• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paprastai darbo diena trunka 8 val. Tačiau ne visą šį laiką darbuotojai privalo dirbti. Jie gali ilsėtis pertraukėlių metu. Darbo teisės specialistai pažymi, kad jeigu darbuotojas visą darbo dieną praleidžia prie kompiuterių ekranų, kas valandą turi teisę daryti 10 minučių pertraukėles.

Paprastai darbo diena trunka 8 val. Tačiau ne visą šį laiką darbuotojai privalo dirbti. Jie gali ilsėtis pertraukėlių metu. Darbo teisės specialistai pažymi, kad jeigu darbuotojas visą darbo dieną praleidžia prie kompiuterių ekranų, kas valandą turi teisę daryti 10 minučių pertraukėles.

REKLAMA

Taigi, per įprastą 8 val. darbo dieną galima ilsėtis bent 80 minučių arba beveik 1,5 val.

Pertraukėlės darbo metu

Tuo metu socialiniame tinkle gyventojai diskutavo, kad ne visi darbdaviai leidžia ilsėtis darbo metu.

„Darbo metu geriu kavą, trumpai pasikalbu su kolegomis, kartais apsipirkinėju internetu. Viskas buvo gerai, kol nepasikeitė vadovė. Dabar ji gerti kavą ar užsiimti kitomis veiklomis leidžia tik pietų pertraukos metu.

Ar tikrai darbo metu, nepakeliant galvos, reikia tik dirbti?“ – klausė moteris.

Komentatoriai tikino, kad darbe būtinos pertraukėlės.

„Jeigu visą dieną sėdite prie kompiuterio ir nepakeliate galvos, pakenksite savo sveikatai.

Juk net gydytojai sako, kad reikalingos pertraukėlės pailsinti akims. O ir kavos ar arbatos puodelis tikrai nepakenks, juk ne valandą jį geriate“, – komentavo vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Kita komentatorė, dirbanti gamybos srityje, pasakojo, kad jos darbe visi darbuotojai ilsisi vienu metu.

„Negalime bet kada imti ir pasidaryti pertraukėlę, tačiau yra nustatytas laikas, kuomet visi darbuotojai ilsisi ir niekam dėl to nekyla problemų.

REKLAMA

O pertraukų metu darome, ką norime, vieni rūko, kiti geria kavą ar užkandžiauja“, – pasakojo moteris.

Pertraukėlių metu apsipirkinėja

Tačiau tikrai ne visi darbuotojai baiminasi darbo metu ilsėtis ar kitaip išnaudoti trumpas pertraukėles. Štai nemaža dalis darbuotojų darbo pertraukėles išnaudoja apsipirkimui internetu.

Pernai „Venipak“ užsakymu atlikta apklausa parodė, kad 24 proc. respondentų dažniausiai apsiperka savaitgalių vakarais.

REKLAMA
REKLAMA

39 proc. – darbo dienomis po darbo valandų. 17 proc. sakė internetu apsiperkantys iš ryto darbo dienomis.

O bene trečdalis lietuvių mėgsta apsipirkti būdami darbe: 14 proc. į internetines parduotuves užsuka per pertraukėles, o 12 proc. – per pietų pertrauką.

„Mobilieji įrenginiai ir augantis jų vartojimas suteikia galimybę internetu apsipirkti praktiškai bet kuriuo metu, net per pertrauką darbe.

El. komercijos srityje dirbantiems marketingo specialistams šie duomenys rodo, kad internete su patraukliais pasiūlymais pirkėją galima sugauti bene visada“, – tikino „Venipak“ atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne visi žino, kad turi teisę ilsėtis

Advokatė Evelina Kiznė priminė darbuotojams, kad, jeigu jie visą dieną dirba kompiuteriu, turi teisę į reguliarias 5–10 minučių trukmės pertraukėles kas valandą per visą 8 valandų darbo dieną.

„Šios pertraukos prasideda po pirmos darbo valandos ir tęsiasi kas valandą iki darbo dienos pabaigos. Jeigu darbo diena – ilgesnė ir trunka 12 valandų, per pirmąsias 8 valandas taikomos tos pačios pertraukų taisyklės, o likusį laiką darbuotojas turi teisę į 15 minučių pertraukėles kas valandą.

REKLAMA

Svarbu pabrėžti, kad šios pertraukėlės įskaičiuojamos į darbo laiką ir už jas mokamas įprastinis atlyginimas. Tokios pertraukos yra būtinos, siekiant mažinti nuovargį ir įtampą. Rekomenduojama per jas atlikti specialius akių bei fizinius pratimus darbo vietoje ar poilsio patalpose“, – komentavo advokatė.

Darbdaviai privalo užtikrinti teisę į poilsį

Anot E. Kiznės, darbdaviai privalo laikytis nustatytų higienos normų ir užtikrinti, kad darbuotojai gautų šias pertraukas.

REKLAMA

„Darbuotojams suteikiama galimybė pasirinkti, ar nori jomis pasinaudoti, tačiau būtina suprasti, kad šios pertraukos yra skirtos jų sveikatos palaikymui.

Darbdaviai, kurie nepaiso teisės aktų ir draudžia darbuotojams pasinaudoti pertraukomis, gali būti baudžiami administracine tvarka“, – įspėjo advokatė.

E. Kiznė atkreipė dėmesį, kad ne visi darbuotojai yra informuoti apie šią teisę, o kai kurie dėl įvairių priežasčių vengia jomis naudotis, bijodami atrodyti neproduktyvūs, išsiskirti iš kolegų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau svarbu pabrėžti, kad šios pertraukos yra pakankamai trumpos ir nesukelia didelio nepatogumo nei darbdaviui, nei kolegoms.

Todėl darbuotojai gali ir turėtų drąsiai rūpintis savo sveikata, naudodamiesi šiomis pertraukomis, kurios gali apimti trumpus pasivaikščiojimus iki poilsio zonos, vandens atsigėrimą ar tiesiog trumpą pertrauką nuo kompiuterio ekrano žiūrint pro langą“, – patarė advokatė.

tv3.lt

Dabar tik supratau...
Dabar tik supratau...
Kad darbas prie kompiuterio yra pats pavojingiausias ir labiausiai varginantis užsiėmimas. Šiknai augint reikia įdėti daug darbo...O visi kiti darbai xu..ine, galit art kad ir 12h be pertraukų...:DDD
Jei dirbi gamyboje tai yra tik pietu pertrauka 30 min, ir viskas toliau ari dirbant kompiuteriu sėdmaišiniai gali tūsint kava gert ar internetu apsipirkinėt . Jei darbas atliekamas stovint tai baigūs darba vos paeini nes kojos pavarge .
Prie ko cia tas kompiuteris
Prie ko cia tas kompiuteris
Zmones visa diena cechuose virtuvese visa diena stovi be pertrauku,o pas juos galvoij kompiuteris.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų