VRK sako, kad tokiu atveju būtų apgaudinėjami rinkėjai, o teismas iš esmės tą ir patvirtino.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Petras Gražulis savo gyvenimo be nuolatinių teismų, ko gero, jau nebeįsivaizduoja.
Šį kartą jis kreipėsi į teismą, nes rinkimų komisija neleido jam kandidatuoti į Seimą. Priežastis paprasta – jis pašalintas po apkaltos ir jam galioja 10 metų draudimas būti Seimo nariu. Bet Gražulis turi savitą įstatymų interpretavimą.
„Kandidatuoti tegul leidžia, kaip ir Konstitucijoje pasakyta, o jeigu išrinks, tada jau... Seimas tegul atskiru nutarimu sprendžia. Pažiūrėkit, o kiek Seimo narių pasitraukia? Va, Karbauskis pasitraukė“, – kalba Europos parlamento narys Petras Gražulis.
Kitaip tariant, europarlamentaro mandatą ir solidžią algą turintis Gražulis sugalvojo, kaip pagudrauti ir apgauti rinkėjus. Nori įsirašyti į sąrašą, kad taip pritrauktų daugiau balsų, nors pats supranta, kad negali būti seimūnu.
„Vesdamas partiją tikrai galiu vieną kitą procentą atnešti partijai. Vienas dalykas. Jeigu mane išrenka į Seimą, tai tada, jau pagal Konstituciją, Seimas sprendžia, atskiru nutarimu, leisti man, ar neleisti, kadangi padaryta apkalta. Jeigu neleis – vietoj manęs ateina kitas Seimo narys. Aš čia nieko neapgaunu. Visiškai sąžiningai“, – pasakoja Gražulis.
Būtų apgaudinėjami rinkėjai
Visgi VRK pirmininkė sako aiškiai – tai būtų rinkėjų apgaudinėjimas.
„Lygiai taip pat neregistruojame ir tų, kurie yra per jauni, t.y. jaunesni negu 21 metai, nes irgi yra reikalavimas, taip pat neregistruojame, jeigu yra kažkokie kiti reikalavimai, tiesiog negali būti Seimo nariu, tai reiškia, negali būti renkamas, kitu atveju būtų rinkėjai apgauti“, – komentuoja Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Lina Petronienė.
Nors Gražulis, kone dėl visko kaltina konservatorius, bet trijų teisėjų kolegija nusprendė, kad jis neteisus.
„Pareiškėjui yra teisėtai pritaikytas draudimas, neleidžiantis buvusiam Seimo nariui, kurio mandatas buvo panaikintas apkaltos proceso tvarka, kandidatuoti Seimo rinkimuose“, – skelbia Teisėja Veslava Ruskan.
„Po žeme aš būsiu po 10 metų. Paksą pakorė jie ir mane jie karia. Šitas, kaip žmonės jį vadina, prostituciniu teismu“, – piktinasi europarlamentaras.
Nors Gražulio byla atrodo akivaizdi daugeliui, teisiantis dirbti turėjo tiek rinkimų komisijos darbuotojai, tiek ir teismas.
„Iš tiesų, tai pakankamai laiko, galima sakyti, kad sugaišta, bet tai yra tokia demokratija, tokios teisinės normos. Būtų labai keista, jeigu VRK priimtų sprendimą ir niekas negalėtų jo ginčyti“, – teigia L. Petronienė.
Teisingumas Gražuliui svarbiau
Na, o pats Gražulis prieš posėdį sakė, kad jam šis procesas kainavo tik laiką.
„Patys viską rašėm, neėmėm net advokato. Su Puteikiu dviese rašėm. Aš diktavau, jis rašė. Man atrodo, kad dabartinė valdančioji dauguma, čia būtų Landsbergis, jis bet ką laimėtų“, – kalba Petras Gražulis.
Paklaustas, kelintą teismą per savo gyvenimą europarlamentaras pralošė, sako, kad, tikriausiai, jau galima skaičiuoti dešimtimis.
„Sovietmečiu pirmas buvo 82-ais metais. O po to visus kitus. Neskaičiavau. Dešimtimis jau greičiausiai“, – komentuoja P. Gražulis.
Tiesa, Gražulis be vietos politikoje neliks – galės toliau būti šiltoje vietoje Europos parlamente, kurią jam patikėjo rinkėjai.
„Taip, jeigu žmogiškai paėmus, man ten šilčiau, ir geriau Europos parlamente, gal nervus mažiau gadina. Bet teisingumas man yra svarbiau“, – sako Petras.
Gražulis šiuo metu vis dar teisiamas byloje, kur yra kaltinamas gėjų įžeidimu. Pernai jis buvo pripažintas kaltu ir dėl piktnaudžiavimo, kai rūpinosi su juo siejamos koldūnų įmonės „Judex“ reikalais. Dar Gražulis sako, kad eis bylinėtis su Tapinu, kuris viešai pareiškė, kad Gražulis turi meilužį, vardu Dobilas.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje.