„Turbūt netgi 25 proc. maisto pramonėje sudaro eksportas. Tarptautinė prekyba pirmiausiai leidžia išnaudoti kiekvieno gamintojo konkurencinius pranašumus“, - laidoje „Žvilgsnis“ kalbėjo V. Juščius.
Lietuva eksportavo pirmą mėsos produkcijos krovinį į Jungtines valstijas, o po kelerius metus trukusių derybų Kinija patvirtino dokumentus, kurie leis į šią šalį eksportuoti lietuviškus pieno produktus. Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos direktorius Egidijus Mackevičius teigia, kad lietuviški mėsos gaminiai JAV jau žinomi, todėl bus lengviau įsiskverbti į rinką.
„JAV rinka tikrai mums svarbi. Dabar vienintelė reali alternatyva – eksportas į trečiąsias šalis. Mes Ameriką matome, kaip vietą, kur galėtume vežti savo gaminius, kurie jau yra žinomi. Įėjimas į Amerikos rinką turėtų būti daug lengvesnis, nes jau skonio savybės yra žinomos, dabar reikia dirbti marketingo linkme“, - teigė E. Mackevičius.
Tuo tarpu Vilkyškių pieninės vadovas Gintaras Bertašius teigia, kad į Kiniją eksportuoti ketina nebent produktus, skirtus tolimesniam perdirbimui.
„Kinijos rinką matome šiek tiek kitaip, nei mėsos perdirbėjai Amerikoje. Mes galėtume eksportuoti industrinius produktus tolimesniam perdirbimui. Tai galėtų būti sausi pieno produktai ir tam tikrų rūšių sūriai. Kitų produktų kol kas mes nematome galimybių eksportuoti“, - kalbėjo G. Bertašius.