Šalies pareigūnai nieko dažnai negali padaryti, nes bausmė už vagystę skiriama tik tuo atveju, kai pasiekia dideles tūkstantines sumas. Todėl pirkėjams dažniau tenka taikstytis su rakinamomis prekėmis.
Praktika rakinti prekes parduotuvėse tampa vis dažnesnė Jungtinėse Valstijose. Neretai parduotuvės konsultantas pirkėjui atrakina net tokias elementarias prekes kaip mišinėlius kūdikiams, skalbimo miltelius ar dantų pastą.
Taip parduotuvės bando gintis nuo siaučiančių vagių, o ypač prabangių prekių parduotuvės.
Parduotuves ėmė masiškai plėšti netgi ilgapirščių grupės, kurios įsiveržia ir griebia viską, kas papuola po ranka.
Mažmeninės prekybos saugumo tyrimas atskleidė, kad prekybininkų nuostoliai nuo 2021 iki 2022 metų paaugo penktadaliu. Situaciją komplikuoja ir tai, kad valstijose galioja aukšta pavogtų daiktų ar pinigų sumos kartelė, nuo kurios gresia teistumas.
Pavyzdžiui, Kalifornijoje nusikaltimas bus fiksuojamas nuo 950 dolerių, o Teksase ir kitur – nuo 2500 dolerių. Taigi vagys dažnai nusitaiko į naujausią ir brangiausią „Apple“ telefoną, kuris už Atlanto kainuoja 1600 dolerių. Štai Lietuvoje teistumas gresia žmogui, kuris pavogė daiktą ar sumą, siekiančią vos 250 eurų, kas prilygtų vos 270 dolerių.
Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
O dirbti pas mus nereikia - nori dirbi, nori važiuoji į susišaudymus. Na jei nenori važiuoti, tai išveža.
0.5 litro originalios Stoličnos turi tiek sveikatos, kad jokios sistemos nebereikia. Įkali ir gyvenimo kokybė iš karto kosmose, sputnik tiesiog.
Ir visi labai išsilavinę, Lenino raštus vis dar sekcijose laiko. Tupi amerikonai nežino kokie išmintingi buvo Leninas ir Stalinas. Na nėra pas juos išsilavinimo, nėra.