Principas netinkamas
Teisingumo ministras Remigijus Šimašius „Ekonomika.lt“ teigė, kad pakeistame įstatyme numatytas antstolių ir notarų paslaugų kainų nustatymo principas nėra tinkamas. „Įstatymo pataisa sako, kad norint pakeisti notarų ir antstolių paslaugų kainų nustatymą tai gali būti daroma tik iš esmės bendru sutarimu tarp teisingumo ministro ir Antstolių arba Notarų rūmų, – tikslino ministras. – Turint omenyje paslaugos pobūdį ir tai, kad ta paslauga privaloma, šis principas nėra tinkamas.“
Iki šiol antstolių ir notarų darbo įkainius nustatydavo teisingumo ir finansų ministrai drauge, o sudarytas kainynas buvo derinamas Antstolių ir Notarų rūmų atstovų. „Dokumentai būdavo išsiunčiami, kad mums būtų galima pareikšti pastabas, tačiau nuostatos, kad Antstolių ar Notarų rūmų nuomonės įveikti negalima, nebuvo. Dabar nepritarus antstoliams ar notarams, tų pakeitimų negalės būti. Kai kur kainodara yra tvarkytina, pavyzdžiui, notarų paslaugos kai kur yra gerokai per brangios, kai kur – per pigios ir neatitinka sąnaudų. Po įstatymo pataisų galbūt kai kurios paslaugos atpigs, tačiau neatpigs tiek, kiek galėtų“, – atkreipė dėmesį R. Šimašius.
Daugiau skaidrumo
Antstolių rūmų atstovė spaudai Dora Petkauskaitė stebėjosi tokiu ažiotažu. „Juk ir anksčiau, kai buvo nustatomi įkainiai, ministerijos tardavosi su praktikais, stengdavosi nustatyti realius įkainius. Nesuprantu, kodėl kilo ažiotažas, juk iš tiesų padėtis nesikeis“, – tvirtino ji.
Anot D. Petkauskaitės, parlamentas teisės aktais oficialiai įteisino Notarų ir Antstolių rūmų atstovų dalyvavimą sudarant antstolių ir notarų paslaugų įkainius. Iki šiol sudarydami tokius įkainius ministerijų darbuotojai taip pat konsultuodavosi su praktikais. „Dabar bus tiesiog daugiau skaidrumo“, – pabrėžė Antstolių rūmų atstovė.
Straipsnis publikuotas savaitraštyje „Ekonomika.lt“ (16(78) balandžio 23-29 d.).