Ruoniukas išskirtinis – rudenį tokių mažylių dar nebuvo pasitaikę.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Gyvūnų reabilitacijos centre, Lietuvos jūrų muziejuje, iš vandens kyšo ruoniuko galva. Mažylis sutrikęs – jo baseine, kuriame linksmai turškėsi porą mėnesių, staiga ima mažėti vandens. Ir kai po pusvalandžio jo visai nebelieka, atvažiuoja biologų automobilis, kurio priekaboje dėžė.
Tada biologas Arūnas Grušas į ruoniuko baseiną nuleidžia kopėčias. Tuo, jog kažkas braunasi į jo laikinus namus, ruonis visai nesidžiaugia.
Biologai pasiima specialų tinklą, į kurį ruonį įvynioja. Dabar ruoniuką reikia iš baseino iškelti. Vis tik, beveik 50 kilogramų svorio mažylį ištraukti nėra taip paprasta.
„Na va, paimk tą virvę ir palaikyk“, – ragino darbuotojai vieną kolegą.
Tinkle spurdantis ruoniukas ir toliau protestuotoja.
„Oi, koks tu sunkus“, – pakėlęs ruonį sakė biologas.
Nors ir sunku, biologai ruoniuko svoriu džiaugiasi. Kai rugsėjį mažylį Baltijos bangos išmetė į mūsų pakrantę, jis svėrė vos 18 kilogramų.
„Dabar jis sveria 47 kilogramus. Gražus vaikutis, labai greitai augo. Tikrai mielas, nebuvo agresyvus ir, kaip nekeista, apetitas buvo labai geras. Na tik pradžioj, kol sirgo, buvo prasčiau. O po to, kai pasitaisė, tai ėdė labai gerai. Kad visi ruoniukai būtų tokie kaip jis, tai būtų malonu dirbti“, – kalbėjo Lietuvos jūrų muziejaus biologas Arūnas Grušas.
Tad visa ši jau pasveikusio ruoniuko kelionė yra į laisvę. Tiesa, iš pradžių dar reikės ištverti kelias valandas dėžėje.
Mažylis išskirtinis. Rudenį bangų išmestų ruoniukų biologų praktikoje dar nebuvo pasitaikę. Nusilpę mažyliai įprastai krante atsiduria pavasarį, neseniai gimę. Vasarą praleido jūroje, tačiau ligų nukamuotas rugsėjo pabaigoje išsikapanojo į paplūdimį. Tad šis atvejis įrodo, kokia užteršta yra Baltija. Vis tik patirtis jūroje padės mažyliui lengviau išgyventi į ją sugrįžus.
„Jis jau jūrą yra matęs, jis jau yra gyvenęs pusę metų jūroje ir maitinasi visokia žuvimi. Aš manau, kad jis Baltijos jūroje vėl greit pripras“, – teigė A. Grušas.
Tad ruoniukas su visa dėže keliauja į laivą, kuris jį nugabens tolyn jūron ir biologai mažylį išleis.
„Tą dėžę pristumsime prie anos, kai atplauksime į vietą. Ruoniuką perkelsime į tą antrą transportinę dėžę, tada tas įeis ir, kai nusileis šita dėžė, su virve iškelsime antras dureles ir jis galės ramiai išplauki į jūrą“, – sakė biologas.
Ruoniukas visiems pamojuoja peleku ir paskutinė jo kelionės į laisvę atkarpa prasideda. Biologai filmuoja ir kaip mažylis neria į gimtosios Baltijos bangas.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.