Deputatės teigimu, galimas atlyginimų sumažinimas – dėl mokesčių didinimo įstatymo projekto.
„Mokesčių didinimo įstatymo projektas numato mokesčius, skirtus karo reikmėms padidinti iki 5 proc., o piliečiai į valstybės biudžetą turėtų paaukoti 3,5 proc. nuo savo atlyginimo“, – kalbėjo G. Vasilčenka.
„Atitinkamai nukentės visi samdomi darbuotojai, valstybės tarnautojai, kurie dirba oficialiai ir gauna oficialius atlyginimus“, – sakė ji.
G. Vasilčenka priminė, kad įstatymo projektą jau pasirašė Aukščiausiosios Rados pirmininkas Ruslanas Stefančukas ir perdavė jį prezidento kanceliarijai.
TVF padidino Rusijos ekonomikos augimo prognozę ir sumažino Ukrainos
Tarptautinis valiutos fondas (TVF) spalį pranešė padidinusi 2024 metų Rusijos ekonomikos augimo prognozę, nes didžiulės vyriausybės išlaidos, skirtos karui Ukrainoje, yra stiprus ekonomikos stimulas.
Organizacija taip pat pablogino prognozę Ukrainai, kurios ekonomiką ir infrastruktūrą nusmukdė dvejus su puse metų trunkantis karas.
Abi šalys karui išleidžia didžiules sumas, o Maskvos išlaidos padėjo ekonomikai stipriai augti nepaisant Vakarų sankcijų.
Savo naujausiose prognozėse TVF teigia manantis, kad 2024 metais Rusijos ekonomika išaugs 3,6 proc., palyginti su ankstesne 3,2 proc. prognoze.
Tačiau jis sumažino kitų metų augimo prognozę nuo 1,5 proc. iki 1,3 proc. dėl didėjančių ekonominių problemų požymių.
Rusijos centrinis bankas ne kartą įspėjo apie vyriausybės karinių išlaidų keliamą pavojų, teigdamas, kad ekonomika jau eilę mėnesių „perkaista“.
Didelė infliacija – 8,6 proc. rugsėjį – ir didelis darbo jėgos trūkumas taip pat kelia ekonominį galvos skausmą Maskvai.
Šį mėnesį prezidentas Vladimiras Putinas pripažino, kad rekordiškai žemas 2,4 proc. nedarbas Rusijoje yra „ribojantis veiksnys“ šalies augimo perspektyvoms.
Siekdamas suvaldyti infliaciją, centrinis bankas padidino palūkanų normas iki 19 proc. ir penktadienį vyksiančiame palūkanų normų nustatymo posėdyje gali jas dar kartą padidinti.
Rusijos finansų ministerija pasiūlė kitais metais karines išlaidas padidinti beveik 30 proc. iki maždaug 145 mlrd. dolerių, o bendros išlaidos gynybai ir saugumui turėtų sudaryti apie 40 proc. valstybės išlaidų.
TVF taip pat sumažino Ukrainos ekonomikos perspektyvą, nes jos gali laukti iki šiol sunkiausia karo žiema. Jis prognozuoja 3,0 proc. augimą šiais metais, palyginti su balandžio mėnesį skelbta 3,2 proc. prognoze, ir sumažino kitų metų plėtros perspektyvą nuo 6,5 proc. iki 2,5 proc.
JT teigimu, dėl Rusijos bombardavimų Ukrainos infrastruktūrai padaryta dešimčių milijardų dolerių žala, o maždaug trečdalis gyventojų buvo priversti palikti savo namus, be to, milijonai jų iš viso paliko šalį.
Kyjivas yra priklausomas nuo Vakarų rėmėjų ir tarptautinių organizacijų, tokių kaip TVF, finansinės paramos, kad išsaugotų savo ekonomiką ir palaikytų kasdienes vyriausybės išlaidas.
Ukraina planuoja kitais metais gynybai ir saugumui skirti daugiau kaip 60 proc. viso valstybės biudžeto.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!