Dukros paruošimas mokslo metams Julijai praėjusiais metais prasidėjo daug anksčiau – tik baigiantis mokslo metams, ji pradėdavo po truputį pirkti reikalingas priemones, kad nesijaustų didelės pinigų sumos. Tačiau šiemet, kaip ji sako, paliko viską paskutinei rugpjūčio savaitei.
Kainų skirtumo – nepastebi
Išrūšiavusi tai, kas liko iš praėjusių mokslo metų ir ką dukra galės nešioti ateinančiais metais, ji nusprendė pasilikti šiuos daiktus ir įsigyti tik tai, ko trūksta.
„Kuprinės mes nepirksime, nes anksčiau pirkome ganėtinai brangią, bet gerą, tai jos mums užtenka, kuprinė tarnauja jau apie 4-5 metus. Mokyklinės uniformos irgi nepirksime, nes yra likusi iš praeitų metų, tai nebent mokslo metų eigoje jeigu išaugtų, pasikeisime į kitą, bet dabar neplanuojame“, – priduria Julija.
Pasak jos, mokymo priemonių kainos nėra žymiai pakilusios ir išlieka panašios kaip pernai. Nors ji pastebi įvairias akcijas, mokyklines prekes renkasi pirkti specializuotose kanceliarinių prekių parduotuvėse, nes, jos nuomone, ten siūloma geresnė kokybė, ir vengia jų įsigyti prekybos centruose.
„Sąsiuvinių kokybė yra kitokia – nepersigeria nei flomasteriai, nei parkerio rašalas. Šiais metais neišleidome šių pinigų niekur, bet mokyklinėms prekėms, mano manymu, tilpsime iki 50 eurų.
Kuprinės nereikia, uniformos nereikia, reikės tik sportinės aprangos – viršutinės dalies ir sportinių batelių. Perkant juos, manau sutilpsime su 60-80 eurų“, – atvirauja Julija ir priduria, kad praeitais metais dukros pratybos kainavo 50 eurų – jas iš anksto užsako mokytoja.
Kokybės ir kainos santykis
Julijos dukra naujus mokslo metus pradės naudodama tai, ką jau turi, o trūkstamus daiktus mama planuoja nupirkti vėliau. Anot mamos, kai dukra turi per daug daiktų, jie greitai išsimėto, ir ji jų nebesaugo bei netaupo.
„Dabar turiu sąrašą. Kai viską išsirūšiavome po praeitų mokslo metų, susirašiau ko trūksta ir ką reikėtų nusipirkti, bet jeigu trūksta piešimo sąsiuvinių 5 ar 10, aš juos nusipirksiu 3, o mokslo metų eigoje aš jų dar nupirksiu po truputėlį“, – pabrėžia mergaitės mama.
mokykla nereikalauja, kad tėvai pirktų naujas priemones, išskyrus pirmokus – jų tėvams pateikiami specialūs sąrašai su reikalingais pirkiniais: „Kadangi mano dukra eis į 4 klasę, tai jokių specialių sąrašų nėra“.
Julija dukrai Rūtai prieš mokyklą perka pagrindines priemones: parkerį, pieštukus, flomasterius, guašą, akvarelę, spalvotą popierių, kartoną ir žirkles. Tai esminiai dalykai, kurie kartojasi kiekvienais metais. Visgi pirmokams reikia įvairių priemonių – nuo prijuosčių spalvinimui su guašu iki stalų padėkliukų.
„Kartais eidama pastebiu akcijas ir sustoju pažiūrėti, tačiau stengiuosi nepirkti. Pavyzdžiui, kai specializuotoje parduotuvėje perku parkerį, jis kainuoja 8 eurus.
Tačiau šiais metais pamačiau tuos pačius parkerius mažmeninėje parduotuvėje su 50 proc. nuolaida, bet pradinė kaina buvo 16 eurų, tad nuolaida nebuvo tokia naudinga“, – sako ji ir priduria, kad jeigu pritaikytų nuolaidą, specializuotoje parduotuvėje vis tiek gautųsi ta pati kaina, o ten akcijų paprastai nebūna.
Patarė, kaip sutaupyti
Julija paklausta apie tai, kaip atrado tokios kokybės kuprinę, tarnaujančią kelis metus, sako, kad tokią kuprinę verta pirkti ne prekybos centre.
„Mes įsigijome kuprinę rankinių parduotuvėje. Iš pradžių pirkome paprastą kuprinę iš prekybos centro, tačiau jos užtrauktukai sunkiai veikė, pradėjo strigti, o petnešos nesilaikė tvirtai ir kuprinė buvo nekokybiška bei nepatogi. Už ją sumokėjome apie 80 eurų su akcija.
Kuprinė pasiteisino puikiai, nes naudojame ją jau tris ar keturis metus. Nors prekybos centruose tokios kuprinės yra pigesnės, specializuotoje parduotuvėje gauta kokybė buvo geresnė“, – sako moteris.
Ji taip pat pažymi, kad prastesnės kokybės produktai yra pigesni, o geresnės kokybės – brangesni. Pasak jos, kokybišką daiktą galima naudoti ilgiau, o prastesnės kokybės produktai dažnai greitai genda, todėl tenka pirkti naują, kas gali galiausiai kainuoti daugiau nei pirkti iš karto kokybišką prekę specializuotoje parduotuvėje.
„Nereikia prisipirkti visko vienu metu, tada tikrai pavyks sutaupyti, nes kai priperki labai daug, vaikai be reikalo eikvoja, pavyzdžiui, kad ir tą patį piešimo popierių, nes reikia ir naudoja, o tiek daug neturėtų – pasaugotų“, – patarimą siunčia Rūtos mama.