgsta stebinti tautiečius. Papuošalų kūrėjas drąsiai matuojasi moteriškus drabužius, avi aukštakulnius ar net dažosi blakstienas. Sigitas tiki, kad atėjo metas trinti stereotipinį mąstymą apie tai, kas visuomenėje yra laikoma „vyrišku“ ir „moterišku“ stiliumi.
Papasakokite, kaip kilo mintis pradėti auginti jus iki šiol garsinančius ūsus? Kaip juos prižiūrite?
Tai yra inspiracija iš Salvadoro Dali. Stengiuosi iš praeities paimti tai, kas geriausia ir pritaikyti šiandienai. Nesu didelis šio dailininko fanas, man tiesiog patiko jo ūsai. Juos turiu jau penkerius metus. Be įprastos veido higienos, naudoju specialų ūsų vašką.
Teko girdėti, kad savo ūsų kitiems neleidžiate nei kirpti, nei liesti...
Taip. Visiškai griežtai jų niekas nėra nei kirpęs, nei trumpinęs. Liesti irgi neleidžiu. Ar pamatę gražią merginą mes klausiame, ar galima paliesti jos blakstienas? Ne! Tai lygiai tas pats ir su ūsais.
Užsiminėte apie blakstienas. Ar dažnai jas paryškinate tušu?
Aš neišeinu iš namų jų nepasidažęs. Tai paryškina mano akis, duoda šarmo. Tikiu, kad ir vyrams galima dažytis blakstienas. Kodėl tai gali tik moterys? Jeigu tai padaro mus gražesnius, kodėl ne?
Manote, kad atėjo metas trinti visus stiliaus tabu?
Su laiku visi tie tabu tirpsta. Kuo toliau, tuo labiau viskas laisvėja. Ne veltui šiuo metu yra populiari unisex mada. Tiesa, nereikia perlenkti lazdos. O kai kurie dizaineriai tai daryti mėgsta. Nereikia iš moters daryti vyro, o iš vyro moters. Tai jau lyčių priešprieša. Tačiau skolintis jų stiliaus detales – labai smagu. Aš dažnai parduotuvėje praeinu pro moteriškų drabužių skyrių.
Daugelis galėtų pamanyti, kad jūsų toks ekstravagantiškas stilius yra siekis atkreipti į save dėmesį. Ką jūs į tai pasakytumėte?
Man tai yra būdas išreikšti save. Man to populiarumo tikrai užtenka, mano stilius jau seniai tapo vizitine kortele.
Ar gatvėje pastebite panašaus stiliaus vyrų?
Kai startavo ta vadinamoji barzduotų hipsterių banga, aš ūsus turėjau jau porą metų. Ir tai neturėjo nieko bendro su hipsterių bendruomene. Kažkodėl visuomenėje nusistovėjo nuomonė, kad jei jau nešioji ūsus ir barzdą – esi hipsteris. Tai buvo tiesiog trumpalaikė banga, kuri nyksta. Dabar viskas vyksta ant konceptualių dalykų.
Kaip namuose atrodo Sigitas Praspaliauskas?
Lygiai taip pat! Aš kartais namuose persirengiu keletą kartų, nors niekur neinu. Man malonu būti namuose, kuomet jaučiuosi susitvarkęs. Aš toks esu. Tai tikrai nėra siekis pasirodyti, išsiskirti. Tikiu, kad taip buvo visada.
Ar nebijojote kitų žmonių nuomonės, kuri ne visada būna teigiama?
Aš nuo pat paauglystės buvau ryškus ir man buvo nusispjauti į tą žmonių konservatoriškumą. Laužiau standartus nuo mažų dienų ir bandžiau jų kantrybę. Man tai nė motais.