• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viena diena šią savaitę ypatingai nustebins, sulauksime oro, kurio nebuvo jau kurį lauką, tikėtina karščio banga. Tiesa, lietus taip pat pasirodys, tad kaitra nebus tokia varginanti.

Viena diena šią savaitę ypatingai nustebins, sulauksime oro, kurio nebuvo jau kurį lauką, tikėtina karščio banga. Tiesa, lietus taip pat pasirodys, tad kaitra nebus tokia varginanti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienis neš šilumą

Vilniuje ketvirtadienį numatomas trumpas lietus su perkūnija, bus debesuota su pragiedruliais, šils iki 24 laipsnių šilumos. Naktį numatomas rūkas ir apie 14 laipsnių šilumos. Kaune numatoma panaši temperatūra, bus apie 25 laipsniai šilumos, taip pat tikėtinas trumpas lietus su perkūnija. Naktį bus 16 laipsnių šilumos, taip pat lis, rūkas nenumatomas. Pajūryje padėtis kiek skirsis sulauksime tik trumpo lietaus ir 22 laipsnių šilumos. Naktį bus 18 laipsnių šilumos, tikėtinas trumpas lietus su perkūnija. Visoje Lietuvoje bus gana vėjuota (5–10 m/s).

REKLAMA

Penktadienį karščio banga

Penktadienį Vilniuje galima tikėtis giedros dienos su kur ne kur pasirodančiu debesėliu, bus 29 laipsniai šilumos. Naktį numatomas trumpas lietus, 17 laipsnių šilumos, tad po karščio kupinos dienos naktį atvės. Kaune bus dar karščiau, temperatūra sieks 30 laipsnių šilumos. Naktis panaši, kaip ir Vilniuje. Panevėžyje taip pat kais iki 30 laipsnių. Pajūryje sulauksime 25 laipsnių šilumos, pasirodys trumpas lietus su perkūnija. Naktį bus 19 laipsnių šilumos, pasirodys trumpas lietus.

REKLAMA
REKLAMA

Savaitgalį kiek vėsiau

Šeštadienį ir sekmadienį Vilniuje kiek atvės, galima tikėtis ir lietaus ir perkūnijos bus 27 laipsniai šilumos šeštadienį ir 24 laipsniai sekmadienį. Naktimis numatomas trumpas lietus. Šeštadienio naktis šiltesnė, bus 20 laipsnių šilumos, sekmadienio naktį 16 laipsnių. Kaune situacija bus panaši, šils iki 26 laipsnių šilumos. Pajūryje šils iki 22 laipsnių šilumos. Naktimis bus apie 18 laipsnių šilumos, kils stipresnis vėjas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vandens telkinių temperatūra

Vandens telkinių temperatūra jau džiugina, kai kuriuose ežeruose bus lyg arbatėlėje. Pagal Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenis, šiomis dienomis įvairiuose vandens telkiniuose yra apie 20 – 22 laipsniai šilumos. Baltijos jūroje prie Nidos ir Klaipėdos 20 laipsnių. Ežerų temperatūra yra tokia: Tauragnų ežere – 21 laipsnių, Totoriškių ežere (Trakuose) – 22 laipsnių šiluma, Kauno mariose (Darsūniškyje) yra 22 laipsniai, Neryje (Vilniuje) – 21 laipsnis šilumos, Nemune (Druskininkuose) – 22 laipsniai, Šventojoje (Anykščiuose) – 20 laipsnių, Kuršių mariose – 21 – 22 laipsniai šilumos.

REKLAMA

Maudytis reikia apgalvotai

Esant geram orui dažnai patraukiama poilsiauti prie ežerų, ar jūros, tačiau čia reikia nepamiršti apie galimus pavojus ir elgtis atsakingai. Svarbu neiti maudytis tamsoje, arba ten kur nėra žmonių, taip pat, neiti maudytis apsvaigus nuo alkoholio.

„Pirmiausia reikia eiti maudytis ten kur yra žmonių. Ypač jei jau sugalvojote šokinėti per bangas. Nes per bangas nuo kranto jūsų gali ir nepamatyti, o šalia stovintis žmogus gali pastebėti, kad jus neišnėrėte. Geriau eiti maudytis ties susiformavusių įlankėlių iškyšuliais“, – kalba Klaipėdos Universiteto Jūrų mokslų ir technologijų centro vyresnioji mokslo darbuotoja, docentė Loreta Kelpšaitė-Rimkienė.

„Geriau eiti maudytis, kai netoliese yra žmonių, kad jie matytų, jog kažkas maudosi, ar kartu su kažkuo eiti, būtinai eiti blaivam, elgtis atsargiai, stebėti aplinką. Kartais ir vizualiai galima pamatyti, kad kažkas ne taip. Gelbėtojai pažymi pavojingesnes vietas, tačiau visko neįmanoma pamatyti. Geriau nesimaudyti po audrų, palaukti šiek tiek, nes nuolatinės srovės audrų išraustas duobes per ilgesnį laiką išlygina, bet po audrų didžiausia tikimybė papulti į jūros duobę.Reikia stebėti krantą, nes staiga gali pasidaryti giliau. Reikia pačiam jausti atsakomybę, viso kranto jau tikrai niekas neapžiūrės, jokios tarnybos, nes tai nuolatos kintantis procesas. Nuolatos kinta dugnas dėl srovių, bangų ir kitų reiškinių. Vienoje vietoje duobė atsirado, kitoje dingo, tai gali pakisti per dieną, net kelių valandų laikotarpiu, esant atitinkamoms sąlygoms“, – kalba jūrinių tyrimų departamento Hidrologijos skyriaus Vyriausiasis specialistas Paulius Petrošius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų