• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį uostamiesčio Savivaldybėje įvykusiame Klaipėdos miesto švietimo darbuotojų profesinės sąjungos forume mokytojai prabilo apie naujas protesto akcijas.

REKLAMA
REKLAMA

Pavasarį per Lietuvą nuvilnijusius pedagogų streikus kai kas jau spėjo pamiršti, tik - ne streikavusieji Klaipėdos mokytojai.

Profsąjungos pirmininkės Laima Juknienė teigia, kad streikavusieji Klaipėdos pedagogai - vieninteliai likę Lietuvoje, kuriems už streiko dienas atlyginimai 100 proc. nebuvo išmokėti: daugumoje streikavusiųjų mokyklų mokytojams buvo sumokėta tik 50 proc. atlyginimo.

REKLAMA

Pedagogė akcentavo, kad kitos savivaldybės, anksčiau „nuskriaudusios už Lietuvos ateitį kovojusius mokytojus“, atkreipė dėmesį į balandžio mėnesį Seimo priimtą rezoliuciją, raginančią streikavusiesiems sumokėti atlyginimus 100 procentų ir tai padarė. Esą vienintelė Klaipėdos savivaldybė Seimo valią ignoravo, teisindamasi, kad dokumentas - rekomenduojamojo pobūdžio.

REKLAMA
REKLAMA

Tiek Klaipėdos apskrities viršininko pavaduotoja Raisa Minčinauskienė, tiek uostamiesčio mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė tvirtino, kad visi pinigai, iš kurių mokytojams mokami atlyginimai, yra švietimo įstaigų direktorių dispozicijoje. Esą būtent jie savarankiškai priėmė sprendimus neišmokėti pilnų atlyginimų streikavusiesiems, o pastarieji su tuo sutiko. Tuo tarpu mokytojai, o taip pat forume dalyvavę miesto Tarybos bei Seimo nariai tvirtino, kad mokyklų vadovai sprendimus nesumokėti viso atlyginimo streikavusiesiems priėmė vadovaudamiesi apskrities ir miesto valdžios politine valia.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Aleksas Bružas piktinosi, esą Lietuvoje nėra matęs „daugiau tokių arogantiškų, pasipūtusių klerkų, kokie sėdi Klaipėdos savivaldybėje“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kalbamės kaip kurčias su nebyliu. O jei pasidomėsit, kokioms partijoms priklauso mokyklų vadovai, pamatysite dar įdomesnį vaizdelį. Reikia atimti iš savivaldybių teisę skirti, bausti ir atleisti mokyklų vadovus, nes kitaip nesibaigs visas šis cirkas“, - kalbėjo A. Bružas.

REKLAMA

Beveik dvi valandas trukusi diskusija buvo bevaisė. Profsąjungiečiai, miesto mokyklų vadovai, Apskrities administracijos bei Klaipėdos savivaldybės administracijos vadovai žarstė vieni kitiems kaltinimus, tačiau mokytojai atsakymo, kurio tikėjosi, taip ir nesulaukė.

Profsąjungos pirmininkė Laima Juknienė pranešė, kad iš miesto valdžios ir streikavusių mokyklų vadovų pedagogai atsakymo, ar trūkstami pinigai bus išmokėti, lauks iki rugsėjo 20 dienos. Jeigu bus gautas neigiamas atsakymas, profsąjunga žada streikus rengti atskirose mokyklose, tarp kurių paminėtos Liudviko Stulpino, Gedminų, Sendvario, „Santarvės“ pagrindinės, Hermano Zudermano vidurinė ir kt.

Profsąjungos duomenimis, įspėjamajame mokytojų streike dėl didesnių atlyginimų iš viso dalyvavo 17, neterminuotame - 16 uostamiesčio švietimo įstaigų.

Laima Švedaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų