Mažoje metalo lentelėje – vardas, pavardė, gimimo, suėmimo ir egzekucijos datos, taip pat gali būti data, jeigu sovietinių represijų auka buvo reabilituota, jeigu pripažinta, kad žmogus neturėjo nieko bendra su tuo dėl ko buvo apkaltintas ir nužudytas. Lentelėje daug tuščios vietos, kur galėtų būti aukos nuotrauka, taip norima parodyti – asmenybė nebuvo svarbi valdant terorui. Projekto iniciatoriai sako norėję pažadinti sąžinę.
„Žmonės vaikštinėja po miestą, kur buvo nužudyta dešimtys, šimtai tūkstančių žmonių, ir jie nemato to jokių pėdsakų. Nors mūsų atmintyje išlikęs teroro valstybės pėdsakas. Žmonės stebisi, vaikai klausinėja – kas tai, kodėl, už ką“, – kalbėjo organizacijos „Memorial“ vadovas Arsenijus Roginskijus.
Pasak iniciatorių, jie kabina lenteles ne su garsių artistų, poetų, menininkų vardais, apie juos žmonės daugiau ar mažiau žino, įmažina paprastus žmones, represijų aukas.
Nemažai maskviečių tam pritaria, tik sako lentelės turėtų būti labiau matomos.
„Lentelė turėtų būti labiau krentanti į akis, o tokios, jeigu nežinai, gali ir nepastebėti. Kita vertus, gerai, kad mes prisimename“, – sakė maskvietė Svetlana Lipskaja.
Sovietinės represijos, pasidėjusios po spalio perversmo pražudė šimtus tūkstančių žmonių. Režimai vienas iš kito sėkmingai perėmė žudymų estafetę, o NKVD, kurios įpėdinės KGB ir dabartinė Rusijos saugumo tarnyba, suklastojo daugybę melagingų kaltinimų.