Pasak seksologo Viktoro Šapurovo, retai besimylinčioms poroms vertėtų sunerimti, nes sekso nebuvimas siunčia signalą apie rimtą pavojų santykiams.
Akto algoritmas
Sekso dažnumo skaičius priklauso nuo daugybės faktorių ir jis svyruoja: „Priklauso nuo partnerio norų, sveikatos būsenos, mėnesinių metu kai kurios moterys visai nenori mylėtis, o kitos atvirkščiai. Nuo nuovargio, savaitės dienos, vieni gali darbo dienomis mylėtis anksti ryte ar vakare, kiti laukia savaitgalio.
Yra žmonių, kurie rečiau mylisi, tačiau stengiasi išvažiuoti į kitą miestą ar šalį ir ten pasimylėti. Kiti ieško, kur vaiką nuvežti, kad galėtų laisvai jaustis namuose, todėl konkretus skaičius yra svyruojantis.“
Taip pat viskas priklauso ir nuo amžiaus: „Kuo vyresni vyrai tuo rečiau jie gali ir nori mylėtis, o moterims noras su metais tik auga. Jei santykiai atšalę, mylėtis gali ir kartą per metus.“
Yra pastebėta, kad poros pirmaisiais santykių metais mylisi dažniau: „Pirmi metai arba dveji, kartais treji yra intensyviausias mylėjimosi laikas. Vėliau, ypač vaikui atsiradus, meilės akto dažnumas retėja.“
Per pirmuosius santykių metus susikuria meilės akto algoritmas: „Tai algoritmas, kuris tenkina abi puses. Tuomet nebereikia taip dažnai mylėtis, nes yra pasiilgimas. Jeigu dar nėra algoritmo, o moteris retai pasitenkina, tai yra nepasisotinimas, troškimas ir noras pasiekti orgazmą. Jeigu viskas sėkmingai pavyksta, ypatingai intensyvus mylėjimasis irgi sulėtėja.“
Kada gresia pavojus?
Nors seksas tampa retesnis, tačiau mylėjimasis pasidaro kokybiškesnis: „Pavyksta moteriai greičiau susijaudinti ir vyrui ją sujaudinti, tai yra jau atidirbta metodika, todėl orgazmas pasiekiamas greičiau ir kokybiškiau.“
Svarbu, kad vyras būtų atsakingas už moters patenkinimą: „Labai teisinga ir taip turi būti, nes anksčiau vyrai į viską žiūrėjo egoistiškai ir nesirūpindavo savo partnere, o dabar jie galvoja ir retas, kuris nesirūpina. Tačiau moteris taip pat neturėtų gulėti ir laukti, kada tas džiaugsmas ateis. Geram seksui reikia abiejų pastangų.“
Moterims retai norinčioms sekso, vertėtų sunerimti: „Jei moteris nori retai arba išvis nenori sekso, tai nėra normalu, kol dar ne per vėlu, būtinai reikia kreiptis į specialistus. Reikia ieškoti specialistų ne po 10 metų, o kuo greičiau.“
Pasak seksologo, taip būti neturėtų, matyt, moteriai nėra sukurtas pasitenkinimo mechanizmas: „Arba ji yra įžeista vyro nedalyvavimo, ignoravimo, buitiniuose darbuose. Ji jaučiasi nuskriausta, kad viskas suversta jai ir dėl to pyksta, o tai paveikia ir seksualinį gyvenimą. Vyrai turi suprasti, kad jei moteris patiria skriaudą iš vyro, tai nereikia tikėtis, kad ji norės mylėtis. Nesvarbu, jei seksas geras, moteris savęs negali padalinti pusiau.“
Jei abu partneriai nenori mylėtis, tuomet santykiuose yra didžiulė krizė: „Kaip „Kamasutros“ knygoje rašoma, yra trys meilės elementai, emocinis, dvasinis ir fizinis seksualinis artumas. Jei nors vieno iš jų nėra, tada santykiams iškyla pavojus.“
Sekso nebuvimas kenkia ne tik porai, bet ir visai šeimai. Vaikai taip pat turi matyti gražius ir švelnius tėvų santykius. Bučiniai ir apsikabinimai yra reikalingi, kad vaikai, tai imtų kaip pavyzdį. Jei porai yra iki 45-erių metų ir mylimasi tik kartą per mėnesį, vertėtų sunerimti, nes santykiams gresia pavojus.