• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Regioninėje Telšių ligoninėje įvykęs incidentas, kai paauglys su 41 laipsnio temperatūra buvo apžiūrėtas lauke ir išleistas namo, sukėlė nemenką susirūpinimą, nes esą vėjaraupiais sergančiu vaiku nebuvo tinkamai pasirūpinta. Gydymo įstaiga paaiškino, kodėl taip nutiko. 

4

Regioninėje Telšių ligoninėje įvykęs incidentas, kai paauglys su 41 laipsnio temperatūra buvo apžiūrėtas lauke ir išleistas namo, sukėlė nemenką susirūpinimą, nes esą vėjaraupiais sergančiu vaiku nebuvo tinkamai pasirūpinta. Gydymo įstaiga paaiškino, kodėl taip nutiko. 

REKLAMA

15-mečio mama „Facebook“ grupėje „NEPATIKIMI ASMENYS“ pasidalino kovo 12-os dienos įvykiu Regioninės Telšių ligoninės priimamajame, kai vaikas gydytojos buvo apžiūrėtas lauke su 41 laipsnio temperatūra bei išsiųstas namo, nors, pasak mamos, sūnaus būklė sparčiai blogėjo. 

„Aš atvykau ne į parduotuvę, aš atvykau pagalbos savo vaikui ir tikrai likau šokiruota tokiu elgesiu. <...> Gerbiu aš medikų darbą ir tikrai netikėjau, kad man taip gali nutikti“, – piktinosi paauglio mama.  

Tiesa, mama tikino, kad Respublikinės Šiaulių ligoninės reakcija į pacientą buvo visiškai priešinga, vaikas beveik savaitę buvo gydomas ligoninėje. 

Naujienų portalas tv3.lt kreipėsi į abi gydymo įstaigas, kuriose lankėsi mama su nepilnamečiu, kad išsiaiškintų, kodėl taip skyrėsi gydytojų reakcija. 

Vaiką apžiūrėjo lauke ir paleido

Prieš kelias dienas iki apsilankymo Regioninėje Telšių ligoninėje paauglys susirgo vėjaraupiais. Kaip mama pastebėjo, būklė labai sparčiai blogėjo, temperatūra kilo, bėrimų daugėjo, galiausiai vaikas esą pajautė, kad sunku kvėpuoti. 

„Susisiekiau su gydytoja, kuri nurodė, kaip elgtis būklei blogėjant, kad labai reikia stebėti, nes tokio amžiaus paaugliai labai sunkiai perneša [vejaraupius – tv3.lt] ir dažnai komplikuojasi į pneumoniją“, – tikino mama. 

REKLAMA
REKLAMA

Temperatūrai pakilus iki 41 laipsnio, mama su paaugliu skubiai vyko į Regioninės Telšių ligoninės Skubiosios medicininės pagalbos skyrių, tačiau liko nustebinta gydytojų ir personalo elgesiu. 

„Registratorė prašė sūnaus atsitraukti šiek tiek, sūnus atsitraukė (registratorei priekaištų neturiu, maloni panelė). Tada man bestovint prie langelio tuoj pat pasirodė ponia gydytoja, kuri rankų mostais ir tardama „eik, eik, eik“ išvarė sūnų lauko link. 

REKLAMA

Manęs ji net nematė ir, manau, nesuprato, kad aš jo mama, tik eidama iš paskos pradėjau sakyti: nejaugi jūs jį išvarote lauk ir apžiūrėsite su tokia temperatūra lauke. Jos atsakymas buvo: taip, ir aš su trumpomis rankovėmis. Man nesuvokiama“, – socialiniame tinkle rašė moteris. 

Galiausiai, anot mamos, šeimai buvo pasakyta vykti į Šiaulius arba Klaipėdą, nes vėjaraupiai labai užkrečiami ir per daug rizikinga likti Regioninėje Telšių ligoninėje, o vaiko būklė esą ne kritinė. 

REKLAMA
REKLAMA

Regioninė Telšių ligoninė paaiškino, kodėl nepilnametis apžiūrėtas lauke

Oficialiame atsakyme naujienų portalui tv3.lt teigiama, kad situacija Regioninės Telšių ligoninės administracijai žinoma ir šiuo metu yra atliekamas vidinis patikrinimas, todėl detaliai pakomentuoti situacijos negali.  

Atkreipiamas dėmesys, kad šiuo atveju Skubiosios medicinos pagalbos skyriuje, kuriame lankėsi mama su sūnumi, buvo nemažai pacientų. 

„Vaikų ligų gydytojos apžiūros laukė 2 vaikai, izoliacinė palata taip pat buvo užimta. Kadangi jaunuolis buvo su akivaizdžiais infekcinės ligos požymiais, jo buvo paprašyta gydytojos palaukti kiek atokiau (bendroje erdvėje) nuo kitų pacientų“, – rašo ligoninės administracija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors esą jokiais atvejais pacientai negali būti apžiūrimi lauke, šiuo atveju esą turėjo būti taikomos visos izoliacinės priemonės. Mat vėjaraupiai yra ypač greitai per orą plintanti liga. 

„Pacientas turėjo būti izoliuotas atskiroje patalpoje atskirai nuo kitų pacientų ir informuotas apie kvėpavimo takų infekcijų prevencijos ir asmens higienos priemones.

Gydytoja, ateidama apžiūrėti pirmiau atvykusių vaikų, bendroje erdvėje pamačiusi jaunuolį, paprašė kartu išeiti į lauką pasikalbėti. Lauke gydytoja paėmusi jaunuolio ranką įvertino pulsą, identifikavo, kad paciento būklė yra nekritinė (nėra grėsmės vaiko gyvybei). 

REKLAMA

Todėl rekomendavo mamai nedelsiant vykti į kitą gydymo įstaigą, teikiančią aktyvaus gydymo paslaugas infekcinėmis ligomis sergantiems vaikams. Ši informacija atžymėta ir paciento medicininiuose dokumentuose“, – nupasakojama situacija. 

Sureagavo Respublikinė Šiaulių ligoninė

Tiesa, nepraėjus nė pusvalandžiui po apsilankymo ligoninėje nepilnamečio temperatūra vėl ėmė kilti. Todėl sūnų vežė į Respublikinę Šiaulių ligoninę, kur nepilnamečiu jau esą buvo pasirūpinta. 

„Paguldė sūnų į ligoninę, dveji antibiotikai, lašelinės, tik po 6-ių dienų paleido ir dar antibiotikus gėrė 4 dienas. Čia, pagal ponią gydytoją, vėjaraupiai be komplikacijų“, – ironizavo ji. 

REKLAMA

Vis dėlto Regioninės Telšių ligoninės atstovai atkreipė dėmesį, kad antibiotikų skyrimas ir hospitalizacija nepatvirtina paciento kritinės būklės. 

„Žinoma, sergant vaikams, visi tėveliai susiduria su dideliu stresu ir neretai tai tampa įtemptų situacijų priežastimi. Gaila, kad gydytojams dažnu atveju tenka ne tik gydyti, bet ir užtikrinti kitų pacientų saugumą“, – akcentuoja Telšių ligoninės atstovai. 

O štai Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus patarėja viešiesiems ryšiams Eva Jagminaitė-Kazlauskienė teigia, kad yra aiškios taisyklės, kurių privalo laikytis tėvai ir vaikai, atvykę dėl užkrečiamos ligos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tėvai, besikreipiantys su vaikais dėl bėrimų, atvykę prie durų turi paskambinti ir sulaukti med. darbuotojo, kuris įvertina, ar bėrimai galėtų būti infekcinės kilmės“, – atkreipdama dėmesį, jog įvertinama ne po drabužiais esanti oda, o vizualiai iškart pastebimi bėrimai Respublikinės Šiaulių ligoninės politiką aiškino ji. 

Taip pat esą tėvelių paklausiama apie karščiavimą ir galimus kontaktus.

„Įtarus, jog vaikas gali būti išbertas dėl infekcinio susirgimo, darbuotojas pacientą per atskirą įėjimą nukreipia į Vaikų skubios medicinos pagalbos skyriuje esančią izoliacinę palatą. Ten vyksta išsami apžiūra ir teikiama visa medicininė pagalba“, – laiške naujienų portalui tv3.lt pabrėžia Eva Jagminaitė-Kazlauskienė. 

Aukok
REKLAMA
41 laipsnis ir būklė ne kritinė??? Vyt tą daktarę daržų ravėti, o ne vaikus gydyti. Patarė vežti kažkur? O jei tėvai mašinos neturi? Sugyvūlėjo mūsų medicina galutinai
o tai ką ten nustatinėti
o tai ką ten nustatinėti
vėjaraupiai. jei ligoninė infekcinių ligų skyriaus neturi, niekuo padėti negali. net jei ir yra komplikacijos ir plaučių uždegimas, tokio paciento į vidaus ligų skyrių guldyti negalima. apskritai, jei jau būklė tokia bloga, kvieti greituškę, jie įvertins būklę ir žinos, kur vežti.
Vistiek nežmoniška
Vistiek nežmoniška
Vaistų bent galėjo suleisti nuo temperatūros prieš išvarant bastytis kitos ligoninės beieškant. Galų gale informuoti gyventojus kur su kokiom ligom važiuoti kad nesibastyti paieškose
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų