• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nacionalinėje sporto agentūroje (NSA) kiekvieną mėnesį pagerbiami aukštus rezultatus pademonstravę Lietuvos sportininkai, o šįkart tarp tokių buvo ir bronzos medalius pasaulio ir Europos čempionatuose iškovojęs irkluotojas Žygimantas Gališanskis.

Nacionalinėje sporto agentūroje (NSA) kiekvieną mėnesį pagerbiami aukštus rezultatus pademonstravę Lietuvos sportininkai, o šįkart tarp tokių buvo ir bronzos medalius pasaulio ir Europos čempionatuose iškovojęs irkluotojas Žygimantas Gališanskis.

REKLAMA

32-ejų metų sportininkas šias metais visiškai persikvalifikavo į pakrančių irklavimą, kuris pasižymi didesne netikėtumo galimybe ir ekstremaliomis situacijomis.

2022 m. Ispanijoje lietuvis triumfavo Europos pakrančių irklavimo čempionate, o šį sezoną užfiksavo dvigubą dublį – iš Europos ir pasaulio čempionatų parsivežė bronzos medalius.

Pakrančių irklavimas turėtų būti įtrauktas į 2028 m. Los Andželo žaidynių programą, o kvalifikacijos taisyklės turėtų paaiškėti artėjančių metų pavasario pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt su Ž. Gališanskiu kalbėjosi apie šiuos besibaigiančius metus, išskirtinį pakrančių irklavimą ir olimpinę svajonę.

REKLAMA

Pirmieji tokie metai irklavime 

Žygimantai, kokie jums buvo šie pamažu į pabaigą judantys 2024-ieji?

Metai buvo gana išskirtiniai, nes visiškai perėjau nuo klasikinio irklavimo į pakrančių irklavimą. Viskas pasiruošimas prasidėjo dar pavasarį – prieš pasaulio čempionatą. Visą vasarą skyriau tik pakrančių irklavimui. Anksčiau, būdavo, kad bandydavau suspėti ir ten, ir ten. Šiemet pilnai susikoncentravau ir daug treniruočių buvo padaryta irkluojant Baltijos jūroje Klaipėdoje. Rezultatai – bronzos medaliai iš Europos ir pasaulio čempionatų. Kol kas per ketverius metus dalyvavau 6 čempionatuose ir visuose patekau į „Top 4“. Aišku, reikia toliau tobulinti savo pasiruošimą.

REKLAMA
REKLAMA

Galima sakyti, kad tai buvo jūsų sėkmingiausi metai jūsų sportinėje karjeroje?

Sąlyginai taip. 2022 m. pavyko laimėti Europos čempionatą, todėl auksas vis tiek yra geriau. 2021 m. Europos čempionate laimėjau du bronzos medalius – trumpoje ir ilgoje distancijoje. Šie metai geriausi, nes iš pasaulio čempionato pavyko parsivežti pirmą medalį.

Visi matome galutinius sportininkų pasiekimus, tačiau nematome jų įdėto darbo. Kiek jums reikėjo įdėti pastangų einant link šių apdovanojimų?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikrai darome daug treniruočių – sportuojame 6–7 dienas per savaitę. Būna tikrai sudėtingų sąlygų – Klaipėdoje banguotumas buvo tikrai didelis. Atrodo, net nesinorėtų eiti irkluoti, kartais tai atrodo netgi pavojinga. Bet išeini, atlieki treniruotę, patiri daugiau ekstremalumo. Bangos tave „daužo“, „kala“, kas tikrai nėra smagu ir komfortabilu. Pavyzdžiui, ežeriniam irklavime tau niekas netrukdo. Pakrančių irklavimas labai išvargina nervų sistemą.

REKLAMA

Kodėl tuomet pasirinkote šį, atrodytų, sudėtingesnį irklavimą?

Manau, tai man tinka labiau fiziologiškai. Jau nuo pat pirmų pasaulio čempionatų pakrančių irklavime buvau tarp geriausiųjų ketvertų, nors dalyvių buvo 40 ar 50. Esu labiau greitesnio ir staigesnio tipo sportininkas, turiu daugiau vadinamų greitųjų skaidulų. Man tinka trumpesnės distancijos – pakrančių irklavime distancija yra 500 m, o klasikiniame irklavime – 2 000 m.

Planuose – olimpinės žaidynės ir medalio siekis 

Kiek ilgai jūsų sporto šakoje galima išlikti aukštumoje?

REKLAMA

Tikrai dar bent keturis metus (šypsosi). Jeigu rimtai, labai sunku pasakyti. Mūsų sporto šakoje dominuoja vyresni sportininkai – jauni sportininkai medalių nelaimi. Tai yra pakankamai brandaus amžiaus reikalaujantis sportas, nes reikia mokėti valdyti bangas ir turėti patirties.

Pakrančių irklavimas bus Los Andželo olimpinių žaidynių programoje. Kokios mintys dėl 2028 m. žaidynių?

Dabar laukiame kitų metų pavasarį vyksiančio kongreso, kuriame bus paskelbta, kaip bus kvalifikuojamasi į žaidynes. Aš vietos žaidynės sieksiu vienvietės valties klasėje. Norėčiau, kad mūsų Lietuvos vyrų ir moterų dvivietės įgulos taip pat išliktų tų pačių sudėčių, kadangi jiems pavyksta puikiai susiderinti ir pasiekti gerų rezultatų. Galbūt atsiras ir dar daugiau lietuvių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turite svajonę ne tik dalyvauti olimpinėse žaidynėse, bet ir parsivežti istorinį medalį?

To ir norėtųsi – kasmet Europos ir pasaulio čempionatuose laimėti medalius ir taip keliauti link olimpinių žaidynių.

Po pagerbimo ceremonijos ilgai kalbėjotės su Švietimo, mokslo ir sporto ministre. Apie ką kalbėjotės?

Su ministre kalbėjome apie panašius dalykus – apie ateinantį kongresą. Šiuo metu mus laiko ne olimpine rungtimi, nors už 4 mėnesių mes jau būsime olimpinėje šeimoje. Taip išsispręs finansiniai klausimai ir viskas po truputį juda gera linkme. Taip pat ministrei pasakojome apie pakrančių sportą. Jai, kaip ir jums, buvo įdomu, kodėl pasirinkau būtent šią sportą šaką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų