Planuojama, kad Kauno LEZ įsikūrusios įmonės įsteigs daugiau nei 1000 darbo vietų ir sudarys sąlygas darbo vietų kūrimui už Kauno LEZ ribų.
„Tarptautinė patirtis rodo, kad viena darbo vieta laisvojoje ekonominėje zonoje sukuria tris darbo vietas už LEZ ribų. Planuojama, kad Kauno LEZ pradėjus veikti visoms 16 įmonių , darbuotojų skaičius padvigubės, taigi, bus sukurta 500 darbo vietų. Už LEZ ribų gali būti jaučiamas daugiau nei pusantro tūkstančio darbuotojų poreikis“, - sakė Kauno LEZ valdymo bendrovės generalinis direktorius Vytautas Petružis.
Siekis – priartėti prie labiau išsivysčiusių šalių
„Jei užsienio įmonės reinvestuoja, tai užima daug daugiau laiko. Darbo vietų kūrimas yra svarbus visai ekonomikai, todėl aktualu, kad investicijos iš užsienio ateitų greičiau. Labiausiai orientuojamasi į technologijas. Šiuo atveju svarbu, kad išsivysčiusios šalys investuotų mažiau išsivysčiusiose šalyse“, - sakė V. Petružis. Anot jo, sunku apibrėžti, kurioms šalims priklauso Lietuva.
„LEZ yra išskirtinė vieta, kur darbo vietų kūrimas ir veiklos plėtra vyksta sparčiau. Naujos įmonės, naujos veiklų rūšys – kuo labiau išplėstas veiklų spektras, tuo efektyviau šalis gali pritraukti investicijas, tuo ji yra konkurencingesnė“, - sakė LEZ generalinis direktorius.
Atėjus naujoms technologijoms, auga šalies ekonomikos pridėtinė vertė, kuri priartina valstybę prie labiau išsivysčiusių šalių.
Darbo užteks ne tik Kauno miesto gyventojams
Daugiau nei 100 mln. litų planuoja investuoti „Pienas LT“, „Finnfoam“, „Fortum Heat Lietuva“ ir kitos. Vienas didžiausių investicijų planuoja Rusijos aukštųjų technologijų kompanija „Rokor“, gaminanti brangakmenius.
„LEZ įtaka Kauno regionui yra labai didelė. Skaičiuojant, kad iš darbingų 500 tūkst. žmonių apie 40 tūkst. dirbs Kauno LEZ įmonėse, tai yra labai daug. Taip pat neabejotinai didžiulė įtaka bus jaučiama ir visos šalies ekonomikai“, - sakė V. Petružis.
Nauji Kauno LEZ investuotojai galės pasiūlyti darbą inžinieriams, technologams, informacinių technologijų specialistams, gamybos personalui. Planuojama, kad už Kauno LEZ ribų bus reikalingi vairuotojai, medienos, chemijos pramonės darbuotojai. Šiuo metu Kauno LEZ įmonės se dirba darbuotojai iš Kauno miesto, Kauno rajono, Jonavos. Išaugus darbuotojų poreikiui darbo Kauno LEZ gali tikėtis Kulautuvos, Prienų, Kazlų rudos gyventojai.
85 darbo vietas planuoja sukurti pieno perdirbimo įmonės ŽŪK „Pienas LT“, 68 – pramoninių brangakmenių gamintoja „Rokor“, apie 35 – baldų gamintoja „Raguvos baldai“.
„Kauno LEZ planuojančių įsikurti įmonių investicijos itin stambios. Bene pusė įmonių veiklos pradžiai skirs daugiau nei po 100 mln. litų. Jos investuos ne tik į darbo vietų kūrimą, bet ir į technologinės bazės stiprinimą ar inovacijas. Vien UAB „Elinta“ į darbuotojų mokymus ir kvalifikacijos kėlimą investuoja 50 tūkst. litų, o į technologijų tobulinimą 500 tūkst. litų per metus“, - sakė V. Petružis.
LEZ bendras plotas 534 ha, iš viso čia veikia 8 LEZ įmonių, su dar 8 įmonėmis yra pasirašytos sutartys, taip pat 18 LEZ statuso neturinčių įmonių. Į LEZ ki šiol investuota 209 mln. litų, yra pritraukta 1,05 mlrd. investicijų, sukurta 597 darbo vietų.