Lietuvoje per šiandien nustatyti 5 nauji koronaviruso atvejai. Sveikatos apsaugos ministerija tikina, kad visi jie – įvežtiniai. Iš viso Lietuvoje 22 koronaviruso atvejai, ištirti 742 ėminiai dėl koronaviruso.
„Paskutiniu metu dabar buvo 72 mėginiai ištirti. Trys iš jų yra teigiami. Visi atvejai yra irgi įvežtiniai. Iš Šiaurės Italijos, Čekijos, Danijos. Visi tiriamieji yra jauno arba vidutinio amžiaus, tai yra nerizikos grupės asmenys“, – sako ministras Aurelijus Veryga.
Klaipėdoje šiandien nustatyti du atvejai. Koronavirusas diagnozuotas 20-mečiui vaikinui iš Danijos į Kauną parskridusiam kovo 10-ąją. Kitas atvejis – mergina, parvykusi iš Šiaurės Italijos.
„Turim vieną jaunuolį, kuris jau gyveno su dviem paguldytais sergančiais. Kaip ir natūralu, kad kažkur kartu pagavo tą infekciją. Ir turim vieną moterį, grįžusią iš Šiaurės Italijos. Ji yra klaipėdietė“, – pasakoja Klaipėdoje dirbantis gydytojas Vinsas Janušonis.
Trys koronavirusu apsikrėtę iš Danijos grįžę lietuviai buvo bendradarbiai. Aiškėja, kad kovo 11-ąją su kitu, jau šeštadienį nustatytu koronaviruso atveju, naujai išaiškintas sergantis vyriškis autobusu išvyko į Vilnių.
Sostinėje vaikinai pramogavo, šventė valstybės atkūrimo 30-metį, ir tos pačios dienos vakarą autobusu parvyko atgal į Kretingą. Medikai neslepia – abu šiandien nustatyti atvejai su aplinkiniais kontaktavo pakankamai ilgą laiką.
„Jie abu buvo pakankamai ilgai. Moteris grįžo 12 dieną. Vaikinas grįžo 10 dieną. Turėjo pakankamai ilgą laiką. Moteris turi šeimą, tai jie pakankamai… Moteris grįžo autobusu, vyras grįžo traukiniu. Tai jie pakankamai, pakankamai kontaktavo“, – teigia V. Janušonis.
Klaipėdoje gydomų pacientų būklė – patenkinama. Uostamiestyje šiuo metu taip pat stebima dar 16 pacientų, kuriems įtariama ši liga. Koronavirusas Vilniuje nustatytas pacientams atvykusiems iš Olandijos bei Čekijos. Tiesa, kol kas visuomenės sveikatos centras nesiteikia paskelbti, kur ir kaip užsikrėtę žmonės keliavo po Lietuvą, kokiose viešose vietose ir kada jie lankėsi.
Izraelyje tai daroma. Ten gyventojai gali išvysti, kur ir kaip judėjo virusu užsikrėtę žmonės – kokiu lėktuvu atskrido, kokiu autobusu vyko namo, kur prieš sužinodami diagnozę lankėsi. Veryga tikina – tokios priemonės Lietuvoje taip pat netrukus bus pritaikytos. Tačiau, esą, naudos iš jų tikrai nebus daug.
„Turėkim galvoj, kad iš tų dabar duomenų, kuriuos mes turim, tai bus labai, labai nedaug. Šalies mastu tai bus labai nedidelė informacija. Esminių pokyčių ji vis tiek nepadarys. Tai vieną, kitą reisą jei žmonės ir sužinos, tai šalies mastu tai nelabai ką keičiantis dalykas“, – kalbėjo ministras Aurelijus Veryga.